×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Streļčenoks ierosina kārtējo disciplinārlietu pret Strīķi (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosinājis kārtējo disciplinārlietu pret savu vietnieci Jutu Strīķi, kura tikai pirms pāris nedēļām ar tiesas lēmumu tika atjaunota amatā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Streļčenoks ierosinājis disciplinārlietu pret Strīķi un disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīs jaunpieņemtais KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs bijušais Drošības policijas darbinieks Jānis Roze.

Disciplinārlieta ierosināta, jo Strīķe nav izpildījusi rezolūciju par valsts noslēpuma objektu aizsargāšanu, šodien Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē sacīja Streļčenoks. Tas ir saistīts ar to, ka Strīķei neesot pielaides valsts noslēpumam. Tā viņš atbildēja uz deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) jautājumu, par ko tad disciplinārlieta ir ierosināta šoreiz.

KNAB vadītājs arī izteica repliku, ka desmit minūtes pēc lēmuma pieņemšanas attiecīgā informācija ir nonākusi publiskajā telpā. Streļčenoks pēc apakškomisijas sēdes sīkāku informāciju par šo jautājumu mediju pārstāvjiem nesniedza. Viņš arī nekomentēja jautājumu, vai būtu bijis iespējams sagaidīt, kad Strīķe iegūst pielaidi valsts noslēpumam.

Streļčenoks jau apakškomisijas sēdē norādīja, ka viņa laiks ir ierobežots, jo nepieciešams veikt darba pienākumus.

Savukārt 16.aprīlī rīkojumu par dienesta pārbaudes sākšanu pret Strīķi parakstījusi otra Streļčenoka vietniece Ilze Jurča, tobrīd – KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja. Dienesta pārbaudi veic Rozes vadītā KNAB Iekšējās drošības nodaļa.

Saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus – piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka pērn Streļčenoks ierosināja divas disciplinārlietas pret savu vietnieci Strīķi. Viena disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta pagājušā gada 13.augustā. Disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru toreizējai Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks viņai piemēroja rājienu, taču amatpersona to pārsūdzējusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kura Strīķes sūdzību skatīs 17.jūnijā.

Otra disciplinārlieta tika ierosināta par pērn 17.oktobrī, jo netika izpildīts KNAB priekšnieka 2012.gada 17.maija rīkojumā “Par pusgada un gada atskaiti” dotie uzdevumi un nav iesniegtas minētajā rīkojumā noteiktās atskaites par paveikto. Ņemot vērā, ka iestājies noilgums personas saukšanai pie disciplināratbildības, šī disciplinārlieta tika izbeigta.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu (saņemot atkārtoti novērtējumu D) un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, nolēma Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Strīķe vērsās Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kura 10.aprīlī atcēla Streļčenoka lēmumu. Lai arī spriedums vēl ir pārsūdzams, Strīķe varēja atgriezties darbā. Tiesa arī lēma, ka KNAB Strīķei jāmaksā 5066 eiro vidēja izpeļņa par darba piespiedu kavējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kā nav kauna sedet tik aukstos kreslos un cinities kā bernudarzā.

 2. Nu kaut kas tāds, kas notiek valsts iestādē ,kur divas personas nevar sadalīt savu ietekmes zonu,taisa cirku Latvijā.Jā,Lielbritānijā nekas tāds pat prātā neienāk valsts amatpersonām…

 3. šitiem nodokļu tērētājiem vispār atliek laiks pildīt savus tiešos amata pienākumus?!!!

 4. Streļčenokam nu ir jāatkāpjas, tur vairs divu domu būt nevar. Viņš jau ir apsēsts ar Strīķes atlaišanu, kaut arī vinam vajadzēja Strīķei izteikt pateicību, par prostitūcijas piesedzēju atmaskošanu un dāmu ieteikt valsts apbalvojumam par teicamiem darba rezultātiem.
  Bet viņš jau ne tiesu ņem vērā, ne reālu Strīķes darbu, viņš jau ir nonācis maniakālā stāvoklī, tāds psihopāts nevar vadīt tik nopietnu iestādi, absolūti skaidrs. Straujumai tas āksts un nelietis ir jāpadzen no amata.

 5. Ļoti uzskatāms piemērs valsts varas iestāžu bezatbildībai un bezdarbībai ar Straujumu priekšgalā, kas tikai noskatās un noplāta rokas kā tiek izputināts KNABs.

 6. Klasisks bosinga gadījums maniakāla grafomāna izpildījumā. Un viņš par to vēl saņem algu!!! Strīķei vajadzētu tiesāties tieši par šādu priekšnieka rīcību. Ja runājam par premjeri un ģenerālprokuroru /arī pārējo KNAB priekšnieka vērtēšanas komisiju/, tad tiešām pārsteidz totālā mazspēja – kāpēc ar D līmeni novērtēts iestādes vadītājs netika atlaists /vai vismaz pazemināts amatā/? Tas taču nav kāds mazs pasta kantorītis vai bulciņu tirgotava, bet gan valsts attīstībai svarīga iestāde, kuru jāvada nevis papīru žurkai, bet gan reālo situāciju saprotošam un uz aktīvu darbību tendētam priekšniekam.

 7. Zemu sava darba vērtējumu ieguvušais Sreļčenoks TAČU VĒL NAV IZPUTITNĀJIS KNAB!?!!!!!!!!! Premjere ar BAUDU skatās no malas….un acīmredzot Streļčenoku “NEDRĪKST” atlaist??? KĀ CITĀDI LAI VĒRTĒ ŠO PINPONGU, KO ATĻAUJAS DAŽS LABS DARBONIS ??? STREĻČENOKS TAČU NEATKĀPSIES , VIŅU VAJAG AR KAUNU PADZĪT!!? VIŅŠ NAV NO SAVU LABDARU CEĻA “NOVĀCIS” STRĪĶES KUNDZI!?? TIESAS LĒMUMS VIŅAM PIE VIENAS VIETAS UN TAS ATKAL LIEK DOMĀT, STREĻCENOKAM IR ĻOTI NOPIETNA AIZMUGURE…!?KĀ STRĪĶES KUNDZE VISUS 10 GADUS VARĒJA STRĀDĀT BEZ TAGADĒJĀ PIEPRASĪJUMA KNAB un no kurienes uzpeldēja šis “TRAĢISKAIS” PIEPRASĪJUMS TIEŠI PĒC TIESAS LĒMUMA STĀŠANAS SPĒKĀ??????? KĀPĒC NE VĀRDS PAR TO NEBIJA PIE PIRMIEM 2 ATLAIŠANAS LĒMUMIEM??? KAS GALU GALĀ NOTIEK ŠAJĀ IESTĀDĒ UN KAD TĀ TEĀTRA IZRĀDE BEIGSIES? VAI VALSTS NODOKĻU MAKSATĀJU VIEDOKLIS ŠIM NEKOMPETENTAJAM SATREĻČENOKAM KĀ PĪLEI ŪDENS???? V.DOMBROVSKIS NAV ĀKSTS, KĀ LAIKAM DOMĀ STREĻČENOKS, LAI BEZ PAMATOTA IEMESLA 2 REIZES ATJAUNOTU DARBĀ STRĪĶES KUNDZI!?????? VIŅA TIEŠĀM STRĀDĀ – IESĒDINĀTI KĀRTĒJIE “FRUKTIŅI”, bet STREĻČENOKS UN VIŅA DRAUĢEĻI “DARBOJAS” kā DARBA “IMITATORI”…ESMU STRĪĶES KUNDZEI TICĒJUSI VISUS GADUS, TĀPAT KĀ ALVIM VILKAM, KURU ATTIECĪGIE KNAB DARBOŅI “IZĒDA”….

 8. Cilveks no malas !! Atbildēt

  Kapec jus “atfiltrejat” manu komentaru ??????
  Mes atbalstam Striki un apsveicam so sievieti par” Prostitucujas sargu” atmaskosanu un iesedinasanu !!
  Strelconoks nepaspeja “nopludinat Informaciju par draudosajam briesmam” un tadel visa banda iekrita>>
  Ara no KNAB so demagogu kurs spej darbotiess tikai atzimes “D” limeni !!! Mes vinam neticam , bet Strikei ticam.
  PS.: mans ieprieksejais koments tika izdzests tadel ka es rakstot tos parak atri ??? Tas notika pirms 10
  minutem …Man skiet ka istais iemesls bija cits – es iedrosinajos izteikties par Strelconoku = korupcijas
  un mafijas aizstavi …. Beidziet tacu akstities. Katram ir tiesibas rakstit komentus gan atri gan lenam!

 9. Strīķe atgriezās un uzreiz ķērās vērsim pie ragiem – par prostitūcijas salonu turēšanu apcietināja vairākus augstus policijas priekšniekus. Lūk, kāpēc Strīķe Streļčenokam ir tik nepieņemama. JO VIŅA STRĀDĀ, KUNGI !!!!!!

 10. Un tā tas turpināsies mūžību un vēl trīs dienas. Uz cirku nav biļete jāpērk, var ietaupīt!

 11. kad vienreiz beigsies tadas lielas naudas izniekosana vai augstas amatpersonas var atlauties visu visi izdevumi teisas,neierasanas darba utt.sedz nodoklu maksataji,sajuta ka visa valdiba butu vajadziga ,tirisana jo tas jau paliek par nepienemamu tautai cik saprotams kamer katrs nebus piebazis pilnas kabatas tikmer nedemisiones!!!!!!!!!!!!!!!

 12. kad tas skorpions beigs dzelt ar savu indi Strīķi ?

 13. tā varētu būt mūsu latvijiešu valdības pārbaude “uz iecietību”…

Draugiem Facebook Twitter Google+