Latvijā
Novados

Strenči gatavojas 21.Gaujas plostnieku svētkiem0

Foto no Pixabay.com

Gaujas plostnieku galvaspilsēta – Strenči 19.maijā gatavojas svinēt 21.Gaujas plostnieku svētkus “Zem ozola kuplajiem zariem…”, aģentūru LETA informēja Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Plosta vīri no biedrības “Gaujas plostnieki”, sākot no 16.maija, gatavos baļķu plostu un dosies braucienā lejup pa Gauju no Spicu tilta līdz Strenčiem. Svētku dienā biedrība “Gaujas plostnieki” aicinās parakstīties par Gaujas plostnieku amata prasmju iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tāpat būs iespēja satikt Jāņu brīvdabas izrādes “Didrika Taizeļa brīnišķīgie piedzīvojumi” tēlus.

Svētku dienā varēs iepazīties arī ar tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” audējām un vērot paraugdemonstrējumus vilnas kāršanā, vērpšanā un audumu aušanā, kā arī iegādāties gatavus izstrādājumus.

Svētki, kā ierasts, iesāksies ar pamatīgu pirkšanu un pārdošanu tradicionālajā tirdziņā. No paša rīta darbu uzsāks arī zāģeri – koka skulptūru izzāģēšanas konkursa dalībnieki, kuri cīnīsies par trīs labāko skulptūru izgatavošanas meistara tituliem. Strenčos viesosies arī vides iniciatīvas 100 darbi Latvijai” vēstneši, piedāvājot svētku dalībniekiem asināt prātu vides jautājumos un laimēt “Tallink” jūras ceļojumu četrām personām.

Svētku dienā plostnieku dziesmas kopā ar solistu – Liepājas teātra aktieri Edgaru Pujātu izdziedās kori “Trikāta”, “Pakalni” un “Rītu puse”. Svētku rīta kulminācija būs plosta sagaidīšanas brīdis ap plkst.10.30. Tam sekos plostnieku gājiens, sumināšana, gastronomiskās performances un vizināšanās ar plostu – pontonlaivu.

Dienas gaitā paredzētas dažādas izklaides lieliem un maziem – piepūšamās atrakcijas, 7D kino, Maģiskais šovs ar burvestībām, žonglēšanu, akrobātu elementiem un klaunu jokiem. Plkst.12 sāksies biedrības “Staburaga bērni” organizētais airēšanas maratons, kurā notiks “kvalifikācijas sprints”, “bērnu starti”, “eskimosu apgriezieni” un 25 kilometru iedzīšana. Maratons noslēgsies pie “Krācītēm” Valmierā. No plkst.12 varēs piedalīties un līdzi just arī Plostnieku sporta spēlēm, bet 12.30 paredzēti Ingas Zemītes Limbažu suņu skolas paraugdemonstrējumi.

Pēcpusdienā plkst.13 brīvdabas estrādē notiks sadancošanās ar kaimiņnovadu deju kolektīviem koncertā “100 soļi dejai”, bet vakara koncertā plkst.20 koncertēs Atis Auzāns, Andris Baltacis un grupa “Dunduri”.

Pēc vakara koncerta plkst.21.30 skanēs vakara mūzika “Simts gadu lapas ir dzītas, Simts gadu vainagos vītas…”, tās noslēgums plkst.22 laivā, sākot no Gaujas tilta. Svētku dienas noslēgumā zaļumballe kopā ar grupu “Baltie lāči”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatavojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas