×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. decembris, 2014
Drukāt

Streiks Beļģijā pilnībā apturēs gaisa satiksmi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Gaisa satiksmes dispečeriem pievienojoties vispārējam streikam pret valdības taupības politiku, no svētdienas vakara uz 24 stundām tiks apturēti visi lidojumi no un uz Beļģiju.

Beļģijas gaisa satiksmes dispečeru dienesta “Belgocontrol” darbinieki “pilnībā atbalsta valsts mēroga streiku”, piektdien pavēstīja arodbiedrības CSC pārstāvis Kurts Kalerts. “Neviens nestrādās.”

Arodbiedrības norāda, ka valdības iecere piecu gadu laikā ietaupīt 11 miljardus eiro “skars ikvienu”.

Sākot no svētdienas plkst.23.00 pēc Latvijas laika, 24 stundas neviena lidmašīna nepacelsies no Briseles, Šarlruā, Ljēžas, Antverpenes un Ostendes lidostām. Neviena lidmašīna netiks šajās lidostās arī uzņemta, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta aģentūra “Belga”.

Streiks neietekmēs lidmašīnas, kas Beļģiju pārlido vismaz 7500 metru augstumā, jo šos reisus kontrolē Eiropas gaisa navigācijas drošības organizācija “Eurocontrol”, kas nav mainījusi savus lidojumu plānus, aģentūrai AFP pavēstīja “Eurocontrol” pārstāvis.

Lidsabiedrības, kas darbojas Beļģijā, jau iepriekš pieredzējušas sava darba traucējumus, taču ne šādā mērogā.

Sagaidāms, ka pirmdien būs paralizēta arī autobusu, tramvaju un vilcienu satiksme. Tostarp nekursēs vilcieni maršrutos, kas saista Briseli ar Londonu, kā arī ar Francijas, Nīderlandes un Vācijas pilsētām.

Sagaidāms, ka darbs apstāsies arī valsts uzņēmumos un iestādēs, ko bloķēs arodbiedrību organizētie piketi.

Streiki Beļģijā sākās jau pagājušajā mēnesī, un 6.novembrī Briseles ielās izgāja 100 000 cilvēku, demonstrācijai izvēršoties sadursmēs ar policiju, kurās 112 kārtības sargi guva ievainojumus.

Arodbiedrības iestājas pret premjerministra Šarla Mišela vadītās centriski labējās valdības lēmumu atteikties no ierastās ikgadējās automātiskās algu paaugstināšanas, kas kompensēja dzīves dārdzības pieaugumu.

Tāpat arodbiedrības iestājas pret darbvietu samazināšanu publiskajā sektorā un pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+