Strazds: Valdība iedzīvotājus pārvērš par insektiem, kuri aizlido no valsts 0

Valdības realizētā politika iedzīvotājus padara vājus un piespiež viņus emigrēt no Latvijas, paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda biedrības “Atjaunotā Latvija” priekšsēdētājs Armands Strazds (SC), kritizējot Ministru kabineta plānus turpināt ierobežot valsts pabalstu izmaksas iedzīvotājiem, lai varētu veikt fiskālo konsolidāciju un 2014.gadā pievienoties eirozonai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Strazds uzsver, ka visās līdzšinējās attiecībās ar Starptautisko Valūtas fondu ticis demonstrēts valdības mugurkaula trūkums. Tādējādi “valdības ciniķi” esot ieviesuši jaunu ekonomikas formu – “Kafkas ekonomiku” -, kas pārvērš tūkstošiem pensionāru, jauno ģimeņu un bezdarbnieku nabaga vabolēs, kam atņemti iztikas līdzekļi.

“Tāpat kā zivs pūst no galvas, Latvijas insektu kabinets atstāj pēdas, pārveidojot aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju – piespiežot tos, kas ir vāji, kļūt par līdzīgiem radījumiem, kādi ir viņi paši, – insektiem bez jebkāda mugurkaula. Bet Dombrovskis, Repše un viņiem līdzīgie nepamanīja faktu, ka insektiem ir spārni. Tā iesākās Latvijas sāga. Ar varu pārvērsti par insektiem, Latvijas iedzīvotāji aizlido no valsts. Tie, kas ir labi izglītoti un jauni, tie, kuros valsts ir investējusi desmitiem gadu, ir aizlidojuši un zuduši uz visiem laikiem,” klāsta Strazds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Biedrības vadītājs skaidro, ka katrs iedzīvotājs ir investīcija valsts acīs, kuram tā apmaksā kvalitatīvu un dārgu izglītību pirmos 15 līdz 25 gadus, pirms iedzīvotājs sāk darboties kā ekonomiska būtne, kļūstot daudzos veidos produktīvs – būvē, ārstē, izglīto, veido infrastruktūru, ražo, eksportē. Tieši šīs ekonomiskās aktivitātes valstī dod iespēju veidoties labklājībai. Tāpat kā reālajā ekonomikā, arī “pilsoņu ekonomikā” ir iemaksu un naudas atgriešanās cikls.

Savukārt, zaudējot iedzīvotājus naudas atgriešanās ciklā, lielā problēma, ar kuru Latvija saskaras, ir ekonomikas strupceļš – fiskālais un demogrāfiskais sabrukums. “Pabalstu samazināšana nozīmē to, ka iedzīvotāji turpinās bēgt un nevairoties. Strupceļš, tāds pats kā Grieķijā, Latvijā rodas tādēļ, ka banku sistēma atsakās nodrošināt valdību ar finanšu līdzekļiem. Šādā situācijā valdībai rodas vēlme tuvoties bezdeficīta budžetam, samazinot sabiedriskā sektora investīcijas līdz nullei. Rezultāts ir paredzams: valstī valdīs noziedzība un nekārtība, nebūs kvalificētu strādājošo, Latvija kļūs par zemi, kurā neviens negribēs būt,” norāda Strazds.

Pēc viņa teiktā, Latvija ir atteikusies no klasiskās ekonomikas principiem, kas ļauj finansēt pastāvīgu valdību. Strādājošie ir aplikti ar pārāk smagu nodokļu slogu, kamēr bankas un spekulanti bauda neoliberālisma priekšrocības.

Kā ziņots, Strazds februārī nodibināja antineoliberālu sociāldemokrātisku kustību “Atjaunotā Latvija”, kļūstot par jaundibinātās kustības priekšsēdētāju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.