×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Streļčenoks lūdz Ministru prezidenti apturēt viņa darba novērtēšanu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks vērsies pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V), lūdzot apturēt viņa darba novērtēšanu, informē KNAB pārstāve Laura Dūša.

Lai gūtu pārliecību par KNAB priekšnieka novērtēšanas procesa atbilstību Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumam, kompetentām institūcijām lūgts sniegt atzinumu par KNAB priekšnieka darba izpildes novērtēšanas tiesiskumu, jo normatīvajos aktos nav paredzēta KNAB priekšnieka darba izpildes novērtēšana, klāsta biroja pārstāve.

Saskaņā ar KNAB rīcībā esošo informāciju, KNAB priekšnieka darba izpildi plānots veikt saskaņā ar noteikumiem par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu, kas izdoti saskaņā ar Darba likuma 62.panta sesto daļu un Valsts civildienesta likuma 25.panta otro un trešo daļu.

Minētās tiesību normas paredz intelektuālā darba novērtēšanas, kā arī fiziskā darba novērtēšanas un amatu kvalifikācijas kategoriju noteikšanas pamatmetodiku un to, ka iestādes vadītāja darbību un tās rezultātu ne retāk kā reizi divos gados novērtē Ministru kabineta noteiktā kārtībā izveidota komisija.

Taču noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu nav attiecināmi uz KNAB priekšnieku. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums, kas ir speciālais likums attiecībā pret Darba likumu, vispār neparedz KNAB priekšnieka darba novērtēšanu, skaidro KNAB.

“Apstāklis, ka šādas komisijas izveidi paredz hierarhiski zemāka juridiskā spēka normatīvais akts, kas izdots valsts civildienesta iestāžu ierēdņu, amatpersonu un darbinieku darbības novērtēšanai, bet tās izveidi neparedz KNAB likums, norāda uz to, ka pastāv pamatotas šaubas par šīs normas atbilstību augstāka juridiskā spēka normatīvajam aktam – speciālajam likumam, kas regulē KNAB darbību,” klāsta KNAB.

Premjerministres preses sekretāre Aiva Rozenberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka Straujuma ir saņēmusi šādu lūgumu, tomēr savu lēmumu nemainīšot. Streļčenokam jau ir nosūtīta Valsts kancelejas sagatavota vēstule, piebilda Rozenberga.

Jau ziņots, ka pirms veidot komisiju KNAB priekšnieka ikgadējai novērtēšanai, Ministru prezidente plānoja lūgt viņa darbību vispirms novērtēt sabiedriskajām organizācijām. Streļčenoka darbības novērtēšanā paredzēts īstenot tā saukto 360 grādu novērtējumu, kas ieviests valsts pārvaldē. Tas nozīmē, ka viedoklis par KNAB priekšnieka darbību tiks lūgts sabiedriskajām organizācijām, kas saistītas ar šo iestādi, piemēram, organizācijai “Delna”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. KĀDA DROSME KAUT KO TĀDU LŪGT??? Pareizi – ATSTĀDINĀT NO AMATA UN PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK?!? Cien. premjere!!! NEAPTURIET GAN DARBA NOVĒRTĒJUMU!!! ATSTĀDINIET NO AMATA PILDĪŠANAS, LAI KNAB VAR SĀKT NORMĀLI STRĀDĀT un no vietas izkustētos IESTRĒGUŠĀS KRIMINĀLLIETAS.

  2. Kas vēl nebūs?

  3. Laikam konsultējies ar Lembergu likumu “revidēšanā”, pats nebūtu spējīgs ko tādu izdomāt. Jūt, ka labi nebūs, tāpēc novilcina laiku un krāj sev “mīnusus”.

  4. Nepareizi: nevis apturēt vērtēšanu, bet atstādināt no amata….

  5. Re kā! Gribētos gan redzēt, kāds būs šis vērtējums!

Draugiem Facebook Twitter Google+