×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Streļčenoks atbrīvo no amata Strīķi (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks un vietniece Juta Strīķe piedalās preses konferencē, kurā informē par KNAB darbības rezultātiem 2011.gadā korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī politisko partiju finansēšanas kontrolē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Jutu Strīķi, aģentūrai LETA apstiprināja Strīķe.

Streļčenoks pret Strīķi šogad ierosināja divas disciplinārlietas. Viena tika izbeigta, jo iestājās noilgums, savukārt otrā disciplinārlietā Streļčenoks šonedēļ Strīķei kā sodu nolēma piemērot rājienu.

KNAB jau ilgāku laiku pastāv nesaskaņas starp Streļčenoku un vairākiem viņa padotajiem. Streļčenoku Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša vadītā komisija nesen novērtēja ar C līmeni, kas nozīmē, ka viņš var turpināt vadīt iestādi un viņa darbs novērtēts labi.

Savukārt Streļčenoks novembra beigās atkārtoti sāka Strīķes darba un tā rezultātu novērtēšanu. Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces pagājušā gada darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Kā aģentūru LETA informēja KNAB pārstāve Māra Priedīte, pamatojoties uz 24.maija rīkojumu, Streļčenoks veica atkārtotu Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanu, vērtējot darba uzdevumu izpildi laika periodā no 2013.gada 24.maija līdz 2013.gada 24.novembrim.

“Ar minēto rīkojumu J.Strīķei bija uzdots izpildīt darba novērtējuma par 2012.gadu veidlapā J.Streļčenoka norādītos neizpildītos uzdevumus, kā arī uzlabot uzdevumu izpildi un kvalitatīvai amata pienākumu veikšanai nepieciešamās prasmes,” teikts KNAB paziņojumā presei.

“KNAB priekšnieks 2013.gada 20.decembrī, pamatojoties uz J.Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu (saņemot atkārtoti novērtējumu “D”) un ņemot vērā to, ka J.Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, t.sk., nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus (uzdevumus), tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, pieņēma lēmumu J.Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata,” informēja Priedīte.

Šodien plkst.17 Streļčenoks KNAB ēkā ir sasaucis preses brīfingu, piebilda Priedīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nupat par savām izdarībām Streļčenoks saņēmis uzslavas no Lemberga, tā ka Strīķe tukšu nerunā. Bet dažiem tukšpauriem jāatgādina, ka vārdu “Latgale” latviešu valodā raksta ar burtu “t”, nevis “d”.

  • Izņēmot Striķi visi soļojā nepareizi. Galvenais KNAB darbības rezultāts ir liela brēka. Neviens korumpants nav sodīts izņēmot politisku pieprasījumu. Tagad atkal mēnesis kopš Zolitūdes katastroas – un figu visiem. Visi vainīgie savā vietā. Kam tas kantoris kalpo? un vel savā starpā nespēj saprasties! štrunts ar to kā pareizi latviski statosrat vai sratostat.

 2. Te jau var kā uz delnas redzēt, kas ir kas – STEPANI, ANONYMOUS, ZIRGI un viņiem līdzīgie priecājas, ka atklāti tiek grauti valsts pamati! Strīķe savu darbu darīja godprātīgi un neatkarīgi. Par cilvēku liecina viņa darbi, bet viņas darbs ļoti traucēja daudziem mūsu “politikas” smagsvariem, ieskaitot slaveno troiku -Lembergu, Šleseru un Šķēli. Streļčenoks sāka ar “kārtības ievešanu” birojā,visādām birokrātiskām prasībām, bet izmeklētāja darbs vispirms prasa neatkarību un patstāvību. Ar savām darbībām un prasībām viņš pats faktiski sagrāva šo korupcijas apkarotāju bloku no iekšienes. Šīs prasības bija tikai ārējā čaula.

 3. Es juus apsveicu Streļčenoksa kungs !
  Juus izdarijat paties ljoti labu Latvijas valstij.
  Lai ta ASV MIZA staiga talak uz ASV vestniecibu,un sudzas mes Latvieshi jums palidzesim.
  Turaties !
  Un Juta jums novelu NEVEIKSMI arii turpmak sameklet darbu,ja nu vienigais uz Ladgali pie Raiti Kononovu ZIRGU varesiet rulet uz robezu.

 4. Bija jāatlaiž Strelčenoks, vai arī abiem jāiet prom no darba. Šis ir sliktākais variants, bet tad jau redzēs kāda info nāks no knaba darbiniekiem.

 5. Urā, beidzot jenotu balsts un stute ir nogāzta!Repše savulaik šo aņkupotapovsku arī ielika augstajā krēslā,lai paši varētu taisīt visādas afēras ar kampartumbočkām, ar lāčuka sievas māju mahinācijām ar arestiem un rokudzel””žu uzlikšanu jenotu pretiniekiem /īsi pirms vēlēšanām,novācot konkurentus /,un visādas citādas jenotu cūcības , par kurām jutiņa neko nejuta

 6. Es gan cerēju, ka Strīķes kundze ņems virsroku. Žēl… Tas vairs nebūs KNAB.

 7. Interesanti, ko tas varētu nozīmēt? Varbūt to, ka lielākie koruptīvie darboņas tā arī turpinās? Kāpēc to rakstu? Nupat izlasīju N.Ločmeles interviju ar VVF, kurā eksprezidente runā tieši par lielākajiem koruptīvajiem darījumiem būvniecībā un piemin tādu Misteru 20%.

  • Te vel ir viens jautajumms- kurs strada lielas kaiminvalsts izlukdienestos? Ka doma “tauta”?

  • Stepans>Interesanti Atbildēt

   KNAB tika izveidots VVF laikā ar lielu pompu ,pēc ASV draugu pieprasījuma.20% jau tajā laikā savas rebes bīdīja. Bīdīja Kalvītis un Šķēle.No viņiem mācījās JL un Vienotība.KNAB kļuva par JL kabatas organizāciju. KOpš tā laika nekas nav mainījies.Viena kukuļdevēja (ņēmēja ) novešana līdz tiesai nodokļu maksātājiem izmaksā apm.300 000Ls. VVF pati gribēja kukuli no Jūrmalas domes zemes gabala izskatā.Tā kā Latvijā viss notiek.

   • Interesanti>Stepans Atbildēt

    KNAB darbības man, protams, ir mīkla, tāpat kā daudziem, jo mums jau nav informācijas. Ir bijušas iekš TV kustīgās bildes ar ļaudīm roku dzelžos, pēc tam daži no tiem ļaudīm no ķurķa iznākuši, daļa palikuši Latvijā, kādi aizbraukuši uz neatgriešanos (kāpēc izlaida Stabiņu, Vaškeviču?). Juta šķita taisnības karotāja. Pēdējā laikā gan vieni skandāli.Uzskatu, ka tādam KNAB-am nav īsti ko darīt, jo tā funkcijas jau pilda citi “orgāni”(ja pilda).

    • Juta šķita taisnības karotāja. ………. Par kādu taisību viņa karoja ? Mums nav vajadzīgi karotāji ar revolucionāru mirdzumu acīs. Mums ir vajadzīgi profesionāli darītāji nevis klaču bāba,kurai priekšnieka rīkojumi ir pie vienas vietas. Galu galā pastāv tāda lieta kā subordinācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+