×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Streļčenoks nav līderis un vadītājs, secina “Delna” (8)

LETALETA

Organizācija “Delna” uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks nav pretkorupcijas līderis valstī un viņam nepiemīt vadītāja prasmes.

Šāds atzinums tiks iesniegts premjerei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”).

“Mūsu secinājums, neiedziļinoties detaļās, ir tāds, ka Streļčenoka kungs nav autoritāte, viņš nav arī pretkorupcijas līderis valstī un viņam nepiemīt vadītāja prasmes, lai vadītu KNAB darbu kopumā,” intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” piektdien sacīja “Delnas” direktors Gundars Jankovs.

Viņš norādīja, ka KNAB vadītājs daudz uzdevumus deleģē saviem padotajiem, lai gan viņam būtu ir jāuzņemas vadošā loma, piemēram, tādā jautājumā kā pretkorupcijas stratēģijas izstrāde. “Būtiskās lietās viņš neuzņemas līderību, viņš nevada šos procesus, viņam nepiemīt izteikti skaidrs viedoklis,” pauda Jankovs.

“Delna” uzskata, ka KNAB jāsaglabā esošajā struktūrā, bet birojs ir jāstiprina.

“Ja pēc vērtēšanas un tālākiem soļiem [Streļčenoks] paliek amatā, tad Straujumas kundzei jānosaka skaidri kritēriji un darāmie darbi, kas ir Streļčenoka kungam jāizdara. Otra lieta – būtu jāstrādā pie KNAB vadītāja atlases kārtības,” uzskata organizācijas pārstāvis.

Reaģējot uz šo viedokli, KNAB priekšnieks piektdien paziņojumā medijiem komentēja, ka “pāragri ir secināt, vai sniegtais viedoklis ir objektīvs un vispusīgs”. Streļčenoka un KNAB darbu 2014.gadā atzinīgi esot novērtējušas vairākas sadarbības iestādes, sacīts paziņojumā.

Streļčenoka pilnvaras amatā noslēdzas nākamā gada novembrī.

Jau ziņots, ka premjere izteikusies, ka, visticamāk, KNAB vadītājs Streļčenoks savā amatā nostrādās visu termiņu. Straujuma ir izveidojusi komisiju KNAB vadītāja darba novērtēšanai, kuru vadīs Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

Savu atzinumu par KNAB sniegs arī nevalstiskās organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. G.Jankovam–Kuģa kapteonis arī deleģē pienākumus padotajiem stūrmanim ,motoristam ,navigātoram ,bet pats staigā apkārt un tēlo baigi gudro! Kuģniecībām atsakoties no šādām butaforijām gadā varētu ieekonomēt vairāk kā 100.000 $ !

  2. bet kadi sasniegumi ir ,DELNA,,?Visu laiku plurina,izliekas par gudriem bet labumu nekada!SStrikei tacu liela aizmugure!ja vina no KNABA butu aizvakta laika,tas butu tikai KNABA darbibai par labu!mes tacu redzam par kadiem nopelniem un kadas partijas aizstaviba Strike ir!

  3. CIK DULLI KOMENTĀRI!!! JUMS LAIKAM VISIEm pa prātam tĀ viduvējība un tagadējais ārprāts KNAB!!! Jūs laikam ar sirdi un dvēseli atbalstat Lemberga kungu ar ZZS, kas stāv aiz Streļčenoka ( tas izgaismots LA rakstā par KNAB ). Ne velti viņš lecas kā mazs bērns, kuru aizstāv stiprāks spēks?! “Delna” mēdz izteikt interesantus secinājumus, TAČU šoreiz trāpījusi desmitniekā – jo ĀTRĀK šis “vadītajs” būs vienkāršs KNAB darbinieks, JO LABĀK LATVIJAS VALSTIJ – esam pietiekami ILGI apsmieti un novārdzināti viņa nekompetences dēļ, ka tālak jau vairs KURP DOTIES KĀ VIENĪGI UZ KNAB LIKVIDĒŠANU… un tad sauksim :URRĀ KOTUPCIJAI!!!

    • Jāsāk ar to, ka pēc teorijas ir vismaz 4 vadības stili …Interesanti ko par cilvēku vadību ir mācījies plaukstas pārstāvis? Un pēc definīcijas sab. organizācijais viedoklim par šadu iestādi vispār nevajadzētu būt kādam svaram!

  4. tas ir tikai delnasprāt’

  5. Neiedziļinoties sīkumos Atbildēt

    KNAB,protams,vajadzēja vadīt Dzintaram Zaķim!

  6. Kam autoritāte ir “Delna”?

Draugiem Facebook Twitter Google+