×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Strazdu atstādina no tiesneša amata

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) ir parakstījis rīkojumu par Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša Ziedoņa Strazda atstādināšanu no tiesneša amata pienākumu izpildes līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai disciplinārlietā.

Kā aģentūru LETA informēja Bordāna preses sekretāre Līga Ādamsone, līdz ar to šis rīkojums stājas spēkā un ir izpildāms.

Jau ziņots, ka Tiesnešu disciplinārkolēģija piektdien, 19.oktobrī, izskatot Strazda disciplinārlietu, nolēma ieteikt tieslietu ministram līdz galīgā nolēmuma pasludināšanai atstādināt Strazdu no tiesneša amata pienākumu izpildes.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe aģentūrai LETA toreiz pastāstīja, ka uz nākamo lietas izskatīšanu 26.oktobrī tiks aicināti Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas darbinieki, jo kolēģija ieteikusi Bordānam iegūt papildu paskaidrojumus no tiesas darbiniekiem un iesniegt kolēģijai dokumentus par lietu sadales kārtību tiesā.

Pēc Dzalbes teiktā, tie daži dokumenti, kas bija nonākuši kolēģijas rīcībā līdz lietas izskatīšanai, neesot bijuši pietiekami, tāpēc bijis nepieciešams pasludināt pārtraukumu papildu ziņu ieguvei, lai varētu disciplinārlietu izskatīt pēc būtības.

Tiesnesis Strazds iepriekš lūdza atlikt lietas izskatīšanu viņa darba nespējas dēļ, tomēr kolēģija lēma, ka dokumentu un medicīnisko izrakstu nepievienošanas dēļ kolēģija ir tiesīga izskatīt lietu arī viņa prombūtnes laikā, skaidroja Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs.

Tieslietu ministrijas (TM) Tiesu sistēmas uzraudzības nodaļas vadītāja Egita Gintere aģentūrai LETA uzsvēra, ka ministrija Tiesnešu discpiplinārkolēģijai bija iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, vadoties no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegtās informācijas. Ministrijai nevienā brīdī nebija radušās šaubas par šīs informācijas patiesumu.

“Disciplinārlietas izskatīšanas laikā mēs vērsām kolēģijas vērību uz to, ka šie materiāli un ziņas atrodas KNAB un mūsu rīcībā to nav, jo visa informācija tika izņemta gan no tiesas, gan no Tiesu administrācijas (TA), līdz ar to pašai kolēģijai bija jālemj par to materiālu izprasīšanu, kas viņiem izskatīšanai ir nepieciešami,” norādīja Gintere.

Viņa pastāstīja, ka Tiesnešu disciplinārkolēģija sēdes laikā izlēma pieprasīt konkrētus dokumentus no KNAB.

Tiesneša Strazda disciplinārlietu turpinās izskatīt 26.oktobrī plkst.10.

Kā ziņots, 7.augustā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji tiesnesi Strazdu aizturēja aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar iespējamu fiktīvu tiesas darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu.

Šajā kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta arī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide. Pret viņu disciplinārlieta netika rosināta.

Abiem tiesnešiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, un viņi abi neilgi pēc liecību sniegšanas KNAB saslima. Tikmēr KNAB šajā lietā turpina izmeklēšanu.

Ministrs disciplināro lietu pret tiesnesi Strazdu ierosināja 21.augustā.

Iepriekš Tiesnešu disciplinārkolēģija Bordāna ierosināto lietu nosūtīja atpakaļ tieslietu ministram, lūdzot novērst trūkumus un izpildīt Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 3.panta 2. un 3.daļas prasības. Ministrs toreiz pauda bažas, ka šādā veidā tiek novilcināta lietas izskatīšana, jo, pēc viņa domām, lietas materiālos bija viss nepieciešamais disciplinārlietas izskatīšanai pēc būtības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+