×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Streļčenoks nekavējoties atstādinās Strīķi; pagaidām atlaista netikšot (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien vai tuvākajās dienās atstādinās no amata savu vietnieci Jutu Strīķi, – šorīt telekanālā LNT paziņoja Streļčenoks.

Strīķe, kuru pirms Ziemassvētkiem Streļčenoks bija atlaidis no amata, bet kuru vakar amatā atjaunoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), tiks atstādināta no amata “līdz faktu noskaidrošanai”. Par atkārtotu Strīķes atlaišanu pagaidām netiekot lemts.

Kā skaidroja Streļčenoks, Strīķe tiks atstādināta, jo jau atlaišanas dienā 20.decembrī viņš informējis Satversmes aizsardzības biroju, ka Strīķei jāatņem pielaide valsts noslēpumam, kas pašlaik liedz viņai pildīt amata pienākumus. Tāpat šāds lēmums tikšot pieņemts, jo Strīķe zaudējusi darba devēja uzticību.

Pie atstādināšanas jautājuma KNAB vadība sākusi strādāt jau vakar un lēmuma pieņemšana esot šīs vai tuvāko pāris dienu jautājums.

Kā ziņots, Streļčenoka rīkojuma par Strīķes atlaišanu tiesiskumu izvērtējusi Valsts kancelejas juristu darba grupa, kurā piedalījusies arī Ministru prezidenta padomniece juridiskajos jautājumos Sandra Bukane. Streļčenoka rīkojumu nolemts atcelt.

Juristi, izvērtējot dokumentus, konstatējuši, ka Streļčenoka pagājušā gada 20.decembra lēmums ir prettiesisks, jo Strīķes atkārtotā novērtēšana par laika posmu no 2013.gada maija līdz novembrim, ko Streļčenoks minējis kā pamatu savam lēmumam, veikta saskaņā ar spēku zaudējušu normatīvo aktu, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Savukārt Darba likums noteic, ka darba devējam aizliegts uzteikt darba līgumu darbiniekam – arodbiedrības biedram – bez attiecīgās arodbiedrības iepriekšējas piekrišanas. Pretēji judikatūras atziņām, labas pārvaldības principam, valsts pārvaldes efektivitātes un privātpersonas tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principam Streļčenoks savā lēmumā ir norādījis, ka tas ir administratīvs akts, kas pārsūdzams Administratīvajā rajona tiesā.

Lēmuma par atbrīvošanu no amata atcelšana ir lietderīga Valsts pārvaldes iekārtas likuma 63.panta izpratnē, jo nodrošina labas pārvaldības principa īstenošanu un likuma atrunas principa īstenošanu, uzskata juristi.

Premjers gan žurnālistiem atzina, ka lēmums par Strīķes atbrīvošanu neatrisinās samilzušās problēmas KNAB iekšienē. Šos jautājumus, visticamāk, nākšoties risināt arī nākamajai valdībai. “Skaidrs, ka arī nākamajam premjeram šīs problēmas nāksies risināt,” noteica Dombrovskis. Premjera birojs šajā laikā ir saņēmis daudz atbalsta parakstu Strīķei, un tāpēc premjers uzskata, ka bezdarbība konfliktu neatrisinās.

Premjers arī uzsvēra, ka viņš ir tiesīgs pārskatīt KNAB priekšnieka izdotus rīkojumus, jo KNAB ir premjera tiešās pārraudzības iestāde, līdz ar to viņam ir tiesības pārbaudīt lēmuma tiesiskumu un, ja tas ir prettiesisks, to arī atcelt.

Jautāts, vai nevajadzētu izvērtēt KNAB priekšnieka atbilstību amatam, Dombrovskis atgādināja, ka pagājušā gada nogalē divas komisijas, kas izvērtēja Streļčenoka darbību, secinājušas, ka viņš var turpināt darbu kā KNAB vadītājs. Taču, vai atkārtoti būtu jāvērtē viņa piemērotība, to noteikšot turpmākā notikumu attīstība.

Kā ziņots, KNAB priekšnieks Streļčenoks pērn 20.decembrī nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi.
Pagājušā gada vidū Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Atkārtotā Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanā gada izskaņā viņa atkal saņēma D līmeni. Ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, tostarp nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus un tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, Streļčenoks pieņēma lēmumu Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tā ir visai bīstama tendence – likuma ievērošana ir tiesiskas valsts pamats. Bet ko dara KNAB vadītājs?
  Bez argumentiem uzspļauj likumam! Tāds nedrīkst būt vadītājs nevienā iestādē. Pie tam viņš nevis organizē darbu, bet nodarbojas ar šīs iestādes prestīža graušanu. Kas ir tie cilvēki, kuri viņu tur iebīdīja?

 2. Strelčenoku - MISKASTĒ! Atbildēt

  CIK ILGI viņš ņemsies ar konkurentu vajāšanu, tā vietā, LAI BEIDZOT sāktu strādāt???

 3. Skaidrs arī tas, kā Krievija nekad nerimsies cīņā par ietekmi Baltijā. To, ko mēs novērojam ir tikai burbuļi kas parādās virsmā. Ne jau “tā pat” Bērziņam ir speciālas prasības pret atsevišķām personām, kuru noskaņojumu mēs labi zinam, valdībā.

 4. Diemžēl, Latvijā no jauna atdzimst oligarhu vara, ko atbalsta VIENOTĪBA, kurai padodas RP arī. Un šis vīriņš jūt šo atbalstu un rīkojas pēc nekaunības parauga.Nākamajās vēlēšanā ir jābalso par partiju,kura apņemsies sakārtot KNABu un tikt galā ar šādu neierobežotu plātīšanos ar varu.

 5. Šito ** sen vajadzēja patriekt.

 6. Nekā negaidītā Streļženoka drosmē jau nav:, – tā kā valdībā (tieši vai maskēti) atgriežas oligarhi, Streļženoks var cerēt uz viņu vislielāko atbalstu Strīķes līdz ar izmeklēšanā esošas “oligarhu lietas Rīgas brīvostā” “norakšanu”. Un Vienotība jau par Strīķi uz barikādēm neies.
  Jau norakts Lembuskoni prokurors Mežsargs, Bordāns, tagad uz skatuves būtu jāatgriežas Lembuskoni advokātam Gaidim Bērziņam.

Draugiem Facebook Twitter Google+