×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Streļčenoks stāsta par politisko spiedienu savā darbā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Papildināta.

Vadot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) vairākas reizes ir nācies saskarties ar politisko spiedienu, intervijā raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

KNAB priekšnieks sacīja, ka viens no gadījumiem bijis saistīts ar Jutas Strīķes atjaunošanu amatā. Viņš pauda, ka spiediens esot nācis no kādreizējās premjerministres kabineta. Esot bijis norādīts, ka ir “jāaiztaisa acis uz dažiem pārkāpumiem, ko izdarīja Strīķes kundze”.

Streļčenoks arī klāstīja, ka ir gatavs gan tam, ka turpinās vadīt biroju, gan arī tam, ka iestādes priekšnieka amatā varētu nākt kāds cits. Vaicāts par savām izredzēm atkārtoti kļūt par KNAB priekšnieku, Streļčenoks norādīja, ka par to nedomā. Viņš atklāja, ka savu kandidatūru konkursam uz KNAB priekšnieka amatu plāno oficiāli izvirzīt septembrī, kad būs sagatavojis nepieciešamos dokumentus. Tāpat Streļčenoks ir gatavs visiem scenārijai – gan atkārtotai kļūšanai par KNAB priekšnieku, gan arī tam, ka konkursā kāds cits varētu kļūt par jauno biroja vadītāju.

Ministru kabinets (VK) izsludinājis atklātu konkursu uz KNAB priekšnieka amatu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Galvenās pretendenta prasības ir prasme vadīt un organizēt komandas darbu iestādes mērķu sasniegšanai un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni iestādē, orientācija uz attīstību, spēja pieņemt lēmumus, izvērtējot informāciju un uzņemoties atbildību par tiem, vēlme apliecināt savas profesionālās zināšanas un paust redzējumu par KNAB darbības prioritātēm un nākotnes attīstības vīziju pretkorupcijas pasākumu pilnveidei Latvijā.

Pretendentam jābūt Latvijas pilsonim ar nevainojamu reputāciju, ar latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu zināšanām B līmenī, augstākajai profesionālai vai akadēmiskai izglītībai, izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību, un jurista kvalifikācijai, kā arī amatam atbilstošai darba pieredzei un vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Tāpat kandidātam uz amatu jāatbilst prasībām un noteiktajiem kritērijiem speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai un nesasniegušam pensijas vecumu.
Kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar redzējumu par KNAB darbības prioritātēm.

KNAB priekšniekam tiks noteikta līdz 2441 eiro liela mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

KNAB priekšnieka amata pretendentu atlasi veiks komisija, kuru vadīs Valsts kancelejas (VK) direktors. Komisijas sastāvā ir ģenerālprokurors, Satversmes aizsardzības biroja direktors un Drošības policijas priekšnieks, kā arī pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalās ne vairāk kā trīs Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

Konkurss notiks divās kārtās. Pretendentu pieteikšanās termiņš ir 20 darbdienas no konkursa izsludināšanas dienas.

KNAB priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ un atbrīvo Saeima pēc Ministru kabineta (MK) ieteikuma. Esošā KNAB priekšnieka Streļčenoka pilnvaras amatā noslēdzas novembra vidū. KNAB priekšnieka amatu var ieņemt divus termiņus pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Būtu jau labi, ja būtu kāds, kas varētu viņu aizvietot izbraukumu laikā.

  2. Šai personai pirms atstāt amatu nāktos sniegt sabiedrībai atskaiti par paveikto darbu KNAB vadītāja amatā, arī par to, cik reizes un kāda iemesla pēc atlaista biroja ilggadējā, čaklā darbiniece Juta Strīķe.

  3. Man liekas, ka zinātnieki strīdās, kurš te ir sabotāžists un kurš strādāt gribošs darbinieks??? Pēc Magoņa aizturēšanas NEVIENS NAV VAIRS AIZTURĒTS….Tur diemžēl klāt bija visu NĪSTĀ Juta Strīķe… Nebūtu viņas, Magonis darbotos vēl tagad! Tika pat runāts, ka notiek informācijas nopludināšana. un ne tikai tas vien… Tad par ko mēs debatējam, nezinādami ĪSTENĪBU????????????? Streļčenokam NETICU NEVIENĀ VĀRDĀ, jo viņš tiešām ir ĻOTI ĻAUNS CILVĒKS! Vēl brīnos, ka ne Loskutovs, ne Vilnītis NEATRADA NEVIENU LABU ĪPAŠIBU tai nelaimīgajai Jutai Strīķei!? Nu tā NEVAR BŪT, KA CILVĒKAM NAV NEVIENA LABA ĪPAŠĪBA….

  4. Streļčenoks TIEŠĀM neder par KNAB vadītāju! Tas ir NEAPGĀŽAMS fakts!!! Viņam NAV TALANTA vadīt citus. Viņš ir LABS kā pakļautais darbinieks!!! Tie nemitīgie sodi taču degradē ne tikai iestādi, bet arī pašu tās vadītāju!!! Lai vai kā ar Jutu Strīķi, kura runāja pretī vadītājam un izteica savu viedokli, bet SLIKTI, ka vadītājs ir ĻAUNI atminīgs cilvēks, kurš pats NEKAD nav izcēlies ar darba rezultātiem… Skumji, bet savā dzīvē esmu sastapies ar šāda tipa priekšniekiem, tie ir NOŽĒLOJAMI muļķi!

  5. Vai Latvijā ir iespējama tiesiska valsts, kur Potapova tiktu nobāzta ķurķī par nepatiesu ziņu snigšanu un valsts aparāta darbības sabotāžu?

  6. Izrādās viņš ir arī melis

  7. Paldies Streļčenokam par vienu ipašību – tikai viņš vareja izturet to nebeidzamu marafonu ar Strīķes k. Loskutovs nevareja, Vilnitis nevareja -nogaja no distances, bet viņš izturēja un izdzīvo līdz termiņam. Man liekas, ka tas var siecīnat par to, ka viņš ir cilvēks ap savu nostaju.

  8. Nu neder KNAB vadītāja amatam Streļčenoka kungs! Paštaisns, patmīlīgs, nerēķinās ar darbinieku, sodi, sodi – galvenā darba metode.

Draugiem Facebook Twitter Google+