×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Streļčenoks izjūt politisko spiedienu; paziņo, ka sākta pārbaude par Straujumu (13)

strelcenoks33

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šorīt telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” atzina, ka izjūt pret sevi vērstu politisko spiedienu. Vienlaikus viņš paziņoja, ka KNAB ir sācis pārbaudi par pašreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) atrašanos interešu konfliktā.

Komentējot Straujumas lēmumu rosināt veidot komisiju, kas vērtētu KNAB priekšnieka atbilstību ieņemamam amatam, Streļčenoks televīzijā sacīja, ka premjeres paziņojums ir vienreizējs un neiztur nekādu kritiku. Viņš uzsvēra, ka, lai šādu komisiju veidotu, vispirms ir jākonstatē fakti, taču konkrētajā gadījumā Ministru prezidentes lēmums balstoties uz tiesas spriedumu, kas vēl nav stājies spēkā.

Kā ziņots, vakar Straujuma skaidroja, ka viens no iemesliem, kāpēc nepieciešams vērtēt Streļčenoka atbilstība amatam, ir tiesas lēmums atcelt viņa piemēroto disciplinārsodu – algas samazinājumu atlaistajai KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas darbiniecei Ilzei Draveniecei. Minēto tiesas nolēmumu gan vēl varēs pārsūdzēt. Straujumas lēmumam esot arī citi iemesli, ko viņa plašāk nepaskaidroja.

Streļčenoks šorīt televīzijā neslēpa, ka bijis pārsteigts par Straujumas vakardienas paziņojumu. KNAB priekšnieks sacīja, ka pirms apmēram mēneša premjeres biroja vadītājs telefonsarunā viņu “brīdinājis” un “devis signālu”, kā pareizāk organizēt KNAB darbu. Bez tam, pēdējā laikā Streļčenoks pamanījis, ka uz viņu tiek mēģināts izdarīt politisko spiedienu arī dažādos citos veidos.

“Šis [Straujumas] paziņojums nāca klajā tad, kad birojs izvērtē Jutas Strīķes disciplināratbildību. Otrkārt, šis paziņojums nāca klajā tad, kad birojs ir nosūtījis izvērtēšanai gan Satversmes aizsardzības birojam, gan arī Ģenerālprokuratūrai pamatotu informāciju ar pierādījumiem par to, ka Strīķes darbībās ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas nākotnē var izpausties kā kriminālatbildība,” norādīja Streļčenoks.

“Vēl es varu pateikt, ka birojā patlaban notiek pārbaudes par ļoti augstām politiskām amatpersonām, tai skaitā pašreizējo Ministru prezidentes biedru, bijušo Ministru prezidentu [Valdi] Dombrovska kungu. Un vēl varu pateikt, ka pašlaik birojā notiek pārbaude arī par pašas Straujumas kundzes iespējamo atrašanos interešu konflikta situācijā,” paziņoja KNAB priekšnieks.

Viņš piebilda, ka minētā pārbaude par Straujumas iespējamo atrašanos interešu konflikta situācijā sākta, reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju. Konkrētākas detaļas par šo pārbaudi Streļčenoks atturējās izpaust.
Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Straujuma vakar paziņoja, ka ka rosinās veidot komisiju, kas vērtētu Streļčenoka atbilstību ieņemamam amatam.

Pamats komisijas izveidošanai un Streļčenoka vērtēšanai esot vispārējie vadības principi – viņa atbilstība ieņemamam amatam.

Valdības noteikumi nosaka kārtību, kādā izveidojama komisija, lai izvērtētu nepieciešamību KNAB priekšnieku atbrīvot no amata.

Komisiju izveido Ministru kabinets, ņemot vērā ģenerālprokurora vai Ministru prezidenta sniegto informāciju, kas pamato KNAB likumā minētos iemeslus biroja priekšnieka atbrīvošanai no amata. Viens no nosacījumiem paredz, ka biroja amatpersonu no amata atbrīvo sakarā ar neatbilstību ieņemamam amatam.

Komisijas sastāvā ir ģenerālprokurors vai viņa īpaši pilnvarots virsprokurors, Satversmes aizsardzības biroja direktors, Drošības policijas priekšnieks, Ministru kabineta pilnvarots ministrs un Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs. Komisiju vada ģenerālprokurors vai viņa īpaši pilnvarots virsprokurors.

Likums nosaka, ka biroja priekšnieku ieceļ amatā uz pieciem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai Streļčenokam nevajadzētu izvērtēt vispirms savu darbošanos? Dikti nemākulīgi strādā KNABā.

 2. Piedodiet brutalitāti: KURĀ GALĀ STREĻENOKS JŪT SPIEDIENU!???????????

 3. GAN V.DOMBROVSKIS, GAN L.STRAUJUMA NOGULĒJA VIDUVĒJĪBAS ATLAIŠANU!!! REDZAT KĀDI ARGUMENTI IR traģikomiskajai PERSONĪBAI PRET ABIEM PREMJERIEM UN VIŅŠ PRETĒJI ABIEM NEGUĻ APMIERINĀTĪBĀ UN KOMPROMITĒ, KUR VIEN IESPĒJAMS!!! VAZĀ PA VISĀM PEĻĶĒM UN BEZ ŽĒLASTĪBAS! CIK JAUKI?!!

 4. Nepatīk baltkrievi?

 5. Streļcenoks nav nekāds vadītājs, jo ir noskaņojis pret sevi visu KNAB kolektīvu, no kā cieš VALSTS INTERESES – korupcijas apkarošana. Augstprātīgs un lecīgs ierēdnis nedrīkst vadīt iestādi, bet tāds viņš ir. Vainīga ir arī komisija, kas viņu izvirzīja, jo neņēma vērā šī cilvēka personības īpašības. Ar lietišķo īpašību vērtējumu vien ir par maz, jo šis cilvēks ir arī atriebīgs, ietiepīgs un neatzīst pats savas kļūdas. Lai kaut kā atriebtos, viņš tagad no saviem augstumiem pētīs Straujumas kundzi! Tiešām izcils eksemplārs, kāds sen nav bijis valsts pārvaldē! Valsts ierēdņu, īpaši vadītāju, atlasē ir jāizstrādā daudz stingrāki kritēriji.

 6. Turieties, Strelcenoka kungs, nelaujiet tai ‘vienotibas ‘ mafijai gut virsroku. Skaidrs, ka ‘vienotiba’ censas pec iespejas vairak visos amatos ielikt savus cilvekus, lai kontroletu valsti un novestu to lidz bankrotam.
  Valdibai vajag pirma vieta rupeties par valsts interesem, bet ne par savam, ka to dara ‘vienotiba’.
  Kapec valsts atrodas tada nabadziba? Tapec , ka pie valdisanas ir tada valdiba, jeb ‘ mafija’ , ko sauc par’ vienotibu ‘!
  Neticu, ka tauta bija akla un vinus ieveleja. Ka tad ar to gadijumu, kad cilveks aizgaja balsot, bet saraksta kads cits vina vieta jau parakstijies..??? Secinajums – balsosana nav bijusi godiga!
  Ja uzrodas drosmigi cilveki ,kas censas godigi veikt savu darbu un aiztavet tautas intereses, tad ‘ vienotibas ‘ parstavji dara visu iespejamo, lai no viniem atbrivotos.
  Ko slepj ‘vienotiba’ no tautas..???

 7. Dikti lecīgs baltkrievs Streļčenoks, lēkā un nejūt,ka brūk pamats zem kājām.

 8. Korupcija Vienotibā - PERFEKTA Atbildēt

  Latvija būs patiesi nožēlojama un necienāma valsts ja krimināli sodāmais korupcijā un valsts nozagšanā vainojamais Dombrovskis aizbrauks uz Briseli tā vietā lai dotos velnītā atpūtā cietumā ko viņš godam nopelnījis kopā ar citiem vienotības korumpantiem..Āboltiņu un ………………………….. fakti šeit:
  “Dombrovsku valsts nozagšanas shēmu sāk apstiprināt oficiāli avoti – patiešām ticis izveidots īpašais “3.a portfelis””

  “Finanšu ministrija: jā, pērn patiešām paklusām tika izveidots un pārdots “3.a portfelis” “Finanšu ministrija: bija sešas paketes un vēl arī tāds portfelītis…”
  “Pēc ilgstošas klusēšanas un izlocīšanās Finanšu ministrija šodien jau publiski oficiāli atzina – pērn patiešām paklusām izveidots un atsevišķi pārdots Hipotēku bankas komercdaļas “3.a portfelis”. Šajā portfelī, kā zināms, atradās Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa ņemtie kredīti.” “Dombrovskis samelojies par ģimenes uzņēmuma “Land Development” stāvokli”Bijušais Ministru prezidents, jaunievēlētais Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis ir apjomīgi samelojies savā šīsnedēļas publiskajā paziņojumā, aprakstot viņa neveiksmīgā ģimenes uzņēmuma Land Development, – tā rāda Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas un Lursoft informācija. Rezultātā, pēc aptuvenām aplēsēm, valsts zaudējumi saistībā ar šo īpašo attieksmi pret Dombrovsku ģimenes biznesu varētu būt ap pusmiljonu eiro, Rietumu banka guvusi iespēju paklusām “piedot” ģimenei būtisku tās parādu daļu, par to nevienam neatskaitoties, savukārt Dombrovskis nonācis tiešā finansiālā atkarībā no tās saimnieku – Esterkinu ģimenes labvēlības.
  Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par ģimenes biznesa kredītu iekļaušanu “3.a portfelī”, skaidri saredzams arī interešu konflikts “Bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par viņa ģimenes neveiksmīgā biznesa kredītu iekļaušanu paslepus atsevišķi nodalītajā un Rietumu bankai pārdotajā valstiskās Hipotēku bankaskomercdaļas “3.a. portfelī”, – šādu secinājumu liek izdarīt ceturtdien Finanšu ministrijas izplatītais oficiālais paziņojums. Savukārt Ministru kabineta sēžu protokoli skaidri atklāj: Dombrovskis iepriekš ir aktīvi piedalījies lemšanā par Hipotēku bankas likteni, tostarp arī par komercdaļas – arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs un pārdošanu. Finanšu ministrija nejauši atzina, ka toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis informāciju par to, ka viņa ģimenes biznesa kredīti iekļauti šajā portfelī, ir ieguvis, domājams, ar prettiesiskām metodēm. Bijušais premjers Dombrovskis pats izmantojis dienesta stāvokli, lai šīs viņa ģimenes finansiālajam stāvoklim būtiskās ziņas iegūtu..Tas nozīmē, ka Dombrovskis ir prettiesiski – kā izriet no ceturtdienas Finanšu ministrijas paziņojuma – ticis informēts par viņa ģimenes biznesa kredītu atrašanos tieši šajā pārdodamajā portfelī.Dombrovskis ir piedalījies diskusijās valdības sēdes slēgtajā daļā 2011.gada 1.novembrī, kurā tika spriests tieši par bankas komercdaļas – tātad arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs. Sēdes protokols liecina nevis par to, ka Dombrovskis būtu atstatījies, bet gan tieši pretēji – par to, ka viņš personiski piedalījies spriešanā par šo jautājumu ”
  Gada pārskati un jau pirms trim gadiem PIETIEK.com publicēta informācija demonstrē Dombrovska melus.

  Finanšu ministrijas atzīšanās par “īpašo 3.a portfeli” padara mēmus gan Vilku un ministrus, gan Valsts kanceleju un Dombrovski: “Finanšu ministrijas atzīšanās, ka patiešām ir pastāvējis īpaši izdalītais “3.a portfelis”, kurā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir paslepus tikuši iekļauti bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska neveiksmīgā ģimenes biznesa kredīti, otrdien padarīja mēmu gan finanšu ministru Andri Vilku un ministrus, kas pirms gada pieņēma lēmumu par šī portfeļa nodošanu Rietumu bankai, gan Valsts kanceleju un ministrijas konsultantus no SIA Superia, uz kuru priekšlikumu pamata esot īstenota šāda shēma, gan arī pašu Dombrovski. ”
  Dombrovsku kredītu lietā Privatizācijas aģentūra apliecina: iepriekšējās ziņas par vienotu īpašumu attīstītāju paketi – meli: “Kā zināms, Finanšu ministrija, Valsts kanceleja un arī pats Dombrovskis līdz šim bija rūpīgi slēpuši, ka pretēji oficiālajiem paziņojumiem patiesībā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir ticis izveidots īpašs “3.a portfelis”, kurā ietilpuši neveiksmīgajam Dombrovska ģimenes biznesam izsniegti un vēl daži citi kredīti, kas par slēptu cenu, ar slēptiem noteikumiem un ar slēptu atlaidi pārdots Rietumu bankai.”
  Finanšu ministrijas izveidotajā Hipotēku grupas komercdaļas pārveides augsta līmeņa darba grupā, kuras darbības rezultātā bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa kredīti tika slepeni iedalīti atsevišķā “3.a portfelī” un ar slēptiem nosacījumiem pārdoti Rietumu bankai, ilgstoši ir darbojušās Dombrovska “acis un ausis” – viņa ārštata padomnieks Gints Freimanis (attēlā). Pagaidām neviena no iesaistītajām personām nespēj vai nevēlas atklāt, kas un ar kādu pamatojumu norīkojis Freimani šajā darba grupā.Visos trīs darba grupu sastāvos Freimanis ir vienīgais, kurš ir bijis bez pastāvīgas darba vietas un oficiāliem ienākumiem valsts dienestā un oficiāli apstiprināta ierēdņa darba apraksta. Visos trīs dokumentos viņa amats ir norādīts identiski – kā tieši premjera padomnieks, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem ietilpst premjera biroja sastāvā.”Vilka parakstītajā rīkojumā ir skaidri rakstīts, ka Freimanis šajā darba grupā ir tieši kā Ministru prezidenta padomnieks. Nevis kā neatkarīgs eksperts, nevis kā speciālists, nevis kā tautas pārstāvis, nē, tieši Ministru prezidenta ārštata padomnieks. Respektīvi viņš pārstāv grupā Ministru prezidenta biroju,” – šādi šo situāciju Pietiek izskaidroja kāda Valsts kancelejas pārstāve.

 9. nu tur nav tiira taa lieta ar to Striiki,visi vadiitaji ir slikti,bet vinja taa labaa.Cik ilgi vinjai buus taa visatllautiiba,visi vadiitaaji deelj vinjas dabuun aiziet no darba.Kur skataas valdiiba?

 10. Vai tik kādam nesāk svilt zeme zem kajam,citādi jau tā neuztrauktos

 11. Interesanti, kas maksā Str-nokam, lai viņš dabūtu pie malas Strīķi.

Draugiem Facebook Twitter Google+