×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. februāris, 2017
Drukāt

Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (109)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā dienā pat cenšas sveikt stiprā dzimuma pārstāvjus.

23. februāri par Sarkanās armijas dienu pasludināja 1918. gadā. Pēc tam, no 1946. līdz 1993. gadam, to pārsauca, un visu okupācijas laiku arī Latvija bija spiesta svinēt Padomju armijas un Jūras kara flotes dienu. Tagad tā atkal pārsaukta – Krievijā 23. februārī godina “Tēvzemes aizstāvjus”.

Tāpēc nav skaidrs, ko īsti ar apsveikumu domā tās dāmas, kuras šai dienā apsveic latviešu vīriešus? Režisors Jānis Streičs to sauc par tumsonību un kaunu.

Pievienot komentāru

Komentāri (109)

 1. jā, nav sliktuma bez labuma Atbildēt

  Labi, ka iespēja iepazīties ar rašes troļļu zemo intelektuālo līmeni,
  citādi nekad nevarētu iedomāties, ka vēl var būt runājošas divkājainas būtnes ar mērkaķa attīstības līmeņa smadzenēm.

 2. Vai tas nav līdzīgi, kā turēties pie VDK un miliču sporta komandas Dinamo nosaukuma?! Vai Tad mums trūkst łautiñu, kuri nełauj pārraut šo saiti ar neseno okupāciju?!

 3. Svētā Marija,palasīju dažus komentārus,šermuļi pār kauliem.Kāds idiots svin ,jo redz dienējis okupantu armijā!Tad jau jāsvin arī tiem,kas tusēja friču karaspēkā,ko?Arī taču armija un arī okupācijas.Kāds atceras pionieru laikus1Ko tu neteiksi!Lai IZDZĪVOTU!!!bija jāpielāgojas,jo ne visi bija P.Morozovi vai A.Noviki.Se la vi !BET,BET velns parāvis ir traģiski un NEPIEŅEMAMI.ka ŠODIEN neatkarīgā Latvijā vēl ir pa pilnam koloborantu un sovoku kuri jau bez tankiem un VDK vēl arvien domā padomiski un turpina dzīvot PSRS okupantu ideoloģijas piemēslotajās smadzenēs.”zipo”,”lauki”u.c.izskalojiet šodien savas smadzenes.Vai tad vajadzēja Streičam dziedāt slavas dziesmas okupācijas armijas svētkiem? ŠODIEN?
  Atjēdzaties,kaut pēc 25 neatkarības gadiem !Mums ir 11.novembris !Tā nav “vīriešu”diena,bet okupantu slepkavu svētki!Kas turpinās Ukrainā,Sīrijā u.c.

  • izliecies par muļķi? Atbildēt

   un tikai vienā virzienā. tie kas friču armijā dieneja kā tev patika izteikties taču ari svin. 16 marts piemirsies, kā ādolfa bērni un mazbērni maršē gar brivibas pieminekli?

 4. Lels paļdis latgaļu gudro golva!Capuri nūst!Žāļ,ka kū taidu nasadūmoj miusu politkretīni.
  Ja pavisam nopietni,ir vēl tik daudz padomiskā visās dzīves jomās,ka šķiet nekur tālu neesam no PSRSā ideoloģijas aizmukuši.Šķiet pat ka īsti arī neviens necenšas.Apkaunojoši,ka bailes no letiņu dvēselītēm nav zudušas.Pārsvarā presē lasīt nav ko,arī radio un TV ir tukša muldēšana,tiek pat intervēti un lūgti viedokļi no tādiem mankurtiem kā J.Jurkāns,Berdņikovs,Mamikins,Ždanoka utt.Vai tie būtu īstie patriotima audzinātāji?Un ko tepat cenzē un par ko?
  Vēlreiz PALDIES Streiča kungam !Lai biežāk tādas domas lasam LV presē ,TV.

  • visi nav tādi divkoši kā “mākslinieks”, jo naudu ņemt no nīstās maskavas, filmas filmēt un vel šodien ar tām lepoties/lielities “māksliniekam liekas norma, bet visādi citādi ļūk tumsoniba un kauns.

 5. Ar masas smadzenēm sacīto nesaprast.

 6. Jūtu līdz visiem, kuriem dzīvē nekas ievērojamāks par padlarmiju nav noticis. Jūs atgādināt krievus, tiem arī lielākie svētki saistīti ar karu – deņ pobedi.
  Es dienēju, bet nedarīju to brīvprātīgi un esmu pārliecināts, ka tos divus gadus varēju izmantot daudz lietderīgāk.

 7. Izlasīju, ka tomēr ir dienējis Krievijā,Voronežā! Laikam jau pavisam bēdīgi viņam tur klājās :), ka tā izsakās par armiju!

 8. Esmu Latvijas patriots! Jā es dienēju padomju laikos divus gadus Vācijā un tagad 23.02. ir arī mani nelieli svētki, kā atmiņa par armijas dzīvi, nevis padomju iekārtu!!! Laikam jau Streiča kungam, manam zemļakam, nesanāca pabūt armijā, ja tā runā!

 9. Svinēt vai nesvinēt katra personīgā lieta, bet riebjas tā liekulība un dubultmorāle.. Ja Streičs padomju laikos bija paklausīgs pakalpiņš PSRS idejām, tad tagad apmetis kažoku uz otru pusi, bet ja atjkal atgrieztos PSRS laiki, tā atkal kažoku mestu atpakaļ, riebjas šādi cilvēki.. ļoti laba filma bija PSRS laikos Kāzas Maļinovkā, kur cepuri grieza līdz mo valdība mainījās.. Streičs ar tāds pats..

 10. Nav brīnums, ka Latvija no atpalicības bedres nevar izrāpties ārā. Pārāk daudziem šeit “sovaku” domāšana.

 11. Jāni! Atceramies, kad strādāji skolā par pionieru vadītāju organizēji taču patriotiskus armijas dienas svētkus toreizējiem pionieriem.Un nebija dzirdēts, ka būtu atteicies. Un neizskatījies , ka būtu nokaunējies. Nu nevajadzēja gan to izdzēst no atmiņas. Ko svinēt, tā ir katra personiska lieta. Un nekāda vara nepiespiedīs svinēt vai nesvinēt svētkus. Mēs vairs nesvinam ne šos, ne Lāčplēša svētkus. Jo sēdēt pie svētku galda, uz kura var uzlikt tikai zupas šķīvi, būtu tā pajocīgi. Un mums patiešām ir kauns. Ne par sevi, bet par valdībām, kuras piešķīrušas pazemojošās pensijas par 50 un vairāk gadu stāžu pēckara pirmajai paaudzei.

  • Nevajag uz valdību vainu likt, ka Tu esi visu mūžu noslaistījies un nemaksāji Sociālo nodokli! Un nevajag uz valdību vainu likt par to, ka Tavi bērni īrijās maksā nodokļus īru pensionāriem, bet mani neaizbraukušie bērni maksā pensijas tādiem kā šis …

 12. Vakar “Lattelecom” interaktīvās TV katrs otrais kanāls slavēja šo armiju ar filmām un koncertu tiešraidēm. Tā kā -jaunatne tiek skolota.

 13. Okupācijas laīki beīgušīes,bet sekas palīkušas .Un nekas nav darīts,lai tās novērstu.

 14. svinu un svinesu tie ir mani svetki zarka redzu jusu 18 novembri

 15. Tu vecais esi prātu esi izkūkojis..

 16. Ne jau pēc savas gribas gājām dienēt! Es piemēram svinu,jo ir ko atcerēties.

  • “Ne jau pēc savas gribas gājām dienēt! Es piemēram svinu,jo ir ko atcerēties”
   Ne jau savas gribas dēļ runājām krieviski. Turpinām runāt krieviski, ir ko atcerēties.

 17. Krievu Armija ,vismaz ir ista Armija!!!Kas tagad Latvija aug,vieni huligani,zaglii,pedinji,narkomani!!!Brivibu gribeja brivibu sanjema,nekadas,disciplinas un kartibas!

 18. to -5 kolonnas trollim Atbildēt

  Sarmīte 24. februāris, 2017 00:55
  Atbildēt

  Nesaprotu, par ko kauns! Visi manas paaudzes vīrieši dienēja PSRS armijā, bet 11.11. var svinēt ti…

  Beidz liet čugunu, visu saproti,bet esi no svešajiem kremliniem vai no kangariem-nodevējiems-ras viss iemesls “NESAPRAŠANAI”!

 19. Nesaprotu, par ko kauns! Visi manas paaudzes vīrieši dienēja PSRS armijā, bet 11.11. var svinēt tie kas dienēja Latvijas armijā.
  Un ja es nēesmu māte, man arī svētku nebūs? Tagad vismaz ir 8.marts. Paldies valdībai.

 20. Ne tikai tumsonība, bet arī milzu nekaunība un arī zināma nelietība okupētās tautas idiotiskā vīriešu apsveikšanu ar viņu piespiedu atrašanos utermenšu – okupantu armijā!

 21. Daudzu cilvēku smadzenēs padomisms vēl dzīvo, jo visas valdības kopš 1992.gada ir dominējuši rusofīli, oligarhi un komūnisti.

 22. Tad jau 8 martu ari greks svinet. ..

 23. sVINU UN SVINĒŠU Jo man ir vārda diena jo esmu Haralds un kopā esmu nodienējis 4 ar pusi gadus.

 24. Neviens jau nesaka, ka būtu jākaunās par jaunību. Saprotiet taču atšķirību starp atmiņu cilāšanu un kādas konkrētas armijas slavēšanu!

 25. Redzu, ka tu vēl turpini ārstēties…

  • Ai kā nepatīt troļļiem, ka Latvija nesvin okupācijas armijas dienu. Rakstiet vien savus smirdīgos komentārus, nopelnīsiet krievu kapeikas. Darbs ir darbs, strādājiet vien, arī tā var pelnīt bada maizi.
   Kā jums dažiem gribētos atjaunot okupācijas laika privilēģijas.

   Lai kādi laiki ir vai nāk, bet tie vairs nenāks.

 26. Es arī biju nikns, kad man ”Bites” klientam pagājušo gadu atsūtīja apsveikumu 23.februārī. Piezvanīju uz ”Biti” un kārtīgi izlamājos.

 27. Ak. Jāni! Mācījāmies kopā Rēzeknē. Pats taču arī dienēji armijā un ilgus gadus pēc tam vēl staigāji šinelī.Un vai tad neizmantoji priekšrocības, ka biji dienējis armijā? Un it nemaz neizskatījās, ka tu būtu apkaunots un kļuvis galīgs tumsonis. Tagad gan tavos vārdos pavīd kaut kas ne tik gaišs. Skumji. Nu nevaram izsvītrot savu vēsturi un savu nodzīvoto dzīvi.Un vēl. Streiča kungs! Uzrunāšu oficiāli. Nevienam, arī Jums, nav nekādu tiesību norādīt, kādus svētkus svinam. Kur nu vēl apsaukāt tādos vārdos.
  Piebilde: mūsu ģimenē šos svētkus nesvinam.

 28. Krieviem šie svētki ir lielā cieņā, tāpēc, ja mani apsveic kāds krievu tautības paziņa vai kolēģis, es pieklājīgi atbildu ar to pašu. Bet, ja dzirdu, ka latvietis apsveic mani vai kādu citu šajos svētkos, tad gan jūtu zināmu neizpratni. Pats es savulaik ciest nevarēju nevienus padomju svētkus – pat ne tik daudz to satura, cik krieviski padomiskās svinēšanas dēļ. Ar obligātajām “pilsoniskajām” dziesmām radio un TV, pretīgajiem visuresošajiem lozungiem dzelteniem burtiem uz sarkanā fona, ordeņotajiem veterāniem un c. Līdz pat šim laikam saglabājusies alerģija pret šiem datumiem. Izņemot 8. martu, jo šie svētki bija zaudējuši lielu daļu sava ideoloģiskā pildījuma un cilvēciskojušies, kļūdami gluži vnk par Sieviešu dienu!

 29. Jāni! Nu pats jau savā laikā arī tiki sveikts šajos svētkos un pretī jau nespurojies.

 30. NE jau visiem dienests Padomju armijā bija trakums? Maniem nē – ne brāļiem, ne vīram, ne dēlam. Toreiz doma NEVARĒJA būt, ka neiesi dienēt! KAUNS bija BŪT NEDERĪGAM DIENESTAM! Protams, ka ne jau visiem laimējās, jo bija ĻOTI bīstamas dienesta vietas, kaut vai uz atomzemūdenēm, bet zēni izturēja un atgriezās. NESAPROTU, KAS NOTICIS AR STREIČU??? PAR KĀDU KAUNU UN KĀDU TUMSONĪBU VIŅŠ RUNĀ??????????? VAI TAD PATS NAV PADOMJU PRODUKTS??? Tepat jau vien bija tos 50 gadus, ne uz Marsa??? Jā, sveicu savējos, jo gaidīju savus mīļos brāļus un dēlu. Par tik nozīmīgiem jautājumiem jārunā publiskā telpā ĻOTI UZMANĪGI…. Jēdzieni KAUNS un TUMSONĪBA šajā kontekstā NAV VIENNOZĪMĪGI !??

  • Vai kāds te vispār saprot par ko ir runa? Jūsu varonīgie vīri, dēli, tēvi deva solījumu PSRS, ka uzticīgi tai kalpos. Vai tagad viņus vajadzētu nošaut par zvēresta laušanu? Šī pati armija zvērīgi izrēķinājās ar ungāru tautu, ar čehoslovākiem un nodevīgi nogalināja Afganistānas karali, lai varētu iebrukt šajā valstī un nežēlīgi izrēķinātos ar afgāņu tautu. Visbeidzot šī pati armija okupēja Latviju un iznīcināja lielu daļu mūsu cilvēku. Šī pati armija ar tankiem uzbruka leišiem 1991. gadā. Šīs armijas karavīri savu profesijas svētkus atzīmēja ar pusšķēlīti baltmaizes brokastīs un vakariņās pie 1,5cukurgraudiņiem saldinātas tējas un pusdienās kausu parastās griķu biezputras nomainīja ar ēdamkaroti tvaicētās un glāzi kompota. Ja te daži raud, ka tāpēc jau neiešot norakstīt savu jaunību, jo visu mūžu esot sveikušas savus vīriešus, tad ja jaunībā visus šos briesmu darbus varēja arī nezināt, tad tagad liekuļot ir ne tikai stulbi, bet pat noziedzīgi.

  • Skaidra, “nu Ti daješ! ” 🙂 Protams, ka ne jau visiem padomju armija bija trakums, daži to pacieta vieglāk, daži smagāk, taču maz bija tādu, kuri turp dotos labprātīgi, ja vien būtu citi varianti. Daudzi no tā centās izvairīties visiem spēkiem – studējot augstskolā vai kā citādi, ja vien bija tāda iespēja. Un ko vērta tā jūsu frāze – bija kauns būt nederīgam dienestam?!!!!! Man liekas, ka pat krievu vidē nebija raksturīga šāda attieksme, kur nu vēl latviešu! Gāja dienēt, jo nebija citas izejas. To pacieta, kā obligātu lietu un viss. Nekādu milzīga entuziasma nebija – starp latviešiem jau nu noteikti!

 31. Kāpēc lai es nesveiktu savu vīru ,viņš dienēja jūrniekos ,bij pavārs ,ar dienestu bij apmierināts ,tagad kad vajag man vienmēr galds uzklāts ,tā es apsveicu ar viskiju un puķēm ,jo citas svētku dienas nau .

  • Tev nekā naU un nau. Par upuriem, ko tā armija izdarīja – svinēt ir noziegums. Krievu paruna : “zozjaijka bļ … ds, blini gavno”. Lai kādus labus darbus tā darīja, ja palika okupants, ja iznīcināja nevainīgus armijas virsniekus, Latvijā pēc okupačijas, Polijas Hatiņā un citur, Ukrainas golodomorā – nu tai armijai nav slavas. Kam tā slava, lai svin.

 32. Tiem kuri reāli dienējuši PSRS laikā par to nav kauns ne latviešiem,ne krieviem.Jākaunas,ja viņus apsveic, varbūt būtu jauniešiem kuri vispār nav dienējuši ne vienā armijā.

 33. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u bankās svešās,
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Progmērus” liek proponēt,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 34. Cilveks bez pagatnes, ka koks bez saknem.

 35. lūk cieniga atbilde muļķa māksliniekam Atbildēt

  Sveicu tos vīriešus, savus draugus, kas dienēja padomju armijā! Nāksies cienījamajam kinorežisoram Jānim Streičam pārdzīvot to šoku, ka ir latvieši, kas svin 23. februāri, ka vēsturi nevis mācījās augstskolā, bet paši izdzīvoja. Ziniet, bija tādi PSRS laiki! Nu, nevaru es šorīt pateikt savam vīram, ka viņam jākaunas par saviem dienesta gadiem, ka jāaizmirst un nav jāsvin un ka tie ir svētki, kuri ir nepareizi, noniecināti! Nu, nevaru izlikties, ka nepavadīju savus draugus puišus armijā, nelasīju un neklausījos ziņas, kā viņiem klājas, nesagaidīju viņus dzimtenē, neskatījos viņu armijas piemiņas albūmus un nebiju toreiz lepna par šiem vīrišķības skolu izgājušajiem vīriešiem.
  Kur man šodien to likt? Sapņot par man nezināmiem Lāčplēša dienas varoņiem? Labi. Bet kur likt manu jaunību un manus svētkus? Vai lai vīram pasaku, ka tu esi tumsonis un garā nabags, ja gribi atcerēties ar saviem armijas laika draugiem tos laikus? Zinu, bija tādi puiši, kas tolaik nedienēja. Bet viņi par to kaunīgi klusēja, jo tolaik tas nemaz nebija liels gods. Manuprāt, muļķība un tumsonība ir visam un visur karināt klāt krievu un padomju laiku “bubuli”. Cerēju, ka esam izauguši no padomju autiņiem, ka esam pašapzinīgāki. Nekas un neviens nevar tautu pazemot, ja tā pati zina savu vērtību.
  Atvainojos māksliniekam, bet es arī atzīmēšu Vīriešu dienu! Jā, jā, īstu vīriešu dienu, nevis okupantu, bet vīriešu dienu! To vīriešu, kas dienēja armijā. Viss ir ļoti vienkārši – vajadzētu dzīvot bez nosodījuma un apvainojumiem: ja Streičs nedienēja armijā, viņam nav svētku. Toties viņam ir Lāčplēša ordenis. Viņam jāsvin Lāčplēša diena. Katram savs. Nē, nevar savu tautu, noteikti vismaz daļu saukt par tumsoņiem un garā aprobežotiem, nevar par muļķību saukt sirdis, kas vēlas iepriecināt noniecinātos!
  Lai priecīga diena!

  • Priekā, dienējušie! Atbildēt

   Buča no dembeļa! Ceru, ka vīrs neņems ļaunā:)

  • .” Manuprāt, muļķība un tumsonība ir visam un visur karināt klāt krievu un padomju laiku “bubuli” ” precīzi teikts.Nemuksim no savas pagātnes. Ja neesi silei pārāk pietuvojies, tais padomju laikos bez sliktā atradīsi ļoti daudz arī pozitīvā. Viens nu noteikti der atcerēties, lai arī gāja kā gāja, bet pēdējos gados katrs darbojās sabiedrības labā, nevis kā tagad raušam un raušam, pēc mums kaut ūdens plūdi, ne pensijām, nedz medicīnai, nedz kvalitatīvai izglītībai. Kāda var būt izglītības kvalitāte, ja augstskolas students lielāko nedēļas daļu pavada bez jebkādām nodarbībām. Mums pat sesdienās bija nodarbības, tādēļ zelta tilti nešķiebās un veikaliem griesti neiebruka.

 36. striečam vecuma marazms sācies, vairs jau nesaprot ko runā:)pats noteikti bija no mīkstajiem kas izbēga no iesaukuma

  • Nekur viņš nebēga, pie tam 3 gadus lauza. Es gan arī neko nesvinu, bet atzīmējama šī diena, protams, ka ir. Viegli jau nebija, bet tagad to laiku atceros ar gandarījumu. Dienvidukrainā, kādus 50 km no Hersonas.

 37. Nupat nesen Steiča kungs pa TV stāstija kā uzņēmis filmu “Cilvēka bērns” Par Krievijas naudu! Jautājums vai tad krievu naudas ņemšana nebija pagrimums un amorāla rīcība???? Jebšu dubultie standarti????

 38. Patīk šis “Latvija bija spiesta svinēt” 😀 Piedāvāju noteikt sēru dienu! Mums to tik maz, bet svētku atkal dikti par daudz. Vajag jau atkal kārtējo dramu uz līdzenas vietas uztaisīt 😀

  Tā turēt, Streiča kungs!

 39. Māris-atv. JS virsnieks Atbildēt

  Cepuri nost Streiča kunga priekšā! Trāpīgi teikts!

 40. Biju labakas domas par so cilveku, nu bet izradas ka Streics ir pats tumsoniba un poitikanis .

 41. Ja neapsveiks vīriešus,tad pašas ari 8.martā lai neko negaida.Tāds tas aprēķins.

  • Padomju laikos strādāju kolektīvā,kur uz vienu vīrieti bija apm.8 sievietes.Protams,ka mūs apsveica !Un neaizmirsa atgādināt,ka tuvojas 8.marts…..No tā laika man ir alerģija pret 8.martu.

 42. Manuprāt dāmām vienkārši pietrūkst dienas, kurā apsveikt vīriešus, tas arī viss. Tapēc sveic šajā datumā. Stipri šaubos, ka kāds vairs aizdomājas par šīs dienas vēsturi.

  • prātiņ, nāc mājās Atbildēt

   Nu ir taču Lāčplēša diena, kurā tās sveiktgribošās dāmas var apsveikt vīriešus. Svinēt Krievijas armijas svētkus pašreizējā politiskajā situācijā ir gandrīz kā nodevība pret Tēvzemi.

  • Lai vai kā, Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) par Starptautisko vīriešu dienu ir noteikusi 19. novembri, kas kā vīriešu diena tiek atzīmēts ik gadu.
   Nav noslēpums, ka Latvijā šīs dienas popularizēšana pagaidām norit ļoti gausi un klusi, lai neteiktu, ka tā nenotiek vispār. Nav skaidrs, kādēļ citas svarīgas un mazsvarīgas starptautiski atzīmējamās dienas tiek sabiedrībā popularizētas, bet par Starptautiskās vīriešu dienas eksistenci liela daļa sabiedrības nemaz nenojauš.

 43. Manuprāt dāmām pietrūkst dienas kurā apsveikt vīriešus. Tas arī viss.

 44. Mūsu jaunekļi nepavisam netiecās dienēt padomju armijā un, cik vien varēja, centās no tās izvairīties. Tāpēc ir pilnīgi absurdi tagad svinēt šo dienu.

 45. Visā šajā stāstā labākais ir tas,ka visa sabiedrība vēl nav kvalificējama kā degradēti tumsas spēki.

 46. tu cangali vari sedet sava cangalija uz sudu cupas un dziedat slavas dziesmas bet man sodien ir svetki

 47. Vai ik gadus visdažādākos veidos atgādināt par šo dienu nav kauns? Vai ik gadus aicināt jaunatni uz helovīnu sirojumiem nav kauns? Bet mēs to darām it kā ar pārliecību, ka nopēlums ir vietā. Nav vietā, jo tas ir kārtējais atgādinājums par to, ko jau sen varēja aizmirst. Un aizmirstu jau ar, ja nebūtu tādu labsirdīgu, cēlu večuku.

 48. Pat vēl tagad nav pielecis,
  ka tie “svētki” bija tikai
  ALKOHOLIĶIEM
  ATTAISNOJUMS
  PIEDZERTIES
  !!!
  Kaut kāda
  apsveikumu kartiņu
  izdalīšana bija tikai
  neveikla
  šķietamas svētku
  sajūtas radīšanas
  IMITĀCIJA.
  Kā sēdās pie galda,
  tā kartiņa aizlidoja
  miskastē. 🙂

 49. Ja nebūtu padomju laiki ,tu Streičs sēdētu Preiļu novadā Gailīšos uz mēslu čupas! Armija deva drosmi cinīties par brīvu Latviju

 50. Gan jau pats agrāk svinēja un glāzīti pacēla.Pats toreizējai varai pieglaimīgs bija savādāk pie filmēšanas netiktu.

 51. Prātiņ, nāc mājās !

 52. Nebija tā nekāda dzīves skola, bet sovku morālā pagrimuma, vardarbības, noziedznieku metožu demonstrācijas, krievu vulgārisma, melu, liekulības, nodevības un sovku ideoloģijas skola.No turienes pārradās morāli pazemoti, iznerroti, ar radiāciju apstaroti,sadauzīti latviešu zēni. Bet dāmītes, kas te ar to lepojas, pašas ir sovjetizējušās un pie pirmas izdevības būtu gatavas paplest sprēkli te ienākušiem padomjniekiem.

  • kas arī bija jāpierāda Atbildēt

   nu ja, dabiski – tādiem dermoliberastu skapja pidariem kā tev un taml. mīkstmiešiem dienests armijā neapšaubāmi ir “morālā pagrimuma, vardarbības, noziedznieku metožu demonstrācijas, vulgārisma, melu, liekulības, nodevības un perversas rietumsabiedroto okupantu ideoloģijas skola”.

  • Kas tev tik daudz dumju vārdu iemācījis, pamuļķi?

  • Par tolaiku armiju nepiekrītu, es piem. dienēju labā daļa un to atceros vēl tagad.
   Svinēt tur tiešām i nebija i nav ko, īpaši tagad. Tur autoram taisnība – nezināju pat, ka šodien tas aktuāli.

  • Pareizi! Esmu dienējis gan krievu okupācijas armijā, gan LR bruņotajos spēkos kā virsnieks. Krievu armija nav vīrišķibas skola, bet gan cilvēka pazemojumu, ņirgāšaņās un ģedovščinas piesūcināta. Vienīgais ko iemācījos ir izdzīvoša, solidaritāte un turēšanās kopā ar baltiešiem – tā tik varēja turēties pretī čurkām un ģediem. Man ir vieni armijas svētki – 11. novembris. Un lai pamēģina kāds mani apsveikt šodien

  • Pareizi! Esmu dienējis gan krievu okupācijas armijā, gan LR bruņotajos spēkos kā virsnieks. Krievu armija nav vīrišķibas skola, bet gan cilvēka pazemojumu, ņirgāšaņās un ģedovščinas piesūcināta. Vienīgais ko iemācījos ir izdzīvoša, solidaritāte un turēšanās kopā ar baltiešiem – tā tik varēja turēties pretī čurkām un ģediem. Man ir vieni armijas svētki – 11. novembris. Un lai pamēģina kāds mani apsveikt šodien!

 53. To var pateikt Trumpam, un Jūs tiksiet tulīt atbrīvoti no NATO, piekta panta.

 54. Kauns ka dzīvojam valstī kur notiekošais KNAB un VID ir kauns un izsmiekls,bet 21,8% nabagu esamība ir tumsonība no varturu puses.Kur nu vēl neiznīdējamās PVN karuseļshēmas ,korupcija,kroplīgās e-veselības gala rezultāts.Kronis visam – ceļu policistiem darba laikā makā jābūt ne vairāk par 30 eiro.

 55. Par ko ta jākaunas? Musu tēvi un vīri dienēja Padomju Armijā, man zināmie vīrieši to atceras kā labu dzīves skolu un dalās atmiņās…tada ir vesture,no tās nevar atteikties. Tad nesvinat arī dzimšnas dienas,ja esat dzimuši PSRS…

 56. tie kas dieneja armija ta bija laba dzives skola.no armijas parnaca majas isti viri.nav armijas nav viriesu.sveicu visus bijusos armijniekus svetkos.tas nav kauns ka esam dienejusi armija.

  • Dolbiķiem tā varbūt arī bija dzīvas skola. Fiziski un darīgi attīstītiem čaļiem armija bija nekas cits, kā no dzīves izsvītroti gadi.

   • +++ !
    Kuram 2, kuram 3 !
    Kamēr krievi jau mācījās augstskolās 3.kursā.

   • 1964.gadā kaimiņa puisi izrāva no tehnikuma priekšpēdējā kursa un aizsūtīja mācīties “iet strojevim šagom”.
    It kā viņš būtu kāda slieka, kas 3 gadus jādresē iet uz divām kājām.

    • Man vienu klasesbiedru “parāva krievos” no 11 klases(toreiz latviešu vidusskolās bija 11. klases) novembrī, jo bija sasniegti gadi, kad noteikti jāiesauc. Puisis bija teicamnieks, vienkārši pēckara laikā dzimušajiem visādi bija ar skolā iešanu. Otru klasesbiedru līdzīga iemesla dēļ iesauca mmēnesi pirms skolas beigšanas(maijā).

Draugiem Facebook Twitter Google+