Strēlnieks un Dāvis Bertāns kaldina uzvaru Zviedrijā, Latvija nodrošina vietu nākamajā kārtā 0

Latvijas basketbola izlase ceturtdien Stokholmā 2019.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas cikla mačā ar rezultātu 82:72 (16:16, 31:26, 13:8, 22:22) uzvarēja Zviedriju, tādējādi nodrošinot vietu nākamajā kārtā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Latvijas izlases rindās rezultatīvākie bija Jānis Strēlnieks un Dāvis Bertāns, kuri guva attiecīgi 27 un 22 punktus. Savukārt ar deviņiem punktiem atzīmējās Kaspars Vecvagars, septiņi punkti bija Ronaldam Šmitam, seši Mārtiņam Meieram, pieci Ojāram Siliņam, bet pa trim punktiem bija Žanim Peieneram un Artim Atem, kuram šī bija debija oficiālajās spēlēs.

???? @jstrelnieks ? #TrīsZvaigznes #FIBAWC

A post shared by Latvijas Basketbola savienība (@basketbols) on

Tikmēr zviedriem ar 15 punktiem atzīmējās Ludvigs Hākansons, kurš pirms divām sezonām spēlēja “VEF Rīga” rindās, bet 12 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Kristoferam Čerapovičam.

Maču Latvija sāka ar Jāni Strēlnieku, Dāvi Bertānu, Arti Ati, Ojāru Siliņu un Mārtiņu Meieru starta pieciniekā, Atem piedzīvojot debiju izlases oficiālajās spēlēs. Dueļa sākumā latvieši ātri izvirzījās vadībā ar 6:0, kamēr Zviedrijas basketbolisti centās uzbrukt no tālienes, ātri izlīdzinot rezultātu. Ceturtdaļas otrajā pusē, tieši ar tālmetienu palīdzību, laukuma saimnieki pārņēma vadību – 16:13. Tiesa, ceturkšņa pēdējās sekundēs trejaci grozā raidīja arī Siliņš, pirmajām desmit minūtēm noslēdzoties neizšķirti 16:16.

Otrās ceturtdaļas ievadā Rolands Šmits ar tālmetienu un Siliņš ar “danku” panāca jau piecu punktu pārsvaru latviešiem (21:16). Savukārt zviedri turpināja mest no tālienes, nedaudz vēlāk izvirzoties vadībā ar 25:23.

Ar Strēnieka un Ates ieguldījumu latvieši vēlreiz pārņēma vadību (30:25). Pēc Dāvja Bertāna tālmetiena trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām Latvijas izlases pārsvars sasniedza jau deviņus punktus (40:31), bet līdz lielajam pārtraukuma tas tika sadeldēts līdz pieciem punktiem (47:42).

Trešās ceturtdaļas sākumā Latvija turējās dažu punktu attālumā, spēles nogriežņa vidū Strēlniekam viesu pārsvaru palielinot līdz desmit punktiem (56:46). Tāpat desmit punkti komandas šķīra, pēc tam kad pēdējos punktus ceturksnī guva Strēlnieks – 60:50 Latvijas izlases labā.

Ceturtā ceturkšņa otrajā minūtē pēc Dāvja Bertāna tālmetiena latviešu pārsvars bija jau 14 punkti (65:51). Turpinājumā zviedriem Latvijas izlases pārsvaru izdevās sadeldēt līdz deviņiem punktiem, bet tuvāk pretinieki netika pielaisti, viesiem svinot drošu uzvaru.

Tāpat šovakar Turcija savā laukumā uzņem Ukrainu, kas būs Latvijas izlases pretiniece svētdienas mačā.

Latvijas komandas rēķinā šajā ciklā ir uzvara un zaudējums pret Turciju (73:85 un 79:70), uzvara pār Zviedriju (82:73) un zaudējums Ukrainai (68:82). Savukārt zviedri kvalifikācijas turnīru sāka ar zaudējumiem Ukrainai (76:84) un Latvijai (73:82), bet ziemā uzvarēja Turciju (59:58) un vēlreiz piekāpās Ukrainai (66:77).

Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupā Ukrainai ir trīs uzvaras četrās spēlēs, Latvija guvusi trīs panākumus piecos mačos, Turcijai ir divas uzvaras četrās cīņās, bet apakšgrupā pēdējo vietu ar vienu uzvaru ieņem Zviedrija.