Latvijā
Politika

Strīķe: Ģenerālprokurora Kalnmeiera darba izvērtēšanas termiņa pagarināšana ir saprotama0


Juta Strīķe.
Juta Strīķe.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Pārbaudes termiņa pagarināšana ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darba izvērtēšanai ir saprotama un pat atbildīga, uzskata Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Stīķe koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdes žurnālistiem skaidroja, ka izvērtēšanai tikusi iesniegta “diezgan pamatīga dokumentu pakete”, kas nav vienkārši vērtējams dokuments.

“Man šķiet, ka tas ir tikai saprotami, normāli un pat atbildīgi,” vērtējot termiņa pagarināšanu, sacīja Strīķe, piebilstot, ka šādi lēmumi jāizstrādā rūpīgi, tam veltot maksimāli daudz likumiski iespējama laika.

Kā ziņots, līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas (AT) tiesnesei Marikai Senkānes jābeidz pārbaude par Kalnmeiera darbu, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Viņa skaidroja, ka lēmumu par termiņa pagarināšanu pieņēmis AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Zvejniece norādīja, ka, ņemot vērā veicamās pārbaudes apjomu, kā arī nepieciešamību pārbaudīt papildu saņemtos materiālus, vajadzīgs ilgāks laiks nekā iepriekš noteiktais. Papildu materiāli saņemti no Tieslietu ministrijas, Saeimas deputātiem, Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras.

Tāpat vēstīts, ka 17.maijā tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paziņoja, ka Tieslietu ministrija ģenerālprokurora darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

Vēlāk, saņemot 39 Saeimas deputātu pieprasījumu, Bičkovičs ierosinājis pārbaudi ģenerālprokurora Kalnmeiera atlaišanas pamatu izvērtēšanu. Pārbaudi veikt tika pilnvarota AT tiesnese Senkāne. Pārbaudi bija uzdots veikt līdz 16.septembrim.

Zvejniece pagājušā piektdienā aģentūrai LETA teica, ka ir saņemta senatores pieprasītā informācija no Tieslietu ministrijas, Saeimas deputātiem, Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras. Senatore “turpina strādāt pie uzdevuma”, viņa norādīja.

Saistītie raksti

Savukārt pokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA pagājušajā piektdienā apliecināja, ka ģenerālprokuroram līdz šim nav bijusi tikšanās ar pārbaudes veicēju.

Pats ģenerālprokurors Kalnmeiers ir atzīmējis, ka nav pārsteigts par tieslietu ministra plānu panākt viņa atbrīvošanu no amata, jo Bordāna vadītā Jaunā konsevatīvā partija (JKP) priekšvēlēšanu laikā un arī pēc tam “saukusi personas, kuras būtu jānomaina”, turklāt prokuratūras lietvedībā patlaban atrodas krimināllieta pret Bordāna partijas biedru un Saeimas deputātu Juri Jurašu (JKP).

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
42 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa…
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
6 stundas