×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Strazds: “Saskaņas centram” nav ambīciju nonākt valdībā

Foto - LETAFoto - LETA

Kad pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām apvienība “Saskaņas centrs” (SC) ieguva 31 mandātu un nonāca savu panākumu zenītā, izrādījās, ka SC nemaz nav tādu ambīciju – nonākt valdībā un realizēt savu programmu, intervijā aģentūrai LETA apgalvo viens no Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas (SDP.LV) dibinātājiem kustības “Atjaunotā Latvija” priekšsēdētājs Armands Strazds.

Strazds SC ienācis kopā ar Sociāldemokrātisko partiju (SDP), kuras trīs pārstāvji – Strazds, Egīls Rutkovskis un Jānis Matulis – tika ievēlēti SC valdē. SC pirms vēlēšanām vēlējusies piesaistīt latviešu tautības politiķus, cerot tādējādi iekarot arī latviešu vēlētāju simpātijas. Tai brīdī sadarbība izskatījusies perspektīva.

SC kādu laiku ļāvusi SDP pārstāvjiem darboties. Pēc Strazda ierosinājuma tikusi izveidota sociāldemokrātiska valsts attīstības programma “Atjaunotā Latvija 2010”, kas tika apspriesta vairākās SC rīkotās konferencēs. Bet pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām noskaidrojies, ka SC tikai vārdos atbalsta programmu “Atjaunotā Latvija 2010” un tikai rada sociāldemokrātijas ilūziju, apgalvo Strazds.

“SC nemaz negrib sociāldemokrātisku valsts struktūru. Viņiem izdevīga ir pašreizējā struktūra, kur SC var pelnīt dažādos veidos, iespējams, tirgojot amatus, lobējot izdevīgu likumu pieņemšanu Saeimā,” norāda SDP.LV dibinātājs.

Uz to Strazds kā SC valdes loceklis sākumā reaģējis politiskās organizācijas iekšējā diskusijā, sarakstē ar SC domi un valdi. Tad arī saņēmis pirmos “sitienus” par uzdrošināšanos iebilst apvienības vadībai. “Tikko parādījās toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera “Rīkojums nr.2” par 10.Saeimas atlaišanu, es runāju ar SC frakcijas vadītāju Saeimā Jāni Urbanoviču un teicu, ka tas paver SC reālu iespēju nonākt pie varas. Urbanovičs man atbildēja: “Aizmirsti, mēs zaudēsim,”” pastāstīja Strazds.

“Esmu pārliecināts, ka SC kā lielākajai Saeimas frakcijai bija iespēja kļūt par pamatu antiliberāļu koalīcijai Saeimā. Bet tajā brīdī mani no SC vienkārši “izstūma”, lai visiem iespējamiem sadarbības partneriem parādītu, ka “Strazdam nav mandāta runāt”. Es nezinu, ko SC gaida, sēžot tik ilgus gadus opozīcijā. No politikas, kuru viņi klusējot atbalsta, iegūst labi ja 0,5% sabiedrības, pārējie ir zaudētāji. Tas, kā rīkojas SC, nav sabiedrības interesēs,” apgalvo Strazds.

Kā LETA jau ziņoja, Strazds no apvienību SC veidojošās sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” un tās valdes tika izslēgts 2011.gada oktobrī. Ar pieprasījumu izslēgt Strazdu pie partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča vērsās apvienības “Saskaņas centrs” priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Urbanovičs iepriekš bija norādījis, ka Strazds nepamatoti iejaucies koalīcijas sarunās. SC kongress atcēla lēmumu par Strazda izslēgšanu, bet šā gada jūnijā Strazds atkal tika izslēgts no “Saskaņas”, jo viņš “diskreditē apvienības vadību”.

15.decembrī plkst.15 Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, uz kopsapulci sanāks Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas (SDP.LV) dibinātāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+