×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Streļčenoks ierosina vēl vienu disciplinārlietu pret Strīķi (papildināts) (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks un vietniece Juta Strīķe piedalās preses konferencē, kurā informē par KNAB darbības rezultātiem 2011.gadā korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī politisko partiju finansēšanas kontrolē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosinājis vēl vienu disciplinārlietu pret savu vietnieci Jutu Strīķi, kura tikai pirms pāris nedēļām ar tiesas lēmumu tika atjaunota amatā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīs viena no Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenajām speciālistēm.

Komisijai slēdziens jāsagatavo līdz 6.jūnijam. Saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA apstiprināja, ka pret Strīķi ierosināta disciplinārlieta. Tā ierosināta, lai izvērtētu Strīķes rīcību, neizpildot KNAB priekšnieka rezolūcijas par uzdotajiem darba uzdevumiem.

Plašāku informāciju KNAB pagaidām nesniedz.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus – piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Streļčenoks jau pagājušā nedēļā, 29.aprīlī, ierosināja vienu disciplinārlietu pret Strīķi. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vada jaunpieņemtais KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs bijušais Drošības policijas darbinieks Jānis Roze.

Preses paziņojumā KNAB paziņoja, ka Strīķei līdz 29.aprīlīm nebija izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam un, atjaunojot Strīķi amatā, viņai ar iestādes vadītāja rezolūciju tika noteikti pārvietošanās ierobežojumi, lai nodrošinātu likumā “Par valsts noslēpumu” noteikto valsts noslēpuma objektu aizsardzību.

Tomēr tika konstatēti fakti, kas liecina, ka Strīķe nav ievērojusi minēto rezolūciju, līdz ar to tika sākta disciplinārlieta.

Jau ziņots, ka pērn Streļčenoks ierosināja divas disciplinārlietas pret savu vietnieci Strīķi. Viena disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta pagājušā gada 13.augustā. Streļčenoks viņai piemēroja rājienu, taču amatpersona to pārsūdzējusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kura Strīķes sūdzību skatīs 17.jūnijā.

Otra disciplinārlieta tika ierosināta par pērn 17.oktobrī, jo netika izpildīts KNAB priekšnieka 2012.gada 17.maija rīkojumā “Par pusgada un gada atskaiti” dotie uzdevumi un nav iesniegtas minētajā rīkojumā noteiktās atskaites par paveikto. Ņemot vērā, ka iestājies noilgums personas saukšanai pie disciplināratbildības, šī disciplinārlieta tika izbeigta.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu (saņemot atkārtoti novērtējumu D) un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, nolēma Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Strīķe vērsās Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kura 10.aprīlī atcēla Streļčenoka lēmumu. Lai arī spriedums vēl ir pārsūdzams, Strīķe jau nākamajā dienā varēja atgriezties darbā. Tiesa arī lēma, ka KNAB Strīķei jāmaksā 5066 eiro vidēja izpeļņa par darba piespiedu kavējumu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. CIK ilgi tā “VIDUVĒJĪBA” ņemsies pa KNAB un turpinās degradēt šīs iestādes darbu???????????? Streļčenoks, liekas, ir ar BAIGI iespaidigu aizmuguri apveltīts ierēdnis, kam NOSPĻAUTIES UZ VISU – KNAB TĒLU, SAVU DARBINIEKU PRASMĒM un SEVI viņš vērtē augstāk par dievu…Šis knīpizeris laikam NEKO citu nezin, kā tikai disciplinārlietu ierosināšanu!?? Viņš PILNĪGI NEPROT KOMUNICĒT AR SAVIEM DARBINIEKIEM!? 1) Nodokļu maksātāji un arī es, tomēr GRIBĒTU zināt, CIK ILGI VIŅŠ TUR VĒL BŪS KĀ KNAB VADOŠĀ AMATPERSONA??? 2) KĀ visus šos 10 gadus STRĪĶES kundze tik sekmīgi varējusi strādāt KNAB, ja viņai nav bijusi pielaide valsts noslēpumam??? NESAPROTU!?! 3) Premjere ir IEINTERESĒTA, lai KNAB TIEK GRAUSTS NO IEKŠIENES, kas izdevīgi oligarhiem!!! 4) cirks nav jāapmeklē, tas ir STREĻČENOKS UN VIŅA DARBA STILS – vienas disciplinārlietas pret STRĪĶES kundzi!!! 5) cik JAUKI ir pārējie KNAB strādājošie “jēriņi” – ENĢELĪŠI ZEMES VIRSŪ!!! Tik ĻOTI respektē savu Streļčenokiņu, kas tas tikai lasa atskaites un terorizē STRĪĶES kundzi… Ēdene zemes virsū!!!???

 2. streļčenoks lai maksā no savas kabatas,nevis no KNAB naudas par savām cirka izrādēm.

 3. Steļčenoks taisnāks par Romas pāvestu? Jāvērtē vai darbs viņa vadībā KNAb ir uzlabojies? kam valstī ir izdevīgi,ka tas tiek novājināts? Šis zēns ar zobiem un nagiem cīnās pret zinošiem iestādes darbiniekiem. Kā interesēs?

 4. Jāgriežas ar lūgumu pie ASV prezidenta lai uz Latviju par KNAB priekšnieku nosūta kāda ASV štata šerifa palīgu,jo KNAB izveide Latvijā notika pēc ASV ierosmes lai cīnītos ar prātam neaptveramo korupciju Latvijā.

 5. Cik ilgi Streļčenoks ākstīsies? Tas jau nav darbs KNABā! Padzīt pašu Streļčenoku, pietiek cirka izrādes!

 6. Nu beidzot tas cirks ir jābeidz un Streļčenoks ir jāaizrotē uz citu dienestu. Cik ilgi vēl mums visiem būs jāskatās Streļčenoka izdarībās……………Streļčenoks vienkārši gremdē KNAB.

 7. Streļcenoks redzams piesedz oligarhu rebes

 8. Savulaik Ķīna izteica Taivānai 248 nopietnus brīdinājumus. Ko darītu Streļčenoks, ja nebūtu Strīķes? Ar avīzeslasīšanu un datorspēlītēm vien nevar aipildīt visu darbadienu.

 9. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Strelčonoka darbība acīmredzot ir KNAB darbīvas paralizēšana un viņš acīmrezot kalpo oligarhu savtīgām interesēm.Vvisai Latvijai acīmredzamie valsts izlaupītāji satigā brīvība. Tos, kurus pie rokas noķēra Juta Strīke, tagad ņirdz par valsts iestāžu nespēju nodibināt kārtību. Neizskaidrojams bija ministru prezidenta Valda Dombrovska nespe’ja KNABa meszglu pārcirts radikālā veidā.. Tajā vietā Valdis Dombrovskis padevās, izstājoties no cīņas ar streļčonokiem, kuru aizmugurē, kā izskatās stipri satāv oligahi, kur bagaītības iegūšana vissiem redzamā veidā nav bijusi likumīga. Pae etiku nerunājot.
  Kur ir Streļčonoka darbs Karājbaankas sagaraušanas un Metalurga izpostīšanas novēršanā.? Apaļa = 0.

 10. Tā ir,ja āzi(Streļčonoku) ieceļ par dārznieku.Cērp visu ,kas viņam nepatīk! Tagad jau tas viss kļuvis par īstu klaunādi.Ākstās ar sava ´és´ demonstrēšanu tā vietā ,lai normāli strādātu.

 11. Un vēl ir zināms Straujumas paziņojums, viņai kļūstot par premjeri, – ja tiesa atzīs, ka Strīķes atbrīvošana nav pamatota, Strļčenoku atbrīvos no amata un otrādi, ja tiesas spriedums būs negatīvs Strīķei, atbrīvos viņu. Tiesa bija un lieta būtu izbeigta. Straujumas rīcība liek domāt par ieinteresētību Streļčonoka palikšanā.

  • Es pievienojos šim komentāram. STRĪĶE nav kādam ērta un tapēc jāaizvāc, tā domā ļoti daudz mani domu biedri , bet faktiski būtu jāaiziet tam , kas piesedz oligarhus……..

Draugiem Facebook Twitter Google+