×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Streļčenoks: Premjers Strīķi atjaunojis amatā, lai kaut ko slēptu (17)

KNAB vadītājs Jaroslavs StreļčenoksKNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks

Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks neizslēdz, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) biroja priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi atjaunojis amatā, vēloties kaut ko noslēpt, raksta aģentūra LETA.
Streļčenoks šodien preses brīfingā žurnālistiem pauda pārliecību, ka premjera lēmums bijis politisks, par to liecina gan steiga, kādā pieņemts lēmums, gan arī šaubas, vai tiešām ir pietiekoši izvērtēti iesniegtie dokumenti ar argumentāciju par Strīķes atbrīvošanu.
Pēc KNAB priekšnieka domām, šis gadījums rada bažas, ka lēmumi, ko Streļčenoks kā iestādes vadītājs pieņem saistībā ar politiskajām partijām un valsts amatpersonām, ir atceļami. Tāpat šis gadījums iedragājot KNAB prestižu.
“Tās ir politiskas spēles, un es negribu, lai iestādi tajās ievelk,” teica Streļčenoks. Viņam esot skaidrs, ka premjers tā rīkojies, jo viņam neesot ko zaudēt, jo viņš ir demisionējis. Taču tas ietekmē arī premjera pārstāvēto partiju “Vienotība”, un, viņaprāt, šai partijai esot svarīgi, lai Strīķe savu amatu saglabātu. “Ir vairākas versijas un pārdomas. Strīķes figūra ir daudz nozīmīgāka par visu partiju. Iespējams, šis lēmums pieņemts, lai slēptu kādā veidā informāciju,” sprieda KNAB priekšnieks.
treļčenoks atzina, ka ir izvērtējis iespējamos nākotnes scenārijus. Viens no tiem bijis atstāt amatu, jo viņš nav gatavs uzņemties atbildību par “Strīķes darīšanām”, taču nolēmis tomēr amatā palikt, lai turpinātu godīgi vadīt iestādi un cīnīties ar korupciju, kas neesot vienkāršākais darbs.
Streļčenoks uzskata, ka, atceļot KNAB rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no ieņemamā amata, Dombrovskis faktiski ir pārkāpis savu pilnvaru robežas un uzņēmies tiesas kompetenci.
Kā ziņots, pērn 20. decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt Ministru prezidents vakar atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatējuši, ka Streļčenoka lēmums ir prettiesisks.
Streļčenoks šodien intervijā telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka šodien vai tuvākajās dienās atstādinās Strīķi “līdz faktu noskaidrošanai”. Par atkārtotu Strīķes atlaišanu pagaidām netiekot lemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. lasu un jāsmaida

 2. Domāju, ka nevar būt lielāks stulbums par virsrakstā ievietoto Streļčenoka teikumu!?? PRĀTIŅ, NĀC MĀJĀS!!! Premjeram NEKAD nav bijušas paša intereses!? VIŅAM NEKO NE NO VIENA NEVAJAG!!! Vai jums Streļčenoka kungs tas NAV ZINĀMS!??Bet to, ka JUMS IR kaut kas SLĒPJAMS un Juta Strīķe stāv Jūsu un JŪSU DRAUGU ceļā, tas gan laikam IR FAKTS!?? Jūs esat kā no nelabā apsēsts ar viņas atlaišanas jautājumu, ka pats esat aizmirsis sava darba reālo novērtējumu ar “C” līmeni!!! Tas nozīmē trijnieku kā atzīmi!? NONSENSS, JA TĀDU IESTĀDI KĀ KNAB VAR VADĪT TIK ZEMAS KATEGORIJAS VADĪTAJS!!! Dabīgi, ka ar tadu vērtējumu Jums vietniekiem grūti kaut ko ieteikt par to, ko viņi dara, jo smadzenes laikam neņem pretī viņu teikto – Jūs vienkārši nesaprotat sacīto… Tādēļ tāda tipa iestādes vadītāji parasti savus padotos noslogo ar atskaišu gūzmu, neļaujot viņiem operatīvi veikt savu TIEŠO DARBU!?? Esmu vienisprātis ar daudziem no šo rakstu komentētājiem. PALDIES VIŅIEM! Neesmu Jutas STRĪĶES AIZSTĀVE, bet NECIEŠU vadītājus vai direktorus, kuri rīkojas KAUT KĀ UZDEVUMĀ un PIESEDZ savus ieinteresētos draugus vai sponsorus un apzināti ceļ neslavu savu darbu zinošiem darbiniekiem!!! TĀDI vadītāji paši IR JĀATLAIŽ un jo atrāk, jo labāk!!! Celt neslavu iestādei NAV MĀKSLA, tāpat kā aizsegt savu nekompetenci!

 3. Gudrs, savā darbā kompetents vadītājs – tā nerīkojas!
  Uzskatu, ka Streļčenoka frāzes: “Ir vairākas versijas un pārdomas… Iespējams, šis lēmums pieņemts, lai slēptu kādā veidā informāciju…” norāda, ka netiek ievērots KNAB galvenais uzdevums – izmeklēt, pierādīt, pamatot.

 4. Man tev pavisam vienkāršs jautājums! Vai Tu šajos 20 Latvijas neatkarības gados esi spējusi godīgā
  ceļā sapelnīt sev desmitiem un simtiem miljonu latu lielus naudas uzkrājumus banku kontosun tikpat godīgā ceļā iegūt savā īpašumā miljoniem latu vērtus īpašumus? Visai droši varu atbildēt tavā vietā, ka NĒ! Bet ,redzi, Lembergs, Šķēle un Šlesers to ir spējuši! Protams, stāstot sabiedrībai pasakas, ka vienam bijusi visai bagāta tantiņa, kas viņam uzdāvinājusi kaut ko, bet otrs cītīgi iekrājis puķu naudu un tml. Un, lūk, tieši tādēļ JL ar Repši priekšgalā, kā tu raksti, arī ieveda STRīķI KNAB vadībā un vēlāk V ar Dombrovski priekšgalā viņu atbalstīja, jo viņa patiešām uzsāka cīņu pret valsts izlaupīšanu un pret šiem alkatīgajiem cilvēkiem, pret kuriem par viņu negodīgo rīcību ir jau ierosinātas krimināllietas.Tie ir fakti, nevis tukša parunāšana. Kādas mahinācijas taisa V un ko slēpj Dombrovskis, liec galdā faktus, nevis runā pa tukšo, lai sētu aizdomu ēnu.

 5. Vērīgais Latvijā Atbildēt

  Padotie godīgi strādā,bet priekšniekam ir kārīgas intereses uz naudīgām lietām,tad tāds ir jānoslēp aiz
  (spāņu gardiņiem)CIETUMĀ ir laba vieta VIŅAM.

 6. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Tik korimpētā valsi kā Latvija, KNAB vajadzīgs kā ēst. Tad,kad Juta S\trīķe bija pie teikšanas, acīmredzamie oligarģi ar simulēšanu slēpās no tūļīgās tiesas. Izkatās ka pašam Streļčonokam slēpjami kaut kādi sakari ar zaglīgajiem oligarhiem slēpjami. Es un daidzi mani paziānas viņam neuzticās. Uzticos Jutas Striķes profesionaliktātei un godīgumam.

 7. Šorīt LNT studijā atkal atgriezies Lembergs. Vecie laiki atgriežas, bet ne par to. Kad viņam uzdeva jautājumu par notiekošo KNABā, viņš pilnībā apstiprināja to, ko rakstīju vakardienas komentārā: proti, ar Streļčonoka muti faktiski runā Lembergs. Pēc viņa teiktā KNAB esot “Jaunā laika” un “Vienotības” veidojums, kas izveidots lai aizstāvētu šīs partijas intereses. Tieši to pašu runā Streļčenoks, apvainojot Dombrovski interešu konfliktā. Nu ko , izcila demagoģija! Tik tiešām, teikt puspatiesības un vainot V, ka korupcijas apkarošana notiek vienīgi šīs partijas un nevis valsts interesēs, tik tiešām ir augstākā pilotāža. Lielā mērā tieši pateicoties Strīķei šodien lielie darboņi lembergi, miķelsoni, šķēles un šleseri ir pabīdīti malā no valsts siles un tāpēc viņi savu naidu izgāž uz tiem cilvēkiem, kuri patiesi vēlas mazināt šo valsts izlaupīšanu. Bet to,cik kurš ir godīgs vai nē var salīdzināt izvērtējot Lemberga un Dombrovska mantisko stāvokli un kādā ceļā katrs no viņiem pie tā ticis.

  • Vai tad tas nebija JL,kas aiz rokas ieveda Strīķi KNAB vadībā un par visu vari centās apstiprināt viņu priekšnieces amatā ? Vai tas nebija Dombrovskis ,kurš atcēla Vilnīša likumīgo lēmumu par Vilka atlaišanu. Vai tagad Dombrovskis divreiz jau ir nelikumīgi iejaucies Strelčenoka kompetencē. Tātad Vienotībai ir ko slēpt. Un Lembergs taisnību runā,ka KNAB tika radīts nevis cīņai ar korupciju (jokorupcija pa šiem desmit gadiem ir gājusi tikai vairumā ) bet gan lai radītu savu kabatas represīvo aparātu JL un Vienotības mahiināciju slēpšanai.

 8. Streļčenok, atkāpies ar labu.Tevi tauta neatbalsta.Ja Tu nevari darboties ar diplomatiju,tad Tu esi nulle.Tu neizproti cilvēku dabu.

 9. Skatos LNT ziņas un brīnos par sakritībām: Streļčenoks lasa savu paziņojumu no lapas, ik pa brīdim tur ieskatoties, lai nepateiktu neko lieku, bet runas saturs un forma ļoti atgādina LEMBERGA STILU. Nevis aizstāvēties, bet uzbrukt, pareizi vai nē, bet radīt iespaidu, ka vainīgs ir pats Dombrovskis! Protams, ka nav nekādu argumentu, ko likt pretī, toties pārliecinoši tiek sētas šaubas sabiedrībā, ka kaut kas tiek slēpts un ka vainīga ir V. Šādu stilu savā politiskajā demagoģijā plaši izmanto gan Lembergs, gan Šlesers.

 10. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Grūti lasīt šādu savārstījumu. KNAB priekšniekam aizdomas, sajūtas, nojausmas, paredzējumi, bažas…, ka Latvijas Valsts Galvenais Politiķis – premjers nodarbojas ar politiku. Neviena fakta, neviena skaitļa, nevienas darbības, nekā… Ticēt var Dievam, nevis paranojas radītiem tēliem…

  Izbeidziet šo Bakhanāliju!
  Dievs, Svētī Latviju!

 11. Būtu labāk paklusējis, Elksnīša (SC) draugs. Tāpat ir skaidrs, kā interesēs darbojas. Pats pat elementārus likumus nezina, kā drīkst atlaist darbinieku. Tas nozīmē, ka bija pasūtījums, un bija jāatlaiž par visu vari! Bet vēl nekaunās muti plest un apvainot Premjeru.

 12. Strīķes pēkšņā atkaliecelšana amatā ir ļoti aizdomīga.Strļčenoks vienkārši ir aizracies pārāk tālu. Turies!

 13. viņš nav gatavs uzņemties atbildību par “Strīķes darīšanām”,
  Skan drastiski.Priekšnieks zina,ar ko nodarbojas atstādinātā darbiniece,bet ne pušplēsta vārda par darīšanu saturu?Un turpina savu attaisnojumu ar paziņojumu,ka
  — nolēmis tomēr amatā palikt, lai turpinātu * godīgi * vadīt iestādi un cīnīties ar korupciju,”
  Varbūt precīzāk skanētu -PRET korupciju?
  Savādāk rodas iespaids,ka viņš vēl nav apzinājis cik daudz ir jāsamelo,lai izpelnītos uzticību..

 14. ja virsraksts nav sagroziits Streļčonoka teksts, tad izskataas peec pilniigas paranojas no KNAB šefa puses 🙂

 15. fragments no teksta rakstā: “treļčenoks atzina, ka ir izvērtējis iespējamos nākotnes scenārijus.”…
  kas tas tāds ir?(!)

Draugiem Facebook Twitter Google+