×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Streļčenoka darba novērtējumu vispirms lūgs sabiedriskajām organizācijām (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirms veidot komisiju Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka ikgadējai novērtēšanai, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) lūgs viņa darbību vispirms novērtēt sabiedriskajām organizācijām.

Straujuma šodien pēc tikšanās ar Streļčenoku medijus informēja, ka Streļčenoka darbības novērtēšanā īstenos tā saukto 360 grādu novērtējumu, kas ieviests valsts pārvaldē. Tas nozīmē, ka viedoklis par KNAB priekšnieka darbību tiks lūgts sabiedriskajām organizācijām, kas saistītas ar šo iestādi, piemēram, organizācijai “Delna”.

Tas varētu prasīt aptuveni divas nedēļas laika, prognozēja premjerministre. Bet pēc tam tiks veidota ikgadējā KNAB priekšnieka novērtēšanas komisija, kurā izvērtēs viņa darbību, balstoties uz 2014.gada KNAB darbības rezultātiem un uzdevumiem, kas iekļauti KNAB darbības stratēģijā.

Ja komisija sniegs pozitīvu novērtējumu, tad visām runām par Streļčenoka neatbilstību amatam tikšot pielikts punkts, uzskata valdības vadītāja.

Precīzu komisijas darbības ilgumu Straujuma atteicās prognozēt. “Man nav intereses ne vilkt garumā, ne arī steidzināt,” viņa noteica.

Streļčenoks pēc tikšanās ar premjerministri informēja, ka viņam nav zināma izvērtēšanas procedūra, viņš vien uzzinājis, ka Straujumai ir iecere veidot šādu komisiju. “Viņa mani informēja, ka, visticamāk, komisiju veidos. Es neko nezinu par procedūru. Es neesmu iepazīstināts ar lēmumu,” atklāja Streļčenoks. KNAB vadītājs uzskata, ka darbība ir jāvērtē un tas jādara pēc paveiktajiem darbiem un sabiedrības korupcijas uztveres.

Pēc Streļčenoka domām, biroja darbība ir vērtējama pozitīvi un arī sabiedrības uztvere par korupciju mainās uz pozitīvo pusi.

Streļčenokam kā iestādes vadītājam ir skaidrs, kā tiek veikta ikgadējā novērtēšanas procedūra, reaģējot uz Streļčenoka izteikumiem, norādīja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga. Sarunas laikā premjerministre ir KNAB vadītāju informējusi, ka komisija tiks veidota.

Tikšanās laikā pārrunāts biroja darbs, tā iesaistīšanās tiesvedības procesos, pērn paveiktais un plāni šim gadam.

Jau ziņots, ka Ministru prezidente 5.janvārī pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru informēja par lēmumu veidot KNAB priekšnieka ikgadējo darbības novērtēšanas komisiju. Skaidrojot šādu lēmumu, viņa uzsvēra, ka KNAB iesaistīšanās vairākos tiesvedības procesos nav uzskatāma par labas pārvaldības praksi, turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējā novērtējuma veikšanas.

Straujuma pauda uzskatu, ka komisijai, izvērtējot Streļčenoka darbu, būtu jāņem vērā tiesvedības procesi. Arī Kalnmeiers pauda, ka komisijai ir jāvērtē, cik liela ir amatpersonas atbildība.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kāpēc tiek diskriminēti darbaļaužu kolektīvi?

  2. Es pārstāvu Pūres novada Trušu audzētāju biedrību un izsaku Streļčenoka darba vērtējumu: Nekam nederīgs, atbrīvot, kamēr KNAB nav sagrauts no iekšienes. Lūdzu ari citas sabiedriskas organizācijas izteikties!

  3. Pēc tāda paziņojuma,domāju ,ka pat b,Brežņevs kapā sacer anekdoti par Straujumu.Un tāds cilvēks vada LV valdību!? Liepājas metalurgs pārdots krievu bandītiem,kam pārdota Citadele?Expo noštopēts pat jau ar 1,5 milj.zaudējumiem! KO VĒL MĒS SAGAIDĪSIM NO ŠĪS “POLITIĶES —-EKONOMISTES”??
    Rinkevičs,Straujuma,Bērziņš prezidentūras “galvgali”,BET tā taču ir medus maize Krievijai,jo šī trijotne ir politiski IMPOTENTA !!!Palasiet atsauksmes ārzemju presē par Latvijas “aktivitātēm”!!Tagad ir plūkšanās par prezidenta krēslu.Tu re,Brigmanis ar Hūti jau atkārto veco scenāriju ar SC politsexu.Izlasiet M.Vanagas “Veļupes krastā”.Vai pēc tām šausmām ko latvieši piedzīvoja no okupantiem viņi varēja iedomāties,ka ZZS / K.Ulmaņa partija / čuposies ar krimiķi un balsos kopā ar SC par vājāko no kompartijas kandidātiem prezidentos?!
    Bet 100.p.tomēr izdomāja Satversmē !!

  4. Ja Ōme tiešām tā ir teikusi, tad kādam laiks pensijā 🙂

  5. Vislabākā anekdote, kādu jebkad esmu dzirdējis vai lasijis!

Draugiem Facebook Twitter Google+