×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Strīķe tiesā pārsūdzējusi piemēroto disciplinārsodu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

No amata atbrīvotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe tiesā pārsūdzējusi KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pagājušā gada nogalē viņai piemēroto disciplinārsodu – rājienu.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas pārstāvis Jānis Jaksons apstiprināja, ka tiesā Strīķes pieteikums par disciplinārsoda atcelšanu saņemts 10.janvārī. Septiņu dienu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas tiesai jāizlemj par turpmāko virzību, proti, lietas ierosināšanu, atstāšanu bez virzības, vai atteikšanos pieņemt pieteikumu.

Strīķe aģentūrai LETA gan nevēlējās komentēt, vai lūgs premjeram un tiesai atcelt vakar Streļčenoka pieņemto lēmumu par viņas atkārtotu atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta pagājušā gada 13.augustā un tās izmeklēšanas termiņš vairākas reizes ticis pagarināts. Augustā aizsāktā disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru toreizējai Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskatīja, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi, veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

Rājiena piemērošana faktiski sakrita ar laiku, kad pērn 20.decembrī Streļčenoks pēc atkārtotas novērtēšanas Strīķi atbrīvoja no amata.

Pagājušā gada vidū Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Atkārtotā Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanā gada izskaņā viņa atkal saņēma D līmeni. Ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības, Streļčenoks pērn 20.decembrī pieņēma lēmumu par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot viņu no amata. Strīķe sūdzējās premjeram, un tas Streļčenoka lēmumu atcēla, taču vakar KNAB priekšnieks savu vietnieci no amata atbrīvojis atkārtoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Strīķei tā galvas pozīcija laikam ir nemainīga, savādāk turēt galvu viņa nevar. Nez kā viņa var strādāt ar dokumentiem?

  2. Kad redzu to “‘smailo zodu”‘,tad rodas priek’sstats par ‘so cilv’eku.K’a visp’ar var sastr’ad’aties ar tik sp’it’igu rad’ijumu?Un tas “‘latvietis”‘ Strel’conoks ar’i izraisa nopietnas p’ardomas par tik svar’igu valsts intere’su aizsardz’ibas nozari ,k’ada ir KNABis… Kur var atrast redzamus rezuklt’atus?Izskat’as ka abi ir “‘sava darba sabotieri.

  3. Kad viņi strādā,ja nepārtaukti ir aizņemti ar strīdēšanos?Algu gan saņem!Jāatlaiž abi,tad būs miers!

  4. Jāskatās jau plašāk – cik cilvēki jaunā priekšnieka laikā pameta darbu KNAB un cik cilvēkus atlaida pats Streļčenoks? Ne jau tikai ar Strīķi viņš nevar sadzīvot. Kā vadītājs viņš ir pilnīgi impotents. Iespējams, ka pedantiska uzskaitveža amats viņam būtu vispiemērotākais.

  5. Potāpovu un Sreļčenoku vienā maisā un upē iekšā.Kad baltkievs ar krievieti nevar sadzīvot lai peld uz savām mājām.

Draugiem Facebook Twitter Google+