euroleague.net

Strēlnieks pieliek uzvaras punktu Madridē 0

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks piektdien ULEB Eirolīgas 22.kārtas spēlē guva 11 punktus, no tiem trīs pamatlaika pēdējā minūtē, tādējādi palīdzēdams Grieķijas klubam Pirejas “Olympiakos” pārspēt Spānijas grandu Madrides “Real”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Strēlnieks 15 sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja vienu no diviem soda metieniem, “Olympiakos” viesos uzvarot ar rezultātu 80:79 (21:20, 24:19, 20:23, 15:17).

“Olympiakos” pirmajā puslaikā iekrāja astoņu punktu pārsvaru, bet otrajā spēles daļā cīņas gaita izlīdzinājās. Ceturtajā ceturksnī “Real” basketbolisti bija panākuši sešu punktu handikapu, taču tas tika atspēlēts un uzvarētājs noskaidrojās vien pamatlaika pēdējā minūtē.

Sākoties ceturtās ceturtdaļas pēdējai minūtei, Grieķijas klubs bija vadībā ar 77:76, bet 48 sekundes pirms finālsvilpes talantīgais slovēnis Luka Dončičs ar diviem precīziem soda metieniem izvirzīja vadībā “Real” komandu. Uz to 14 minūtes vēlāk ar precīzu metienu atbildēja Strēlnieks, atgūstot viesiem vadību.

Otrā laukuma galā Dončičs ar vienu iemestu soda metienu izlīdzināja rezultātu, bet 15 sekundes pirms finālsvilpes vienu no diviem “sodiņiem” iemeta Strēlnieks, vēlreiz atgūdams “Olympiakos” komandai vadību – 80:79. Viesi “Real” pēdējā uzbrukumā nosargāja savu grozu neskartu un, pateicoties Strēlnieka pēdējā minūtē gūtajiem punktiem, svinēja uzvaru.

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem.

Tāpat viņš veica septiņas rezultatīvas piespēles, par vienu atpalikdams no Eirolīgas karjeras rekorda atkārtošanas, pārtvēra vienu bumbu, tika pie trim piezīmēm un izprovocēja trīs noteikumu pārkāpumus. Talsinieks šajā mačā tika pie 12 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija trešais labākais rādītājs komandā.

“Olympiakos” rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Georgs Printezis, kamēr zem groziem vislabāk nocīnījās serbs Nikola Milutinovs, kura kontā bija 12 atlēkušās bumbas.
“Real” no zaudējuma neglāba Dončiča samestie 27 punkti.

Dairis Bertāns piektdien guva desmit punktus, taču neglāba Itālijas klubu Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” no zaudējuma.
Milānas vienība viesos ar rezultātu 89:100 (20:23, 25:27, 20:21, 24:29) piekāpās Serbijas klubam Belgradas “Crvena zvezda mts”.

Otrajā ceturtdaļā pēc 12 punktu izrāviena Belgradas basketbolisti panāca 11 punktu pārsvaru (39:28). “AX Armani Exchange Olimpia” komanda otrā puslaika sākumā pretinieku pārsvaru samazināja līdz trim punktiem (50:47), taču nespēja lauzt cīņas gaitu un cieta zaudējumu.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 18 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā grozā raidīja savu vienīgo divpunktu metienu, divus no trim tālmetieniem un divus no trim soda metieniem.
Tāpat rūjienietis veica trīs rezultatīvas piespēles, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija dalīts trešais labākais rādītājs komandā.

“AX Armani Exchange Olimpia” rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, kurš šo sezonu uzsāka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībā Ņujorkas “Knicks” un bija Kristapa Porziņģa komandas biedrs. Savukārt 15 punktus iemeta amerikānis Endrū Gaudloks, bet 13 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija viņa tautietim Džordanam Teodoram.

Tikmēr pretiniekiem pa 15 punktiem guva serbs Stefans Jankovičs un francūzis Matiass Lesorts, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas.