×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Streļčenoka vietniece KNAB būs biroja darbiniece Jurča

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks par savu vietnieci izvēlējies biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāju Ilzi Jurču, kas jaunos amata pienākumus sāks pildīt no 1.jūlija. To Streļčenoks paziņoja žurnālistiem preses konferencē trešdien.

Streļčenoks slavēja Jurčas lielo pieredzi un profesionalitāti. Biroja vadītājs norādīja, ka viņa ir darbojusies dažādās darba grupās, komisijās, pie likumu veidošanas, kā arī viņai ir pieredze starptautiskajā jomā.

KNAB šefs sacīja, ka nolēmis nerīkot konkursu uz šo amatu, taču par jaunā vietnieka atlases procedūru un kandidātiem konsultējies gan ar bijušo vietnieku Alvi Vilku, gan pašreizējo vietnieci Jutu Strīķi un struktūrvienību vadītājiem. Viedokļi par iecelšanas procedūru un kandidātiem bijuši dažādi, taču beigās Streļčenoks nolēmis iecelt Jurču par savu vietnieci.

Arī Jurča žurnālistiem, komentējot savas stiprās puses, pastāstīja, ka viņai ir liela pieredze korupcijas novēršanas jautājumos, viņa daudz piedalījusies dažādu likumu jautājumu izstrādē un spēj argumentēt biroja viedokli.

“Man ir stingra pārliecība par veicamajiem uzdevumiem,” sacīja Jurča.

Pagaidām nav zināms, kas ieņems Jurčas līdzšinējo Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja amatu, taču Streļčenoks pieļāva, ka uz viņas bijušo amatu tiks rīkots iekšējs konkurss.

Jau ziņots, ka darbu pēc paša vēlēšanās no pagājušās nedēļas birojā pārtraucis ilggadējais biroja priekšnieka vietnieks Andris Vilks.

Vilks patlaban ir uzņēmuma “Latvijas Gaisa satiksme” Juridiskās nodaļas priekšnieks.

Iepriekš Jurča arī piedalījās konkursā uz KNAB vadītāja amatu.

Jurča KNAB 2003.gadā sāka strādāt par vecāko speciālisti, taču 2005.gadā kļuva par biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāju. Pirms darba KNAB viņa strādāja Valsts ieņēmuma dienestā, pildot galvenās nodokļu inspektores pienākumus.

Jurčas amatpersonas deklarācija par 2011.gadu liecina, ka viņa pērn atalgojumā no KNAB saņēmusi 14 806 latus un viņas kopējie uzkrājumi pārsniedz 16 tūkstošus latu. Viņa ir uzkrājusi 2000 eiro (1405 latus) skaidrā naudā, savukārt bezskaidrā naudā Jurčai 2011.gada beigās bija noguldīti 26 lati un 12 952 eiro (9102 lati) “Swedbank”, kā arī 5662 lati “Parex bankā”. Jurčai nav parādsaistību, un viņa nav izsniegusi aizdevumus, kas pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas.

Viņai īpašumā ir dzīvoklis Rīgā, kā arī zeme un mežs Birzgales pagastā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+