Latvijā
Sabiedrība

Bijušais KNAB vadītājs Streļčenoks pelna iztiku, vadot seminārus par korupciju0


Jaroslavs Streļčenoks.
Jaroslavs Streļčenoks.
Foto – Ieva Lūka/LETA

Pirms trim gadiem beidzoties amata pilnvaru termiņam, toreizējais neveiksmīgais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks runāja par darba piedāvājumiem no starptautiskām organizācijām, tomēr realitāte ir izrādījusies daudz pieticīgāka – bijušais KNAB vadītājs ir reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs un pelna, lasot pašvaldībām lekcijas par korupciju.

Beidzoties amata pilnvaru termiņam un nesekmīgi startējis jaunā konkursā uz KNAB priekšnieka amatu, J. Streļčenoks 2016. gada novembra sākumā publiski pavēstīja, ka izskatīšot visus darba piedāvājumus un ka jau vasarā viņam esot izteikti “darba piedāvājumi no starptautiskām organizācijām”.

Taču tagad, trīs gadus vēlāk, situācija ir nedaudz citāda – vilinoši darba piedāvājumi tā arī nav saņemti, un kādreizējais KNAB vadītājs tagad dienišķo maizi pelna kā saimnieciskās darbības veicējs, lasot pašvaldību darbiniekiem lekcijas par korupcijas tēmu.

Tā, piemēram, šā gada septembrī J. Streļčenoks kā “apmācību veicējs pretkorupcijas un interešu konfliktu risku novēršanā” nopelnījis 3375 eiro, par katru no 150 apmācāmajiem Ķekavas pašvaldības ie­stāžu darbiniekiem saņemot 22,50 eiro.

Šo naudu bijušais KNAB priekšnieks saņēmis par pašvaldības darbinieku izglītošanu “pieaugušo neformālās izglītības programmas” ietvaros ar nosaukumu “Korupcijas un interešu konflikta novēršana valsts un pašvaldību institūciju darbībā”.

Šā gada septembrī Jaroslavs Streļčenoks izglītojis 150 Ķekavas pašvaldības iestāžu darbiniekus pretkorupcijas un interešu konfliktu risku novēršanā.
Šā gada septembrī Jaroslavs Streļčenoks izglītojis 150 Ķekavas pašvaldības iestāžu darbiniekus pretkorupcijas un interešu konfliktu risku novēršanā.

Realitātē gan šīs pro­grammas apgūšana izpaudusies tā, ka J. Streļčenoks par 3375 eiro noturējis trīs seminārus par tēmām – interešu konflikts un to novēršana, vispārējie un speciālie ierobežojumi un aizliegumi valsts amatpersonām, dāvanu un ziedojumu pieņemšanas ierobežojumi un institūcijas vadītāja un valsts amatpersonas pienākumi. Katrs seminārs ildzis četras stundas.

Kā skaidro Ķekavas pašvaldībā, apmācībās piedalījušies novada pašvaldības domes deputāti, domes komisiju locekļi, pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki un pašvaldības iestāžu vadītāji.

Saistītie raksti

Apmācības notikušas saskaņā ar MK noteikumiem par iekšējās kontroles sistēmas pamatprasībām korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai publiskās personas institūcijā.

Bijušais galvenais korupcijas apkarotājs pie pietiekami izdevīgā pašvaldības pasūtījuma ticis, tai neizsludinot publisku iepirkumu. Pašvaldība skaidro, ka tas arī nav bijis vajadzīgs, jo “apmācību kopējā summa nepārsniedza slieksni, no kura ir jāveic iepirkuma procedūra”.

LA.lv
ML
Māra Libeka
Latvijā
Kariņš izdod rezolūciju Viņķelei 3
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daugavpilī rakšanas darbu laikā uziet cilvēka kaulu fragmentus
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sprūda krimināllietā prokurore prasa pārtraukumu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Pateicoties hokeja čempionātam, mazinās “robus” Latvijas un Baltkrievijas robežsardzes sadarbībā
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Vai palikušas tikai digitālas, virtuālas protesta formas?
1 stunda