×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Strīdīgajam Deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme” – vienbalsīgs atbalsts? (19)

Aivara Liepiņa fotoAivara Liepiņa foto

29 deju apriņķu virsvadītāji pieņēma kopīgu paziņojumu, kurā teikts, ka dejotāji, deju kolektīvu vadītāji un apriņķu virsvadītāji pilnībā atbalsta XVI Deju svētku Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskās grupas ieceres.

Pagājušajā nedēļā publiskajā telpā nonāca vēstule Valsts prezidentam un kultūras jomas amatpersonām, kurā ilggadēji dejotāji norādīja, ka nekad nav briedis tāds iekšējs protests pret mākslinieciskās komandas attieksmi un pret pašu svētku repertuāru. Tiesa, komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva apgalvoja, ka Kultūras ministrijā šāda vēstule nav saņemta, un arī kultūras ministre Dace Melbārde preses brīfingā pauda, ka visās ministrijā pienākušajās vēstulēs pausts vienīgi atbalsts lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskajai koncepcijai.

Cēsu deju apriņķa pārstāve Iveta Pētersone-Lazdāne pastāstīja, ka pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušajiem iebildumiem pret deju lieluzveduma koncepciju, apriņķu virsvadītājiem dots uzdevums precīzi noskaidrot deju kolektīvu un to vadītāju oficiālo viedokli. Atbildes bijušas viennozīmīgi pozitīvas, dejotāji pauduši vēlmi piedalīties lieluzvedumā, kaut gan esot dažādi uzskati par atsevišķām dejām vai mākslinieciskajiem risinājumiem.

“Deju apriņķu virsvadītāji apliecina, ka medijos izskanējušie negatīvie viedokļi nepauž deju nozares profesionāļu un dejotāju vairākuma viedokli. Tas atstājis negatīvu iespaidu uz nozares tēlu un prestižu, kā arī svētku sagatavošanas procesu. Aicinām pārtraukt šo negatīvo kampaņu un ļaut mākslinieciskajai grupai un visai dejotāju saimei gatavoties Deju svētkiem,” teikts virsvadītāju emocionālajā paziņojumā.

Tomēr fakts, ka sākotnēji ieplānotā preses brīfinga sākums aizkavējās vairāk nekā par pusstundu, kamēr virsvadītāji saskaņoja paziņojumu, rada sajūtu, ka vārdos apliecinātā vienprātība, iespējams, tomēr slēpj zemstrāvas. Arī mākslinieciskās grupas dalībnieku sejas nelaistījās priekā par saņemto uzticības blsojumu.

Viens no lieluzveduma koncepcijas autoriem Jānis Purviņš norādīja, ka plašākus komentārus par mākslinieciskiem risinājumiem, par sagatavošanās procesu un virzību radošā grupa sniegs 2. februārī, kad tiks sasaukta Dziesmu un deju svētku Mākslinieciskā padome.

Savukārt jautājums par asus strīdus izraisījušajiem tērpiem, kurus bija paredzēts šūdināt Ķīnā, esot “noņemts no dienaskārtības”, raidījumā “Rīta Panorāma” paziņoja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Noskaties šodienas preses konferenci pēc sanāksmes par Deju svētku lieluzvedumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. re, ko nozīmē gaiļa gads! cāļi iedomājušies knābāt abiem lielajiem gaiļiem, bet vista tāpēc sit pati savus cāļus

 2. Haha, nabadzini atradushi vienu rakstu, pie kura komentaros izpausties, jo neviens vairs jusos neklausas? Dejotaju tukostoshi ir sadevushies rokas, lai atbalstitu uzvedumu 😀

 3. Ēriks no Rīgas reģiona Atbildēt

  Sveiki, visi ir iebiedēti. Vainu saki JĀ uzvedumam, vai vari vairs necerēt ka Tavu kolektīvu atbalstīs pašvaldība. Pat koristi ir devuši atbalstu dejotājiem. Viņiem nav neviens kas var izteikt savas domas, kā tas ir dejotājiem. Es dejoju jau vairāk kā 30 gadus, bet šādu sviestu neesmu pieredzējis. Negribu piedalīties svētkos un noteikti to arī darīšu.

 4. Man kā pašdarbnieku dejotājam , skatoties ko šī kompānija dara, nerodas vēlēšanās iet uz mēģinājumiem. Tā ir mana sirdslieta, bet neciešu manipulācijas ar manu gribu. Redzu un zinu, ka virsvadītāji blefo.

 5. Pastalnieku liekulības kalngals! Atbildēt

  29 deju apriņķu virsvadītāji pieņēma kopīgu paziņojumu, kurā teikts, ka dejotāji, deju kolektīvu vadītāji un apriņķu virsvadītāji pilnībā atbalsta XVI Deju svētku Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskās grupas ieceres.
  ——————————————-
  Kāds KAUNS par šiem …29 lišķīgiem LIEKUĻIEM !!!
  Kad šie 29 liekuļi vismaz VIENU reizi ir runājuši ar DEJOTĀJIEM Ludzā vai Jelgavā???
  NEVIENU reizi!
  Ja zinām, ka 2018.gada 100-gadei veltītajos DEJU svētkos piedalīsie 600+(!!!) deju kolektīvu ar 15 000 dejotājiem.
  PRETĪGAS ir šīs LIEKULĪGĀAS mamzeles …

 6. Izklausās, ka kaut kas tiek noklusēts un saspringtās sejas un pozas tik to apliecina. Tik pārliecinoša vienprātība, pretstatā dažu virsvadītāju iepriekš paustajam viedoklim, ir vai nu apbrīnas vērta dēļ tā, ka dažu stundu laikā kāds ir mācējis izskaidrot ieceri un attiecīgo deju pamatojumu, ko nav varējuši saprast mēnešiem, vai nu ……. un “zombēšana” atsevišķu kolektīvu ietvaros vai maiga pielīšana kādam sit augstu vilni.

 7. Izskatās, ka troļļi aptaisījušies un komentāros sāk gāz ārā pēdējo žulti, jo melnā PR kampaņa sāk iet pa pieskari un draud izgāzties ar lielu blīkšķi 😀 Lai dzīvo uzveduns Māras zeme!

 8. Smalki izplānots gājiens – jautāt novadu virsvadītājiem pirms skates. Pašnāvnieku taču nav. Neatbildēts paliek jautājums, kas atbildēs par “tautas tērpu” pasūtījumu, jo starptautiska līmeņa pasūtījumu anulēt neizdosies. Vai te nav darbs KNABam?

 9. Kultūras administrācija tā ir Atbildēt

  Tik nepārliecinoši visi paziņojumi. Bet tas viss jau sen sācies un iesakņojies.
  Paskaidrojiet, vai klasiķu dejas būs vai nebūs deju svētkos. Vai vispār nebūs? Neko nevar saprast.

 10. Sižets baiss,Dzelzsbetona virsvadītāju ģīmji. TrīcošāTMC lūpiņa un visi padomjlaika arodbiedrības gājieni ar ” vienbalsīgu ” atbalstu.
  Kauns un negods.Nu tagad vadītājiem nav kur sprukt, jo papīri atbalstam kārtībā.

 11. … Un runas vīriem ir spēks rokā; ko tie nospriež, tas paliek. …
  (Mērnieku laiki)

 12. Izskatās , ka deju kolektīvu vadītāji vakar nostrostēti un nolikti pie vietas.Dejotāju domas nav uzklausītas un diktāts turpinās.
  Nesmuki.Un svētku prieks izbojāts.
  Izskatās , DZ svētku virsvadītāji( arī dziedošie) tomēr līdz galam nesaprot pašdarbības kustības būtību, jo paši pārsvarā ir profesionāļi.Pašdarbība, mīļie , ir BRĪVPRĀTĪGA iesaistīšanās kolektīvos, kad dalībnieks brīvprātīgi dzied, dejo, tamborē.Lai gūtu prieku un gandarījumu.Viņu nevar dzīt ar pletni, nevar piespiest.Var tikai motivēt.Ja tā turpināsies, vienkārši nebūs dalībnieku, jo iet uz mēģinājumu kā uz moku kambari neviens negribēs.Jūs baida līmenis – bet kam tas līmenis svarīgs?Atrodiet tomēr balansu, tas ir jūsu darbs.Un neaizmirstiet, ka tā ir pašdarbība, kura bez repetitora (kam jāmaksā) nevar izdziedāt un izdejot.Un vadītāji jums piekrīt, jo baidās zaudēt darbu.

 13. Kas tas par ērmu apgredzenoto un vēl briesmīgāku frizūru….. kā tāda Čaka ielas geju prostitūta . To jau no bērniem pa gabalu jātur …..

 14. Kas tas par ērmu apgredzenoto un vēl briesmīgāku frizūru …. kā tāda Čaka ielas geju prostitūta …. to jau klāt bērniem laist nevar …..

 15. Skaidrs, ka vienbalsīgs. Melbārdes dusmās trīcošās lūpas un Cēsu apriņķa pārstāves bailēs trīcošā balss liecina tieši par to.

Draugiem Facebook Twitter Google+