×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Strīdi pirms reorganizācijas

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) darbība infekcijas slimību profilakses un izplatības ierobežošanas jomā nav bijusi veiksmīga, Veselības ministrijas (VM) mājaslapā ievietotā rakstā norāda ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule.

 

Savukārt LIC arodbiedrība kritikai kategoriski nepiekrīt un Cipules rakstu sauc par “absurdu, mediķus un sabiedrību izsmejošu”. Turpinoties asai vārdu pārmaiņai starp LIC un VM pirms aprīlī plānotās Infektoloģijas centra reorganizācijas, VM parlamentārā sekretāre paudusi viedokli, ka LIC izplatītie brīdinājumi par infekcijas slimību pieaugumu Latvijā ir drīzāk tādēļ, lai parādītu Infektoloģijas centra nozīmību šo slimību ārstēšanā, nevis rūpētos par profilaksi.

VM parlamentārā sekretāre velta kritiku tam, ka LIC nepietiekami pievēršas infekciju profilaksei un skaidrošanas darbam, koncentrējoties pārsvarā uz ārstēšanu. Piemēram, konstatējot trihinelozes pieaugumu, LIC neesot veicis savus tiešos pienākumus un organizējis šīs infekcijas profilakses un ierobežošanas pasākumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+