×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Streļčenoks: Vilnīša laikā KNAB iekšējās kontroles mehānismi bija faktiski iznīcināti

strelcenoks12

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iekšējās kontroles mehānismi iepriekšējā vadītāja Normunda Vilnīša laikā ir bijuši gandrīz pilnībā iznīcināti, ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” atzina tagadējais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Viņš atzina, ka pirms pieciem mēnešiem, stājoties KNAB priekšnieka amatā, pārbaudījis arī iekšējās kontroles mehānismus un secinājis, ka Vilnīša laikā kontroles sistēma ir ievērojami deformēta.

“Iepriekšējā vadītāja dēļ kontroles mehānismi ir, neteikšu, ka pilnīgi iznīcināti, bet profesionāli iznīcināti noteikti,” viņš teica.

Streļčenoks minēja, ka Vilnīša laikā kontroles sistēma izveidota tā, lai nevis novērstu iekšējos un ārējos apdraudējumus biroja darbībai un informācijas noplūdei, bet “iespējams, viss bija veidots tā, lai traucētu tieši biroja funkciju izpildei”.

Pašlaik sistēma tiekot veidota, lai maksimāli novērstu informācijas noplūdi, lai gan Streļčenoks atzina, ka šāds risks diemžēl pastāv vienmēr. Otrs kontroles sistēmas uzdevums ir vērst uzmanību uz ārējiem apdraudējumiem KNAB.

“Nav noslēpums, ka birojs nav patīkama institūcija, un vienmēr attiecībā uz to būs intereses, kādā veidā piekļūt vienai vai otrai informācijai. Šeit ir ļoti daudz jāstrādā, stiprinot gan IT informācijas drošību, gan fizisko drošību,” uzsvēra Streļčenoks.

Jau vēstīts, ka Saeima pērn novembrī vienbalsīgi KNAB priekšnieka amatā apstiprināja ilggadējo biroja darbinieku Jaroslavu Streļčenoku, kuru šim amatam no 13 pretendentiem izvēlējās konkursa komisija.

Jauns vadītājs KNAB bija jāmeklē, jo par dažādiem pārkāpumiem no amata atbrīvoja iepriekšējo KNAB šefu Normundu Vilnīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+