×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Strīķe: Magoņa lietas dēļ es gribēju palikt (19)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tieši “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) līdzšinējā vadītāja Uģa Magoņa krimināllietas un ar to strādājošo izmeklētāju dēļ Juta Strīķe esot gribējusi turpināt savu iesākto darbu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Žurnālam “Ir” Strīķe atklājusi: “Šīs lietas un to darbinieku dēļ, kas pie tās strādāja, es negāju projām.” Lai arī KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka noteiktie darba pienākumi to neparedz, pie Magoņa lietas Strīķe darbojusies, liekot lietā gan savas savas zināšanas, gan kontaktus “gluži kā mežabrālis/māsa, proti, slepus”.

Kā žurnālam norādījis KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs, ir apsveicami, ka KNAB darbinieki spēj mobilizēties pat tik sarežģītos un demotivējošos apstākļos, kādi patlaban valda birojā. Juraša vērtējumā, piemēram, nākšana uz pēdām Magonim biroja darbiniekiem izdevusies, nevis pateicoties Streļčenokam, bet drīzāk par spīti viņam.


“Ir” arī vēsta, ka nauda, ar kuru KNAB izmeklētāji Ainažu apkaimē noķēruši automašīnā “Audi A8” braucošo Magoni, bijusi 500 eiro un mazāka nomināla banknotēs, sakrauta blīvās paciņās vidēja izmēra papīra maisā, kādus bankas parasti izsniedz līdz ar suvenīriem. Pēc žurnāla rīcībā esošās informācijas, iespējams, LDz šefs mēģinājis KNAB darbiniekiem skaidrot, ka naudu ved nevis savām vajadzībām, bet lai izpalīdzētu kādam citam.

KNAB šodien izplatījis paziņojumu, kurā pausts nosodījums atsevišķu iestādes darbinieku publiskiem paziņojumiem. “KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks saistībā ar KNAB darbinieku kārtējo publiski izplatīto nepatieso informāciju, kas klaji maldinot sabiedrību, uzskata, ka minētās darbības tiek veiktas, lai, iespējams, diskreditētu KNAB un viņu kā valsts varas pārstāvi,” teikts paziņojumā. Tāpat tajā norādīts, ka, ievērojot to, ka ikviena KNAB darbinieka rīcība atsevišķi veido KNAB kopējo tēlu, KNAB priekšnieks aicina uz katra darbinieka likumīgu un godprātīgu darbību sabiedrības interesēs.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas ceturtdienas vakarā KNAB darbinieki aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu aizturēja LDz valdes priekšsēdētāju Magoni. Jau piektdienas rītā viņš tika atbrīvots no amata, bet sestdien tiesa Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Portāls “Diena.lv” ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.
Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls “Delfi.ee”.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” ziņoja, ka nepilnu pusmiljonu eiro liels kukulis tika atrasts Magoņa automašīnā viņa aizturēšanas brīdī. Laikraksts “Postimees” vēstīja, ka Magonis aizturēšanas laikā mēģinājis bēgt. Magoni mēģināts aizturēt uz Igaunijas-Latvijas robežas, kad viņš ar šoferi atgriezies no Igaunijas. Ignorējot aicinājumu apstāties, abi metušies bēgt. Bēgšanas laikā automašīna attīstījusi ātrumu līdz 200 kilometriem stundā.
Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Neticu vairs nevienam šīs “jutas” vārdam, jo pēc visas iepriekšējās vēstures analīzes ir skaidrs, kāds ir bijis viņas virsuzdevums knābī.

 2. “apšubeca.,…
  13.08.2015 22:38
  ir jaut’jums!

  ja Strīķe ir darbojusies slepus,atstādināta no amata,vai tas skaitās likumīgi un vai vispār tādas izmeklēšanas rezultātus varēs izmantot oficiālai apsūdzībai?!
  ..
  Pilnas aplamības, ko raksta šie slīmesti, komentētāji. Strīke vadīja darbu un neko pati nedarīja, kas notika lietā, visu izdarīja ietindas darbinieki, kuri grib strādāt un dara savu darbu godīgi. Kad valdība beidzot izlems šo Streļčenoku padzīt?

  Laikam Streļčs ir vajadzīga persona Lembergam un šādiem uģiem un izdevīgs arī Rudajai lapsai un viņas zaķiem.

  Tā jau arī paredzēju un rakstīju komentāros, ka ši lieta tika taisīta slepeni no Streļčenoka. !00% tā tas bija.

  Steidzam jāpadzen no valdības Laimdota Strauma, kura guļ lāča miegā un nerisina KNABa darba atjaunošanu.

 3. Kā KNAB strādāja Loskutova vadībā, palikusi vienīgi KAUT KĀDA ĒNA UN VISS!!! Streļčenoks nav vadītājs, bet papīru kalps!!! Pa kuru laiku Loskutova laikā darbinieki visu paveica, var tikai nopriecāties, bet tagad SASKUMT, JO Strečenoks laikam pats neko citu nedara kā cauru dienu vispirms “medī”darbinieku atskaites un atlikušo laiku lasa… Viņš ar varu grib pie krēsla “pielipināt” arī savus darbiniekus!!! KO NOZĪMĒ UZRAKSTĪT ATSKAITI, JA DARBA PILNAS ROKAS VISU DIENU UN BRĪVA BRĪTIŅA VISMAZ ŠODIEN NAV…. Liekas ,ka NEKO CITU ŠIS “MAZULĪTIS”ARĪ NEPROT… Zinoši darbinieki viņam kā suņa nagla dibenā, jo pats ir viduvējība… Strīķes kundzi esmu redzējis tiešā darba izpildīšanā un neviens man nepateiks, ka viņa savu darbu neprot… Nevajag nīst, bet prast strādāt ar saviem padotajiem jebkuram no iestāžu vadītājiem!!! Cilvēkam atškirībā no dzīvnieka ir dota mute, bet prasme būt VADĪTĀJAM dota diemžēl ne visiem…

 4. kurš lasa jūsu tekstus? Mūsu jaunieši krievu valodu nesaprot, bet pārējiem, kas to saprot, pie vienas vietas jūsu uzrakstītais teksts!!! Kuru jūs varat uztraukt, ja cilvēks nelasa!?? Mani piem. neuztrauc, jo jūsu tekstiem paeju garām!!! Ja jūs būtu adekvāts komentētājs, labprāt krievu valodā palasītu jūsu domas, jo manī nav naida un dusmu atsķirībā no jums, vienīgi nožēla un viss!!! Labi, ka dusmām un naidam stāvu pāri, mani tas neuztrauc, jo neuzrunā…Domāju, ka Lapiņa kungu arī neuztrauc, jo viņam ir labi un sakarīgi komentāri.

  • Кто читает? Вы читаете, модераторы читают, даже редакторша и та читает. И зря вы так о своей молодёжи, очень многие таки знают русский язык, несмотря на все ваши старания и вопли. Я это вижу по своим студентам.
   Ваше мнение меня тоже абсолютно не волнует, ибо вы считаете адекватными только те комментарии, которые совпадают с вашим мнением. Это глупо.

   • Маленький, злой и убогий, обиженный жизнью графоман(спамист) которому не доходит что он такой ! 🙂

    • Ах, любезный Анонимус, вы даже не смогли придумать чего то своего, оригинального. Жалкое жрелище…

 5. par Strīķes darbību biju labākās domās.uvīiiii.

 6. šo lietu jābeidz jau vakar. un tūlīt pat.

 7. Igauņi iedod infu, pielipina trekeri Magoņa autiņam, paši pavada un tad – mūsējie Ainažos sagaida… strīķes varoņdarbs ir vārdos neizsakāms.

 8. Kas ir tie oligarhi, kurus Magonis piesedz? Sodīt visus!

 9. Ukrainā gan jau ka būtu bijusi vēl straujākas tā karjeras izaugsmes iespēja…
  Gan jau ar Magoni tepat uz vietas arī b;utu kaut kā tikuši galā.
  Bet… “kurš tad sunim asti cels, ja ne pats”…
  :)))

 10. Так вот кто главный «застрельщик», оказывается. Интересно, эта *ука убытки лдз из своей зарплаты будет компенсировать. Уголёк то из Рижского порта, судя по всему, уйдёт. А вслед за ним 130 – 140 миллионов налогов в бюджет, тоже испарятся без следа.

  • Šorīt arī Matīss un Ameriks, arī Mamikins, lidzīgi grafistam žēli vaidēja, ka oglītes “..”.Grafists par to vismaz naudu saņem. Oglītes nekur nepazudīs, jo Krievijai šodien Euro un dolāriņi vajadzīgi vairāk kā ēst.

   • Дурачок ты, Янис, не хочу тебя расстраивать, но придётся. А в ЛДЗ только что была пресс-конференция, на которой сказали, что РЖД затеяло крупные ремонты пути на всех подходах к нашей дороге, пропускная способность этих участков будет резко снижена и поездов станет гораздо меньше. И вообще, грузы будут идти ещё 10 дней, а потом начнётся ремонт.

   • “Grafiķis” ir krievnacists. Nav uz viņa ķeburiem vispār ko reaģēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+