×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Latvija paraksta Stambulas konvenciju (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvija parakstījuši Stambulas konvenciju, aģentūra BNS uzzināja Labklājības ministrijā.

Labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre Viktorija Buraka informēja, ka Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvencija ir parakstīta. Parakstīšana notika Sofijā, Bulgārijā.

Ar konvencijas parakstīšanu valsts apliecina, ka tā atturēsies no tādu darbību veikšanas, kas ir pretrunā starptautiskajam līgumam. Pēc tam, kad starptautisks līgums ir parakstīts, to nepieciešams arī ratificēt Saeimā. Reirs aģentūrai LETA skaidroja, ka tagad Labklājības ministrija (LM) sagatavos likumprojektu, par kuru vēlāk lems Saeima.

Parakstot konvenciju, tai pievienota deklarācija, kurā Latvija paziņos, ka piemēros konvenciju atbilstoši Satversmē noteiktajiem principiem un noteikumiem.

Ministrs uzsvēra, ka ar šīs konvencijas ratificēšanu nevajadzētu kavēties. Viņš arī atgādināja, ka Latvija pēdējā no Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas paraksta šo konvenciju, turklāt 13 ES valstis to jau ratificējušas.

Reirs norādīja, ka viņam ir liels gods parakstīt šo dokumentu, kas ir ļoti nopietns instruments, lai sasniegtu mērķus attiecībā uz vardarbības mazināšanu. Viņš arī pauda, ka Latvijā veikta nacionālās likumdošanas uzlabošana, kas nepieciešama, lai cīnītos pret vardarbību.

Taujāts, vai pārliecināts par Saeimas vairākuma atbalstu konvencijas ratificēšanai, Reirs pauda: “Ticu, ka veselais saprāts uzvarēs”.

Iepriekš Latvijā bija plašas diskusijas par pievienošanos konvencijai. Valdība pēc plašām diskusijām nolēma atbalstīt Stambulas konvencijas parakstīšanu ar atrunu. Atšķirīgi viedokļi šajā jautājumā bija LM un Tieslietu ministrijai (TM).

Pēc parakstīšanas tā ir jāratificē Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Amerikāņu sociologs Džozefs Overtons (Joseph P. Overton (1960-2003)) aprakstīja tehnoloģiju, ar kuru soli pa solim var mainīt sabiedrības attieksmi pret tās pamatprincipiem [ t.s. „Overtona logs” – vairāku pakāpju sociālo izmaiņu modelis sabiedrībā kategoriski nepieņemamu parādību normalizācijai un praktiskai ieviešanai]. Viņš atklāj kā pilnīgi nepieņemamas idejas tiek izvilktas no visnicināmākās kloākas, nomazgātas un tad iestrādātas tiesību aktos.

  2. Atceraties to līdz nākošajām vēlēšanām!! Pideri neizies!

  3. Nožēlojami!!! Nākošajās vēlēšanās – kārtis galdā, kas kurš ir. Tas būs tautas referendums pret liberastiem – izvirtuļiem.

  4. Tā parakstīšana notika pēc Prezidenta pieprasījuma un tā jau ir ZZS. Pat TM Rasnačam draudēja ka tas tā nepaliks. Ar kādām tiesībām? Lai prezidents labāk klaiņo pa sportistu ģērbtuvēm un nebāžas ne savā lauciņā. Un kā politiku Jūs spēlējiet Prezidenta kungs?

  5. Nū jā, vēlēšanas tālu, stulbā tauta aizmirsīs, tad jau var šitādas cūcības darīt.

  6. Latvija neparaksta. paraksta Reirs un viņa grupējums. Parakstījis arī Vienotības galu.

  7. Protestēju un iebilstu, ka visādi tirliņi manā vārdā viskautko paraksta!!

Draugiem Facebook Twitter Google+