×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Strēlnieka Kučinska mērķis: pelnīt vairāk. Saruna ar premjerministru (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzes” žurnālisti Ivars Bušmanis un Egils Līcītis viesojās  Ministru  kabinetā, lai premjerministram Mārim Kučinskim uzjautātu par tuvākiem un tālākejošiem mērķiem.

– Premjer, vai ejat pie astrologa?

– Nē. Vienreiz esmu bijis, bet stāstītais ticību neiedvesa.

– Slavenākais igauņu astrologs Igors Manga “Mājas Viesī” devis prognozes mūsu politiķiem. Jums arī – kā Vērša gadā dzimušajam Strēlniekam: “Šis cilvēks politikā nav iesācējs. Viņam ir spēcīgs raksturs. Padodas starptautiskās attiecības, bet premjeram vērojama tautsaimnieciska, pat lauksaimnieciska, nosliece. Vienlīdz labi varētu darboties biznesā, tirdzniecībā, politikā – viņš ir uz ilgu laiku.”

– Tikko iepazinos ar EK priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru. Viņš 13 gadus bijis Luksemburgas premjerministrs. Ievēroju īpašību, kas man patika, – Junkers ir tāds, kāds ir. Neskatoties uz augsto ieņemamo amatu. Gribēja – uzsmēķēja, neko netēloja, bija vienkāršs, teica visu, ko domā, kaut dažiem tas nepatika. Bet es gan negribu 13 gadus vadīt valdību. Tas šķiet pārāk milzīgs cipars.

– Jā, astrologs atzīmē, ka martā jums vajagot padomāt, kā koriģēt plānus. Un aprīlī varat sākt darboties pilnā jaudā!

– Šodien tieši pakoriģējām ministru darba rīcības plānus. Tos nes milzīgā palagā, kur es maz ko saprotu. Domāju, mana vaina, bet pārprasot izrādījās, ka citiem arī maza saprašana. Esam vienojušies ar ministriem: labi, lai paliek tabula birokrātiskai kontrolei, bet, no otras puses, jāiezīmē galvenie rīcības punkti, ko katrs ministrs darīs. Tad varam runāt vienā valodā un ar sabiedrību arī. Šis ir otrais aplis sarunām ar ministriem, būs vēl noslēdzošā reize.

– Gribat teikt, ka šie plāni ir par garu, izplūduši un nesaprotami?

– Jāattīra no nodevām birokrātijai, no tā, ko gribējuši partneri nozares lobijā, bet kas neliekas izpildāms. Ministrija nevar izdarīt vairāk kā to, ko reāli var. Tāpēc nosakām galvenos plāna virzienus, datumus, termiņus, kad kas paveicams. Veselībai, izglītībai – visur ir darbu grafiks. Ievēroju, ka ministri nebēg no sarunām ar premjeru. Viņiem tīri labi patīk striktāka plānošana.

– Pēc laika vērtēsiet ministru veikumu?

– Kad ir vienošanās, ko šeit, viens otram pretī sēžot, esam panākuši, tad varēs izvērtēt, kur un kas tiek iekavēts vai iet šķērsām. Nu – jā, tad var sanākt, ka kādam būs jākaunas.

– Komanda “līmējas” kopā?

– Esmu apmierināts. Komandas veidošanas procesā sapratne ir diezgan liela. Galvenais, ka jūtams profesionālais varējums. Izglītībā ministrs Kārlis Šadurskis zina, par ko ir runa, arī pārējie ministri valdībā nav, lai mācītos, bet lai strādātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Protams ,ka zalgani apmeletais Valmieras tautpartijnieks grib pelnit vairak .Bet,problema ir tada,ka vina izglitibas limenis ,un iedzimta intelegence ir nepietiekosa lai sanemtu zolidu atalgojumu. Vieniga iespeja palugt kadu centinu no ES un NATO Valsti Latvija esosa NATO ienaidnieka,Puzes bunkura,ciganela.

  2. Nevajag, nevajag! Atbildēt

    Treknie gadi, vēl aizvakar lecām pār savu pēcpusi! Iepirkāmies, iegrābies, tērējām vairāk nekā mopelnam! Vai naudu, kura paņemta ibio kredītā! Un pateicoties šķidrai, nu nekādai Latvijas ekonomikai!, kura nemaz nav vēl uzbūvēta, tagad esam pie sasistas siles, s līdz ausīm! Vai varējām tad, 90 mito sākumā iedomāties, ka šādi viss pajuks! Traģiski! No sākuma ir nauda jānopelna! Tas attiecas uz valsti! Tad arī būs no kā maksāt visu, visiem, par visu! Bet šādi Mēs esam galīgā bezcerībā! Un gaisma tuneļa galā šādi vēl ilgi nebūs! Citai paaudzei varbūt!

  3. viņš jau pelna vairāk, nekā spēj tērēt !
    Uz tautas rēķina …

  4. Kādā valodā Kučinskis runāja raidījumā “punkti uz i” ? Izrādīja necieņu latviešu valodai un nerunāja latviski?
    Žēl, ka LA nepajautāja Kučinskim, kur viņš bija un ko darīja Barikāžu laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+