×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Streļčenoks: Tiesa lietu nav skatījusi pēc būtības, bet vērtējusi procedūru (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izskatot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes prasību par atjaunošanu amatā, lietu nav skatījusi pēc būtības, bet gan vērtējusi procedūru, pārsteigts ir bijis biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Streļčenoks atzina, ka tiesas lēmumu vēl nav analizējis, jo ir saņemts tikai saīsinātais spriedums, bet jau sākotnēji viņam bija izbrīns par tiesas rīcību, proti, lietas izskatīšanas laiks tika noteikts jau brīdī, kad KNAB nebija iesniedzis visus savus pierādījumus un paskaidrojumus.

“Kad tiesā visas šī dokumentācija tika iesniegta, tad bija skaidrs, ka tiesa lietu nedomā skatīt pēc būtības, bet gan vērtēt procedūru, lai gan tiesai vajadzēja lietu vērtēt pēc būtības,” stāstīja Streļčenoks.

Uz jautājumu par pašreizējo klimatu birojā, kad tajā atgriezusies Strīķe, Streļčenoks atbildēja, ka tas ir normāls, jo darbs tajā turpinās, lai gan pagaidām ar tiesas lēmumu amatā atjaunotajai biroja vietniecei esot pagrūti veikt savus pienākumus, jo neesot atjaunota pielaide valsts noslēpumam.
Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atcēla KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 24.aprīlī.

Lieta līdz tiesai nonāca pēc tam, kad Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei, bet šoreiz valdības vadība strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ka tik tā atkal nav Bērziņa speciāla prasība, ka Striķei jāpaliek jebkurā gadījumā. Tad viss ir vairāk kā skaidrs.

  2. “tiesa lietu nav skatījusi pēc būtības, bet gan vērtējusi procedūru, pārsteigts ir bijis biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks” – ja jau skatītu pēc būtības, tad ar to pašu lēmumu būtu jāatlaiž Streļčenoks

  3. Ja pārkāpta atbrīvošanas procedūra, tad šim Streļčenokam nav sajēgas, kā notiek cilvēku atlaišana vai pieņemšana darbā. Tad par saturu vispār nav ko runāt, tāpēc tiesa arī to nemaz neskatīja.Kas vēl nav skaidrs?

  4. Riktīgs auns.Un neieskaidrot viņam, ka nevar atlaist darbinieku uz vērtēšanas pamata.Tāpēc arī tiesa to neņēma vērā.

  5. Ministriem nedod pieeju valsts noslēpumiem, bet ierēdņiem … kās nosaka kritērijus?

  6. KNAB’ja oberloham u.c. taml. lohiem: truli analfabētiskai un pat apzināti PRETLIKUMĪGA “revolucionārā pārliecība” nerullē – absolūti primārs jebkurā izpratnē / izpausmē ir TIKAI un VIENĪGI LIKUMS, t.sk. arī attiecībā uz jebkurām “procedūrām”.

  7. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Lielzagļi, kurus pie rīkles satvēra KNAB ar Jutas Strīķes derbību, tagad spļauj virsu mūsu valsts pastāvēsanas jēgais. Ar kaut kāda streļčonoka auna aietiepību lailzglis a la Hute ņirdz par Latviju un tās vadījāiem, par Dombrovski,kas nejaudāja padzītt nelieti. Zagļu ielāps svepst par likumu formalitātēm laikā kad puse Latvijas izzagta.

Draugiem Facebook Twitter Google+