×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Ģenerālprokurors uzskata, ka nedrīkst pārtraukt apsūdzību pret Rūtenbergu (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Apsūdzības uzturētāja prokurore Līga Īzaka prasīja Dainim Rūtenbergam piespriest 100 stundas piespiedu darbu. Tieši šāds sods tika piemērots krimināllietā par Latvijas valsts karoga zaimošanu partijas "Par dzimto valodu!" līderim Jevgēņijam Osipovam.

Prokuratūra un Krievijas pilsonis Staņislavs Razumovskis iesnieguši Rīgas apgabaltiesā apelācijas sūdzību Daiņa Rūtenberga lietā par Krievijas karoga kāta bojāšanu. Atgādināšu, ka apsūdzētais, ejot garām Eiropas mājai Aspazijas bulvārī, ieraudzīja Latvijas Krievu savienības organizēto piketu “Krimas atbalstam”. Dzirdot piketētājus kliedzam “Rossija, Rossija!” viņš izrāvis Krievijas karogu no Razumovska rokām un saliecis karoga kātu, kas izrādījās slotas kāts no neizturīga materiāla un ko par lētu naudu var iegādāties “Drogās” un citos veikalos. Pret viņu ierosināja krimināllietu par svešas mantas bojāšanu.

Iesniedzējus neapmierina Vidzemes priekšpilsētas tiesas Rūtenbergu attaisnojošais spriedums. Apsūdzības uzturētāja prokurore Līga Īzaka prasīja Rūtenbergam piespriest 100 stundas piespiedu darba, bet tiesnesis Imants Dzenis atzina apsūdzēto par nevainīgu nodarījuma izdarīšanā un attaisnoja. Spriedumā norādīts, ka cietušā prasībā daudz kas balstīts uz pieņēmumiem – gan tas, ka Rūtenbergs ir sabojājis karoga audumu, gan arī tas, ka tieši viņš saliecis karoga kātu, jo apsūdzētais ir sists un grūstīts un karogu viņam no rokas izrāvušas nenoskaidrotas personas. Rūtenbergs neesot varējis paredzēt, ka kātu tik viegli var sabojāt.

Rūtenberga advokāts Aldis Alliks sacīja, ka līdz pēdējam cerējis, ka šo krimināllietu izbeigs, un pauda pārsteigumu, ka prokuratūra joprojām uztur apsūdzību. Viņaprāt, prokuratūra rīkojoties okupācijas laika prokuratūras stilā – ja reiz ir izteikta apsūdzība, tad tā jāuztur, kamēr apsūdzētais saņem sodu. Pretējā gadījumā prokurorei būs jāskaidrojas priekšniecībai par apsūdzību, pēc kuras sekojis attaisnojošs spriedums.

Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram šāds viedoklis ir nepieņemams, jo tā varot runāt un domāt cilvēks, kuram neesot nekādas izpratnes, kas ir demokrātiska sabiedrība, ko nozīmē vārda brīvība un izpausmes tiesības.

Ē. Kalnmeiers: “Apgalvojumi par padomju stilu ir klaja demagoģija, nekas vairāk. Tas nav prettiesiski, ka ikvienam ir tiesības brīvi paust savu viedokli, uzskatus, pat ja tie kādam šķiet nepieņemami, tracinoši, kaitinoši… Ja vien šie viedokļi, ko pauž oponents, nav klaji prettiesiski, nesatur aicinājumu uz vardarbību, naidu vai kā savādāk.

Konkrētajā gadījumā piketā atradās policijas darbinieki, kuri sekoja līdzi, vai piketa laikā nenotiek likuma pārkāpumi. No policijas puses mēs neko tamlīdzīgu neesam saņēmuši.

Nevienai personai nav tiesību traucēt likumīgi notiekošu pasākuma norisi, bojājot svešu inventāru, lai kas tas arī būtu, jūs to nosaucāt par slotas kātu. Šeit ir runa par prettiesisku darbību, nevis par politiskiem motīviem.

Prokurors izmantojis tiesības iesniegt protestu, un lai apelācijas instances vērtē. Sabiedrībā ir mēģināts pasniegt politizētu darbību, kas bija vērsta uz pasākuma norises traucēšanu, ko neviens nav atzinis par prettiesisku. Neviena valsts pārvaldes iestāde, kurai bija tiesības konstatēt pārkāpumu, pārtraukt, aizturēt piketa vai mītiņa rīkotājus vai dalībniekus, piemērot viņiem administratīvo sodu, neko tādu nav darījusi.

Labi, notiktu kāds mītiņš, kas jūsu izpratnē ir ļoti patriotisks, un kāds cilvēks, tam ejot garām, izteiktu kaut ko nicinošu, to mēs, protams, sodīsim. Tā ir vienpusēja demokrātijas un vārda brīvības izpausme. Demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības uz savu viedokli, lai cik nepieņemams tas kādam šķistu. Nevienam nav tiesības prettiesiski vērsties pret šo viedokļa paudēju, ja viedoklis un tā izpaušanas veids nav pretlikumīgs. Mēs skatāmies no likuma viedokļa un nelienam iekšā politikā.”

Advokāts Alliks savā runā tiesas sēdē norādīja uz “izejas pozīciju”, no kuras jāsāk šīs lietas vērtēšana: “Piketa konteksts ir tāds, ka tas notika tā brīža ģeopolitisko notikumu viskarstākajā laikā. Pikets nenotika Maskavā vai kaut kur citur Krievijā, piketu rīkoja Rīgā, Latvijā, Eiropas Savienībā. (..) Izkliegtie saukļi “Brīvību Krimai!” un “Rokas nost no Krimas!” nebija aicinājums nepieļaut un pārtraukt tai laikā notiekošo Krimas okupāciju un aneksiju. Gluži pretēji – tas bija publisks nepārprotams atbalsts Krievijas veiktajām darbībām.”

Savukārt ģenerālprokurors uzskata, ka “tur nebija neviena aicinājuma veikt izmaiņas Latvijas valstiskumā. Krima jau bija anektēta, un tika pausts šai Krievijas rīcībai atbalsts, bet tas ir cilvēku viedoklis”.

“Jā, mums tas ir nepieņemams, mēs nosodām, mēs uzskatām, ka tā civilizētā sabiedrībā 21. gadsimtā neviens nerīkojas. Bet, ja kāds uzskata, ka tas ir pieļaujami, tas ir viņa viedoklis. Demokrātiskā sabiedrībā tiem, kas nepiekrīt vairākuma viedoklim, ir tādas pašas tiesības. Nevienam vairākuma pārstāvim nav dotas tiesības ietekmēt citus prettiesiskā veidā. Diemžēl ar to mums jārēķinās,” atzina Kalnmeiers.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. taisnīgi būtu ja ebrejiete izaka kopā ar kalnmejeru samaksātu tiesas izdevumus un publiski atvainotos Latvijas Tautai.

 2. ne ģenerālprokurōrs!

 3. Savukārt ģenerālprokurors uzskata, ka “tur nebija neviena aicinājuma veikt izmaiņas Latvijas valstiskumā. Krima jau bija anektēta, un tika pausts šai Krievijas rīcībai atbalsts, bet tas ir cilvēku viedoklis”.
  lai tas stulbenis palasa uzrakstus uz plakātiem – no inosrāņu valodām takš vismaz okupantu valodu prot?

 4. pēdējais, ne ģenerālprokurõrs!

 5. Prokurora Dzenīša gars ir iemiesojies Kalnmeierā.

 6. Mans viedoklis ir ,ka tādiem ,, prokuroriem” nav vietas LR

 7. par 100 darba stundām vajadzētu sanākt vismaz 100 slotaskātiem.

 8. klau, naidīgas valsts karogus var nesodīti vicināt uz nebēdu un paģērēt okupan†u vienīgajai valodai garantijas no Sevas†opipōles līdz Baltijai?

 9. Šādas apsūdzības uzturēšana ir BEZJĒDZIGA . Veltīgi tiek tērēta valsts budžeta līdzekļi, kamēr citas svarīgas lietas izmeklē gadiem un pēc tam termiņa notecējuma dēļ izbeidz.
  Neticami, ka ģenerālprokurors atbalsta šādu rīcību.

  • Likums ir rakstīts, tad nu to nekaunīgi izmanto, jo visa šī piketēšana noteiktajā brīdī nav vērtējama citādi kā naida kurināšana. Varbūt vienreiz vajadzētu kādu no šiem ” otrās” valodas prasītājiem apcietināt par naida kurināšanu un pretvalstisku darbību, kā to dara citās valstīs. Jo ne jau visas konkrētās situācijas ietilpst likuma rāmjos, jāskatās pēc būtības.

 10. PALDIES KOMENTĒTĀJIEM!!! NAV KO PIEBILST!!!

 11. Secinajums.........Krievija Atbildēt

  karo pret Latviju izmantojot pasus latviesus un vinu iestades…. Bet ta ka pie mums valda varda briviba, lai ta Krievija turpina karot jo noteikti negribam ierobezot savu jauka kaimina ricibu…. Ne vardos…… ne darbos…. tas nebutu etiski.

 12. no šī izriet,ka nacisma slavināšana arī ir pieļaujama!!! jo latvijas gadījumā- kāda atšķirība starp okupantiem un nacistiem???? gribas kliegt-apdomājieties, tiesu vara!!!! :@@@@@

 13. Tagad redzams, ko pārstāv tāds ģenerālprokurors. Kad 16. martā visādas izdarības notika pret latviešiem pie Brīvības pieminekļa, tad gan tāds prokurors klusēja. Kad Liepājā pedofīliem piespriež smieklīgu sodu, prokurors neceļ ne ausu. Krievam saņurcīts slotas kāts ir tāds vārda brīvības un demokrātijas pārkāpums, ka prokuroram jāiesaistās, lai taču tādu latvieti, kurš pasaka savu viedokli par lielā kaimiņa darbību vislabāk dabūtu aiz zviedru gardīnēm. Kādreiz bija tāda ziņģe: kāp tramvajā, kāp tramvajā, Tev sešos jābūt Maskavā! Ko arī novēlu!

 14. idiots ģenrālprokurora krēslā! Atbildēt

  ak tad “Demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības uz savu viedokli, lai cik nepieņemams tas kādam šķistu.” Vai šim prokuroram ir slimas smadzenes? Vai Satversmi prokurors ir lasījis? nesen šis prokuroru ģenerālis plašsaziņā nosodīja juridiskās izglītības derīgumu Latvijā. Bet kā pašam ar to saprašanu. Kā var šāds idiots aiziet līdz tik augstam amatam? Murgs! Apskatīt tiesības bez pienākuma var tikai idiots!

 15. Te nu mēs redzam kas ir demokrātija Latvijas tiesībsargu izpratnē.Uz ēbreju un krievu izdarībām tiek pievērtas acis, bet latvieti soda par katru latviskas domas izpausmi. Krievu pedofils saņem tikai mazliet vairāk par smaga noiguma izdarīšanu, ka latvietis par slotas kāta salaušanu.Skaidri redzams kādas valsts interess aizstāv Latvijas prokuratūra.Un kā gan citādi – par skološanu taču jāpateicas.

 16. Kad prokurore tiesās tos, kuri slavināja Krimas okupāciju?
  Varbūt Rūtenbergam jāsūdz tiesā šos noziedzniekus un cilvēkus, kuri atbalsta kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci?
  Ja zaglis iekļūtu mājā un māju apzagtu. Bet saimnieks šo zagli pieķertu un piekautu. Vai pēc prokurores prāta vainīgs būtu tikai un vienīgi saimnieks, jo viņš ar spēku vērsās pret zagli? Saimnieku tiesātu, ka viņš zagli piekāva (demokrātiskā valstī zagļus drīkst “sist”tikai policija). Bet droši vien šo zagli palaistu vaļā, jo prokurores acīs zagšana (okupācijas slavināšana) nav noziegums??

 17. kalnmeieru demokrātija smird! Atbildēt

  Kalnmeiers: “Demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības uz savu viedokli, lai cik nepieņemams tas kādam šķistu.”
  Kalnmeier, ārstējies! Tādi kalnmeieri pieļaus, ka būs un radīsies cilvēki ar viedokli: “Pedofiliju jālegalizē. Skolās par skolotājiem drīkst strādāt tikai pedofili. Kas neatbalsta pedofilus – tos jāliek cietumā par nesaticības un diskriminācijas veicināšanu!”
  Nez kāpēc demokrātiskajā Vācijā nedrīkst izteikt viedokli, ka Hitlers bija godavīrs un nacionālsociālisms ir laba lieta. Arī cietušajiem ebrejiem un normāli domājošiem cilvēkiem liksies ekstrēmistisks viedoklis, kas attaisno ebreju dedzināšanu, slepkavošanu un uzslavē nacistus par šiem darbiem. Un par viedokli, ka 1941. un 1949.gada latviešu deportācijas bija laba lieta – mēs kalnmeieru demokrātiskajā sabiedrībā neiebildīsim, klusēsim un kā toleranti idioti smaidīsim??

  • Šeit gribu piebilst; kad sodīs tos, kas, ienākdami Latvijā, tagad prasa sev īpašas tiesības? Tieši tāpat kā migranti Eiropā ar visu neapmierināti(ēdiens der tikai suņiem, dzīvokli uzreiz nedod un mašīnu arI).Latviešiem 50 gadus bija jāiztur tāda pat emocionāla un ekonomiska (dzīvokļi tikai iebraucējiem) vardarbība, tagad tas turpinās ar dažādām prasībām. Mēs esam par daudz pielaidīgi un tas viss turpināsies, līdz nebūs skaidri pateikts- šī zeme ir latviešu, varat šeit dzīvot, bet nekādu nekārtību, kas vērstas pret latviešiem!

 18. Vairāk kā MURGS!
  Vai prokuratūrai darba trūkst?
  Simtiem lietu par īpašuma zagšanu un bojāšanu tiek vilcinātas, pēc tam izbeigtas.
  Bet te – par viena slotas kāta bojāšanu tiesājas tāpat kā savulaik par buljona kubiciņu nozagšanu veikalā.

 19. murgs! Lustrācija vēl nav notikusi un pārkrievotas juristu smadzenes uzdrošinās joprojām uzspļaut valstij, latviešu tautai

 20. Latvijas Republikas prokuratūra pārsteidz – par bērna seksuālu izmantošanu prokuriore pieprasa 240 stundas piespiedu darba, bet par slotaskāta bojāšanu tikai 100 stundas piespiedu darba. Ko tik maz?!

 21. 16.marta spļāvēji gan rīkojas likumīgi un pret tiem nevienam kalnmeijeram nav ne mazāko iebildumu.Jo tur taču tiek apspļaudīti latvieši,bet te -Krievijas pilsoņa īpašums(slotaskāts) pasākumā ,kurš izteica atbalstu starptautiskam noziegumam,kuru -izrādās-atbalsta arī Latvijas prokurori.Nez ko tad tie daži politiķi te “laiž muļķi” it kā nosodot Krimas aneksiju,ja tiesībsargi ir piemeklējuši likumu tās atbalstam?

 22. Tas generalprokurors atvainojiet ir vienkarsi krievu pakallaiza vai ka? Es nesaprotu, ka var Krimas atbalstam vicinat slotas katu un to salauzot dabut piespiedu darba stundas. Kada valsti dzivojam?!

 23. Un kur bija Kalnmeijers, kad Linardam Grantiņam aizturēšanas brīdī DP salauza roku? Tad protams viss kalnmeijeraprāt bija “likumīgi”. Nu ko, par Kalnmeijeru arī viss ir skaidrs……

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Izrādās, ka ir vēl viena izredzētā nācija!
   Kalnmeijeram vajadzētu sākt dienu ar rīta rosmi, ar pirmo obligāto vingrinājumu- muguras iztaisnošanu. Bet pirms tam der fiksēt statusu quo, lai konstatētu, cik tālu no taisnās līnijas atrodas kunga lāpstiņas un sastādīt kupra likvidēšanas vingrinājumu vai ķirurģiskās operācijas plānu.

Draugiem Facebook Twitter Google+