euroleague.net

Strēlniekam desmit punkti un uzvara Eirolīgā 0

Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien guva desmit punktus ULEB Eirolīgas spēlē, palīdzot Vācijas čempionei Bambergas “Brose Baskets” ar rezultātu 77:66 (23:22, 19:13, 9:22, 26:9) savā laukumā apspēlēt Izraēlas vienību Telavivas “Maccabi FOX”.
Kaut pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Brose Baskets” zaudēja ar 51:57, izšķirošo spēles daļu Strēlnieka klubs iesāka ar 11 punktu izrāvienu un turpinājumā noveda dueli līdz uzvarai.
Strēlnieks nospēlēja 27 minūtes un septiņas sekundes, realizējot vienu no trim izpildītajiem divpunktu metieniem, divus no trim tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat latvietim četras atlēkušās bumbas un divas piezīmes, kas deva 14 efektivitātes punktus.
Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Daniels Teiss.
Šīs abas komandas sacenšas D apakšgrupā, kuras vēl vienā mačā ceturtdien Krievijas grands Maskavas CSKA izbraukumā ar 80:75 (24:19, 24:24, 22:9, 10:23) pieveica Stambulas vienību “Darussafaka Dogus” no Turcijas. Uzvarētājiem ar 22 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās serbs Milošs Teodosičs.
Grupas kopvērtējumā līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir CSKA komanda, bet tai ar trim panākumiem trijos mačos seko Spānijas vienība Malagas “Unicaja”, kas piektdien uzņems Itālijas komandu Sasāri “Dinamo Banco di Sardegna”.
Tikmēr “Brose Baskets” ar divām uzvarām četrās spēlēs pēc šīs kārtas būs trešajā vietā.
Piektdien spēle plānota arī latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētajai Lietuvas komandai Kauņas “Žalgiris”, kas savā laukumā uzņems Spānijas grandu Barselonas “Lassa”. Pirmajās trijās kārtās abas šīs komandas guvušas pa divām uzvarām.
Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.
Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.