Latvijā
Politika

Streļčenoks: Premjers Strīķi atjaunojis amatā, lai kaut ko slēptu 17


Foto – LETA
Foto – LETA
KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks neizslēdz, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) biroja priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi atjaunojis amatā, vēloties kaut ko noslēpt, raksta aģentūra LETA.
Streļčenoks šodien preses brīfingā žurnālistiem pauda pārliecību, ka premjera lēmums bijis politisks, par to liecina gan steiga, kādā pieņemts lēmums, gan arī šaubas, vai tiešām ir pietiekoši izvērtēti iesniegtie dokumenti ar argumentāciju par Strīķes atbrīvošanu.
Pēc KNAB priekšnieka domām, šis gadījums rada bažas, ka lēmumi, ko Streļčenoks kā iestādes vadītājs pieņem saistībā ar politiskajām partijām un valsts amatpersonām, ir atceļami. Tāpat šis gadījums iedragājot KNAB prestižu.
“Tās ir politiskas spēles, un es negribu, lai iestādi tajās ievelk,” teica Streļčenoks. Viņam esot skaidrs, ka premjers tā rīkojies, jo viņam neesot ko zaudēt, jo viņš ir demisionējis. Taču tas ietekmē arī premjera pārstāvēto partiju “Vienotība”, un, viņaprāt, šai partijai esot svarīgi, lai Strīķe savu amatu saglabātu. “Ir vairākas versijas un pārdomas. Strīķes figūra ir daudz nozīmīgāka par visu partiju. Iespējams, šis lēmums pieņemts, lai slēptu kādā veidā informāciju,” sprieda KNAB priekšnieks.
treļčenoks atzina, ka ir izvērtējis iespējamos nākotnes scenārijus. Viens no tiem bijis atstāt amatu, jo viņš nav gatavs uzņemties atbildību par “Strīķes darīšanām”, taču nolēmis tomēr amatā palikt, lai turpinātu godīgi vadīt iestādi un cīnīties ar korupciju, kas neesot vienkāršākais darbs.
Streļčenoks uzskata, ka, atceļot KNAB rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no ieņemamā amata, Dombrovskis faktiski ir pārkāpis savu pilnvaru robežas un uzņēmies tiesas kompetenci.
Kā ziņots, pērn 20. decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt Ministru prezidents vakar atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatējuši, ka Streļčenoka lēmums ir prettiesisks.
Streļčenoks šodien intervijā telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka šodien vai tuvākajās dienās atstādinās Strīķi “līdz faktu noskaidrošanai”. Par atkārtotu Strīķes atlaišanu pagaidām netiekot lemts.

LA.lv