Latvijā
Sabiedrība

Streļčenoka jaunajam vietniekam salīdzinoši nelielas parādsaistības 0

Foto – LETA

Nesen amatā ieceltais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Jānis Roze, stājoties amatā, norādījis 8788 eiro lielas parādsaistības.

Lai arī Roze jau iepriekš bija šī amata pienākumu izpildītājs, ienākumu sadaļā nekādas summas nav minētas.

Amatpersonai pieder vien divas automašīnas – 2005.gada izlaiduma “Renault Espace” un 2004.gada “Peugeot 406”. Citu īpašumu viņam nav, tāpat Roze nav parādā un nav izsniedzis aizdevumus. Viņam nav arī uzkrājumu.

Roze deklarācijā norādījis, ka ir pašnodarbinātais. Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā atrodamā informācija no 1.februāra līdz 31.jūlijam liecina, ka Roze šajā laikā turpinājis strādāt par autoinstruktoru un autoskolas pasniedzēju. Piemēram, pie instruktora Rozes eksāmenu kārtoja 13 topošie šoferi.

Jau ziņots, ka jūlija sākumā KNAB Iekšējās drošības nodaļas priekšnieks Roze, kurš savulaik strādāja Drošības policijā (DP), pārcelts KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos amatā.

Lēmums par Rozes pārcelšanu pieņemts, lai nodrošinātu KNAB korupcijas apkarošanas funkciju izpildes nepārtrauktību, lietderību un tiesiskumu.

Saistītie raksti

Iekšējās drošības nodaļas vadītājam Rozem pērn februārī tika uzdots pildīt arī KNAB vadītāja vietnieka pienākumus, un viņš šos pienākumus pildīja līdz šim. Roze KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītāja amatā stājās 2014.gada pavasarī. Viņam šo amatu piedāvāja Streļčenoks.

Līdz tam Streļčenoka vietniece korupcijas novēršanas un apkarošanas amatā bija Juta Strīķe, taču 2014.gada jūlijā Streļčenoks Strīķi pazemināja amatā, bet nesen, piemērojot disciplinārsodu, vispār atbrīvoja no darba KNAB.

LA.lv