×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
3. jūlijs, 2017
Drukāt

Strīķe: Ģenerālprokuratūra zināja par noklausītajām “oligarhu sarunām” (28)

Foto LETAFoto LETA

Ģenerālprokuratūras rīcībā bija informācija par tā dēvētajām oligarhu sarunām, kas tika noklausītas viesnīcā “Rīdzene”, apgalvoja bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece, pašreizējā Rīgas domes opozīcijas deputāte Juta Strīķe (JKP).

Kā ziņots, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pagājušajā nedēļā Latvijas Televīzijā apgalvoja, ka tā dēvēto oligarhu sarunu daļa, kas tikusi publiskota žurnālā “Ir”, iepriekš nav bijusi prokuratūras rīcībā, un “neesot skaidrs, kāpēc tā noticis”.

Kā šodien sacīja Strīķe, apgalvojums, ka Ģenerālprokuratūrai nebija zināmas tā dēvētās oligarhu sarunas, neatbilst patiesībai. Pēc viņas teiktā, saskaņā ar likumu gan krimināllietas virzību, gan KNAB operatīvās darbības uzrauga Ģenerālprokuratūra, turklāt prokuratūra dod savu sankciju dažādiem operatīviem pasākumiem. “Es skaidri atceros, ka laikā, kad strādāju birojā, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un daži prokurori bija iepazinušies ar operatīvo lietu. Par to liecina viņu paraksti. Līdz ar to, sakot, ka viņam nekas nav zināms, ģenerālprokurors mēģina izvairīties no atbildības,” atzīmēja Strīķe.

Viņa norādīja, ka materiālu apjoms, kas sākotnēji tika iekļauts krimināllietā, bija saskaņots ar Ģenerālprokuratūru. Tagad pie varas esošās partijas pārstāvji mēģina novirzīt uzmanību no iespējamā nozieguma, liekot akcentu nevis uz sarunu saturu, bet to, kā tās nokļuva žurnāla rīcībā, pārliecināta Strīķe.

Līdz ar 2013.gada beigām, kad Strīķe tika atbrīvota no amata, par visu lietas materiālu virzību bija atbildīgs toreizējais KNAB priekšnieks Jaroslavs un Streļčenoks un pašreizējais KNAB priekšnieka vietnieks Jānis Roze.

Ņemot vērā “acīmredzamo Ģenerālprokuratūras un KNAB bezdarbību”, Strīķes pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija lūgusi Valsts prezidentu sasaukt Nacionālās drošības padomi. Strīķe uzskata, ka tagad ir jāseko prezidenta rīcībai.

Bijusī KNAB amatpersona aģentūrai LETA rezumēja, ka noklausītās sarunas no galvas nav mācījusies, taču, iepazīstoties ar žurnāla “Ir” publikācijām, atminējusies, ka “šādas sarunas bija”.

Kā ziņots, KNAB pārbaudīs žurnālā “Ir” publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu, šodien preses konferencē sacīja KNAB vadītājs Jēkabs Straume. Viņš norādīja, ka KNAB savas darbības kompetences robežās pārbaudīs žurnālā publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. KNAB arī lūgs žurnāla rīcībā esošo informāciju salīdzināt ar biroja rīcībā esošo informāciju, taču jau šobrīd varot pateikt, ka “līdzības ir saskatāmas ar žurnālā publicētajām sarunām”.

KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ilze Kivleniece norādīja, ka, ja KNAB rīcībā būtu tādas sarunas, tad tās tiktu pārbaudītas. “Izmeklēšanas rīcībā šādas sarunas nav bijušas”, atbildēja Kivleniece, kurai tika jautāts vai biroja rīcībā bija saruna, kurā figurēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Ģenerālprokurors pagājušā piektdienā intervijā Latvijas Televīzijai paziņoja, ka žurnālā “Ir” publiskoto “oligarhu sarunu” daļa iepriekš nav nonākusi prokuratūras rīcībā. Ģenerālprokurors atzina, ka sarunu daļa, kas patlaban tikusi publiskota, iepriekš nav bijusi prokuratūras rīcībā, un “neesot skaidrs, kāpēc tā noticis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Kalnmeieram ir jāatkāpjas no amata!

 2. Tur arī strā’dā nopirktie, iebaidītie prokuroriņi.

 3. tātad viens melo. un – tā kā esmu dzirdējusi neskaitāmus melus no Strīķes un Juraša, tad ticu, ka ne jau ģenerālprokurors melo.Kad izlasīju visus komentārus, man kļuva baisi! Tik daudz lētticības un ļaunuma! Ka viss tas ir viltojums, man nav ne mazāko šaubu un tūlīt pateikšu kādēļ.Pirmais – rupeklības. Tāds sarunu veids nav raksturīgs ne vienam, ne otram. OTRS – Ločmeles paziņojums, ka viņa nesniegs nekādu palīdzību šīs lietas noskaidrošanā. TREŠAIS.- kādēļ tagad, ne pirms vēlēšanām? Ja kāds uz šo zinās atbildi, tad jau būs tuvāk tikuši īstajai patiesībai un TREŠAIS – kas ir IR īstais saimnieks? Bez šiem ir vēl daudzi jautājumi, kas liek secināt, ka te notiek kaut kas prātam neaptverams, ļaunprātība, alkas vai pavēle no kāda, iznīcināt šos cilvēkus. Es pat turu aizdomas uz STRĪĶI…

  • Ģenerālprokurora Kalnmeiera bezdarbība jau iepriekš pierādījusies, pasludinot komunistu pastrādātos noziegumus par savu laiku notecējušiem, neskatoties uz viņam labi zināmo tiesiskuma principu, ka noziegumiem pret cilvēci nav laika notecējuma. Šis kungs kopā ar tieslietu ministru un citiem domu biedriem, iespējams lietā iesaistītajiem oligarhiem, kas viņu ievēlēja šai atbildīgajā amatā, ar savu bezdarbību veicina Latvijas sabiedrības degradēšanos, jo piesedz valsts izlaupītājus un dod savu ieguldījumu ikvienam pilsonim justies vīlušamies savas valsts tiesiskumā, kaut arī sarunā ar žurnālistiem pats vairākkārtīgi piemin likumu. Protams visapmierinātākais šobrīd, kas var sist plaukstas un lēkt gaisā, ir bijušais KNAB priekšnieks Strelčenoks.

 4. KĀ ŠĪ BANDA STRĀDĀJA, LAI NOMESTU DOMBROVSKI, STRĪĶI, JURAŠU UN NOMELNOTU ” VIENOTĪBU”!!?? CIK LABI VIŅIEM TAS IZDEVĀS AR MEDIJU PALĪDZĪBU!??? SECINU, KA VIŅIEM GALVĀ VIENĪGI POSTA UN IZNĪCĪBAS PLĀNI! VAI TĀDUS CILVĒKUS VARAM MIERĪGI REDZĒT SAVĀ SABIEDRĪBĀ????????? VIŅU DARBĪBAS SEKAS MUMS NEĻAUJ ATTĪSTĪTIES KĀ VALSTIJ, KURĀ CILVĒKI DZĪVO AR PRIEKU UN TICĪBU VALSTS AUGŠUPEJAI, TIESU SISTĒMAI !!!

 5. Pirms runā par Strīķi un Jurašu, PAJAUTĀ – vai viņi grib atpakaļ uz iestādi, kurā palikuši vieni pusfabrikāti??? Straume nupat parādīja, KAS VIŅŠ TĀDS IR PAR PUTNU! TAISNĪBA IR visbriesmīgākais, KAS VAR BŪT, JO PRET TO CĪNĪTIES BEZCERĪGI! Nata, Jums pilnīga taisnība pa 1000%, ko rakstījāt!!! Nelaime tā, ka Juta NEKO NEIZMETĪS!!! NEKAUŅAS NU CENŠAS LIETU VIRZĪT CITĀ GULTNĒ, LAI GLĀBTU SAVUS MĪĻOS OLIGARHIŅUS – SPONSORIŅUS!? PALDIES ŽURNĀLAM ” IR” !!!

 6. Ticeet var Dombrovskim,Striikei,Jurasam,Piebalgam,Vienotiibai.Juus tacu lasiijaat,kaa sii banda izsakaas,ka jaanomet Dombrovskis,Maiziitis,Vienotiiba,kas viniem trauceejot.

 7. Tas jau saprotams katram.Jau kaartiiba, kaa Maiziiti nomainiija Kalnmeijers,peec rupeklu sarunaam par so teemu.

 8. ģenerālprokuratūra varbūt zināja, bet ģenerālprokurors neko nezināja un nebija pat dzirdējis par tādu lietu, vai sapratāt

 9. Paldies Dievam , ka tauta bija tik prātīga un Jaunā konservatīvā partija tika ievēlēta domē. Tas vēl ir gaismas stariņš šai beztiesiskajā, apšaubāmas demokrātijas valstī. Kas tas par Tieslietu ministru?? Kuram viss rādās rožainā gaismā. Man korupcijas, neņem kukuļus……… Jāsmejas vai jāraud , ka tādi sēž augstos amatos, Un tādu ir ļoti daudz….. Paldies Strīķes k-dzei, Bordāna k-gam un Juraša k-gam!!!

 10. Nu Strīķe un Jurašs var klaigāt pēc sirds patikas, jo Kučinskis noteica, ka KNAB atpakaļ šos taisnības aizstāvjus nedrīkst ņemt. Tā kā nav viņos ko klausīties. Bez tam Kučinskis uz ZZS atnāca no oranžajiem un tos jau nu gan vajadzētu aizstāvēt ar pilnu krūti. Lai labāk meklē, kas to valsts noslēpumu atslepenoja

 11. Kad nelietīgi tiek apmelots ģenerālprokurora lomas tēlotājs misters Mūžīgais Nezinītis,- vai tiesībsargi stāvēs malā, vai metīsies ar pilnu krūti uz žurnālistiem, kuriem , lūk, nepatīk, ka Maizītim “sadots pa rīkli” !!!???

 12. Šķiet,ka uzticēties varam tikai dažiem ‘ augsti stāvošiem” cilvēkiem.Man patīk Žurnāls “IR” un ” Latvijas Avīze”.Patīk partijas ” Vienotība” un Srīķe ar Jurašu no Bordāna partijas.Pārējām neuzticos.Sliktāk ir tas,ka neuzticos prezidentam.

 13. Vai tad jūs vairs neatceraties – cik sirsnīgi Kalnmeijers un Kučinskis norobežojās no atbildības par Streļčenoka drastiskajām darbībām KNAB sagraušanā???? Muļķu tauta to redzēja, valdoņi gan nē. Balsojiet parZZS!

 14. Nu nav jau tas cilvēks tāds muļķis, kā Kalnmeijers tā domā. Protams, ka ģenerālprokurors zināja,bet klusēja ,tapat kā par Magones kukuļošanas lietu Jurašam.

 15. Es cerēju, ka nākot amatā, Kalnmeiers kaut ko mainīs savā jomā, bet esmu viņā vīlusies, stipri vīlusies!

 16. Tas ir baisi, ka valsts galvenie tiesībsargi, ar savu neko nedarīšanu, faktiski “piesedz” šādus politiķus. Un Straumes šodienas paziņojums, ka galvenais noziegums, gandrīz ka, ir šo sarunu publikācija ( es interpretēju ) jo tas varētu būt valsts noslēpums….. nu vispār neiztur kritiku. Valsts varas sagrābšana vai iespaidošana ar jebkurām metodēm ir , faktiski, valsts apvērsums ! Un tādas lietas nedrīkst pastāvēt normālā ES valstī ! Ja Latviju par tādu var uzskatīt .

  • Vai faktiskais valsts apvērsums var būt tik slepens, ka lielais prokurors par to neko ” nezin”, bet kā to zin žurnālisti – varbūt klusi tomēr ”zin” un ar savu darbību piesedz…

 17. Tas ir neaprakstāms vājprāts kas notiek valstī ar tiesu sistēmu. Pēc šodienas TV redzētajiem sižetiem(vairākos kanālos) skaidri redzams, ka lieta netiks izmeklēta, jo PAGRIEZTA PILNĪGI CITĀ VIRZIENĀ. TAS IZRIETĒJA NO JAUNĀ PRIEKŠNIEKA sacītā.
  Šai valstij NAV NĀKOTNES, tai jau vairs nav šodienas, nemaz nerunājot par pagātni. Ar šiem cilvēkiem atbildīgajos amatos ir aprāvies ceļš uz taisnīgu, godīgu, cilvēku cienīgu dzīvi Latvijā.
  Kā par šādām lietām var būt VALSTS NOSLĒPUMS??! KURŠ TO UZLICIS??! Lai atbildīgās personas , visas pēc kārtas paskaidro savai tautai, vēl atlikušajai”: kāpēc neierosina lietu pēc nodarījuma, bet meklē un rosina lietu sagriežot šo faktu uz pretējo pusi.Vai mūsu valsts vispār var skaitīties tiesiska pēc vis šī?!!

 18. Māte mana,šis ieliktenis taču pats ir no oligarhu astoņkāja!Šim pašam ir gana raiba CV.Kad meta Maizīti,šis jau bija nopirkts!

 19. Simts punkti ka šīs sarunas iznesa un žurnālistiem nolēja no KNAB izmestā personas, iespējams pati Juta

 20. Generalprokurors ir mīkstais, nobijies par savu krēslu.

 21. nenomelnojiet latviju ! Atbildēt

  ģenerālprokurors, knābja boss u.c. ir
  balti un pūkaini !

 22. Nezinītis …Latvijas prokuratūrā.

 23. Klaunmeijera garā nevar tak lekt kas baro. Oligarhiem acīs

 24. =Par to liecina viņu paraksti. Līdz ar to, sakot, ka viņam nekas nav zināms, ģenerālprokurors mēģina izvairīties no atbildības,” atzīmēja Strīķe. =
  Tur arī atbilde uz gaidāmo ”izmeklēšanu ” – Nezinītis Saules pilsētā – pārfrazējot varbūt – Zinītis naudas pilsētā, ja būs Nezinītis…

Draugiem Facebook Twitter Google+