×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Strenga: Ceram, ka šī bija sliktākā sezona pirms olimpiskajām spēlēm

strenga

Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) cer, ka Latvijas sportistiem šī bija sliktākā sezona pirms 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm un nākamajās sezonās veiksies arvien labāk, sarunā ar aģentūru LETA izteicās LKSF prezidents Atis Strenga.

“Šajā sezonā mums neizdevās starti Eiropas un pasaules čempionātā. Daudziem sportistiem bija dažādas slimības, traumas. Ceram, ka šī bija sliktākā sezona pirms olimpiskajām spēlēm,” sarunā ar aģentūru LETA sezonu, kas noslēdzās aizvadītajā nedēļas nogalē, rezumēja Strenga.

Tomēr LKSF šogad ļoti lielu uzsvaru likusi arī uz pirmajām Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās tika sasniegti labi rezultāti – Riks Kristens Rozītis izcīnīja otro vietu, bet trešā bija Ulla Zirne. Strenga uzsvēra, ka jaunie sportisti Latvijas kamaniņu sportā ir daudzsološi un viņi jau nākamajā sezonā lēnām tiks iekļauti pieaugušo izlases sastāvā.

“Komandā iekļausies jauni uzvārdi. Mēģināsim panākt, lai pieaugušo izlase ir tuvu maksimāli iespējamajam sportistu skaitam,” stāstīja LKSF prezidents. “Jaunie mums ir labi un viņiem jāsāk adaptēties pieaugušo sacensībās, jo citu valstu piemēri pierāda, ka tas nemaz nav tik viegli – citas starta vietas, kompānija, rezultāti.”

Strenga pastāstīja, ka pasaulē aptuveni 8-10 vieninieku braucēji šosezon pārsvarā startējuši pieaugušo Pasaules kausā, bet junioru sacensībās atgriezušies vienīgi uz pasaules čempionātu. “Mums Jaunatnes Olimpiādē bija pieci sportisti. Treneri skatīsies, un lielā mērā no viņu intuīcijas būs atkarīgs, kurus, jau sākot ar vasaru, iekļaut pieaugušo izlasē,” uzsvēra Strenga. “Tāpat skatīsimies finansiālo situāciju, jo nākamā sezona plānojas būt smaga un grūta.”

Strenga stāstīja, ka smago situāciju veido gan plānotā pirmssezonas treniņu nedēļa Soču olimpiskajā trasē, kurā turklāt sezonas beigās būs jāatgriežas uz Pasaules kausa posmu, gan arī Vistleras trasē Kanādā plānotais pasaules čempionāts. Šosezon Latvijas sportisti otro reizi kopš Vankūveras olimpiskajām spēlēm brauca smagajā Vistleras trasē, piedaloties Pasaules kausa posmā. Pirms Olimpiādes sākuma šajā trasē gāja bojā Gruzijas kamaniņu braucējs Nodars Kumaritašvili, bet kopš tā laika drošības uzlabošanai nekas neesot paveikts. “Trases vadība netaisās to rekonstruēt un tāpēc ir praktiski skaidrs, ka no sākotnēji plānotajām starta vietām vairs nekad netiks braukts,” Strenga stāstīja, ka joprojām Vistleras trasē vīri brauc no sākotnēji plānotā sieviešu starta, bet sievietes un divnieki sacensību braucienus uzsāk no junioru starta.

Pagājušajā nedēļā līdzīgas problēmas radās arī Paramonovo trasē Krievijā, kur treniņos pirms paredzētā Pasaules kausa posma un Eiropas čempionāta daudzi sportisti krita, gūstot arī no traumas. “Arī Paramonovo tika izmainītas starta vietas, jo ir nepilnības trases konstrukcijā,” stāstīja Strenga. “Zīmīgi, ka trasē ļoti ilgi nebija ledus, un tieši tāpēc vadošie krievu sportisti izlaida Pasaules kausa posmu Siguldā. Viņi iepriekš savā trasē nebija trenējušies, tāpēc devās uz to iegūt vismaz nelielas priekšrocības.”

Strenga uzsvēra, ka jebkurš sportists jau dienu pēc olimpiskajām spēlēm sāk gatavošanos nākamajai Olimpiādei. Arī Latvijas kamaniņu braucēji nav izņēmums, un viss darbs notiek ar uzsvaru uz Sočiem. Šosezon atkal atvieglotā režīmā startēja pieredzējušais Mārtiņš Rubenis, un Strenga prognozēja, ka sportists lēmumu par dalību Olimpiādē varētu pieņemt pēc nākamās sezonas sākumā plānotās treniņnedēļas Sočos.

“Mārtiņam ir jāredz Soču trase un pēc tam jāizlemj, ko darīt. Ja viņš redzēs, ka tajā var izcīnīt medaļu, tad divus gadus nopietni gatavosies Olimpiādei,” stāstīja Strenga. “Domāju, ka Mārtiņš rudenī noteikti brauks uz Sočiem un tieši tur redzētais būs pamatā viņa lēmumam.” 

Tikmēr pats Rubenis pēc Pasaules kausa posma Siguldā šomēnes izteicās, ka gatavosies Olimpiādei tad, ja redzēs finansiālo atbalstu par 100%, nevis mazāk. “Arī līdz šim mēs vienmēr esam sportistiem nodrošinājuši visu vismaz tuvu maksimumam. Ko varam, to darām,” Strenga solīja, ka arī turpmāk nekas radikāli nemainīsies.

Tāpat Strenga atklāja, ka Maija Tīruma, kuru rudenī tieši pirms sezonas sākuma atkārtoti piemeklēja līdz galam nenoskaidrotas veselības problēmas, šobrīd aktīvi netrenējas. “Viss ir mediķu rokās, tomēr esmu drošs, ka viņa paliks izlases kandidātu sarakstā un gatavosies Olimpiādei,” uzsvēra LKSF prezidents.

Tieši Rubenim un Tīrumai šosezon no Latvijas sportistiem bija vislielākās problēmas ar startu, un Strenga to nosauca par pirmo punktu, kur visai komandai jāuzlabo sniegums pirms nākamās sezonas. “Vasarā daudz jābrauc starta estakādē un arī fiziskajā ziņā smagi jātrenējas,” LKSF prezidents brīdināja Latvijas sportistus.

Televīzijas skatītāji kamaniņu sportu šosezon pirmo reizi vēsturē varēja vērot kanālā “TV6”. Strenga uzsvēra, ka pret abu pušu sadarbību viņam pretenziju nav, tomēr par nākotni pagaidām arī skaidrības nav. “Konkrētas sarunas pagaidām vēl nav bijušas. Tomēr mums, iespējams, pat vēl svarīgāks punkts ir par Siguldas Pasaules kausa posma producēšanu,” Strenga atgādināja, ka pēdējās sezonās tieši “Viasat” veicis Latvijas sacensību producēšanu.

Savukārt, runājot par finansēm, Strenga pagaidām nevarēja izteikt pilnīgi nekādas prognozes. “Mums diemžēl līdz šim ne īpaši veicies lielu sponsoru piesaistē. Tāpēc esam ļoti atkarīgi gan no Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāviem, gan arī Soču atbalsta programmas,” piebilda LKSF prezidents.

Kā ziņots, Latvijas kamaniņu sportistiem šosezon sekmīgākais bija Siguldas posms, kurā Inārs Kivlenieks izcīnīja trešo vietu, bet Elīza Tīruma finišēja ceturtā. Piedaloties septiņos no deviņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā no Latvijas sportistiem augstvērtīgāko rādītāju sasniedza Elīza Tīruma, kura sezonas kopvērtējumā sieviešu konkurencē izcīnīja 14.vietu. Kā ziņots, 2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+