Sports
Ziemas sports

Atis Strenga būs olimpisko kamaniņu sacensību žūrijas priekšsēdētājs1


Atis Strenga
Atis Strenga
Foto – Paula Čurkste/LETA

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā būs kamaniņu sacensību žūrijas priekšsēdētājs. Sacensības sāksies sestdien.

Strenga bijis visās ziemas olimpiskajās spēlēs kopš 1992. gada gan kā treneris, gan funkcionāra amatā. Pirms četriem gadiem Sočos viņš bija viens no trim žūrijas locekļiem, bet nu ievēlēts par žūrijas priekšsēdētāju. “Desmit gadus darbojos Starptautiskās federācijas Sporta komisijā, no kuras izvirza pārstāvjus arī žūrijā, un valde tos apstiprina,” norāda Strenga.

Žūrijas pienākums ir vērtēt, lai sacensības notiek atbilstoši noteikumiem. “Tā saucamā IRO grāmatiņa mums ir tikpat kā Bībele. Nav bieza, bet interesanta. Vācu valoda ir oriģinālā, angļu – tulkojums, un reizēm vārdu spēlēs kaut kas “pazūd tulkojumā”. Ja ir ļoti slikti laika apstākļi, pro­blēmas, visu to izskata žūrija,” skaidro Strenga.

Neesot trūcis arī strīdīgu gadījumu: “Pirms gadiem septiņiem vācieši pēc mana lēmuma solīja komandu vest mājās. Toreiz viens no viņiem tika diskvalificēts, un žūrija nolēma atstāt to spēkā. Mana kā prezidenta balss bija izšķirošā, sākās troksnis, bet viss nomierinājās.”

Kamaniņu braucēji vīrieši sacensības Phjončhanā sāks jau sestdien pulksten 12.10 pēc Latvijas laika. Latvijas izlasei šosezon patīkamu brīžu nav bijis daudz, tomēr Strenga gaida interesantas sacīkstes: “Ceru, ka mūsējie piedalīsies cīņā par visaugstākajām vietām. Aizmirstam Pasaules kausu un rangu, sākam visu no nulles – olimpiskās spēles ir pilnīgi citāds notikums. Protams, ir spēcīgāki sportisti ar labākām iespējām cīnīties par pirmajām vietām, tomēr nekas nav līdz galam prognozējams. Šo sezonu pagaidām negribu vērtēt, bet redzam, ka daudz kas nav izdarīts. Tehnikā jāmeklē nianses, sportistiem it kā pilnīgi vienādas kamanas, bet daļai iet, daļai – ne.”

Latvijas komandas līderi ir ekipāža Andris un Juris Šici, kuriem jau trīs olimpiskās godalgas un šosezon ceturtā vieta Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā. “Brāļiem lielu impulsu deva sacensības Siguldā, jo viņi pirmo reizi mājas trasē izcīnīja individuālo medaļu un ir uz augšup­ejošas līknes,” uzskata Atis Strenga.

Saistītie raksti

Federāciju viņš vada kopš 2000. gada, un mūsu kamaniņu braucēji trijās no četrām ziemas olimpiskajām spēlēm izcīnījuši medaļas. “Tas nav mans nopelns, sportisti un treneri strādājuši, lai to sasniegtu. Jāpateicas arī viņu pirmajiem treneriem, Murjāņu skolai. Latvijas kamaniņu sportam šis ir 50. gads, un paldies arī tiem, kas to aizsāka pirms pusgadsimta. Piramīda mums uzbūvēta laba, tomēr būtu lieliski, ja tās apakšējā daļa būtu prāvāka. Vēlētos augstāku kvalitāti gan treneru darbā, gan finansiāli,” spriež prezidents, gan piebilstot, ka rudenī starta raušanas sacensībās bija negaidīti kupls dalībnieku skaits – ap simtu.

Kamaniņu braucējas par medaļām Phjončhanā cīnīsies pirmdien un otrdien, ekipāžas – trešdien, bet ceturtdien notiks sacensības stafetē.

LA.lv