Latvijā
Politika

Strīķe: Top iesniegums Ķezberes atbrīvošanai no amata NEPLP1


Juta Strīķe.
Juta Strīķe.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Plānots, ka iesniegums Saeimas Prezidijam par parlamenta lēmuma projektu par Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata taps ne vēlāk kā divu nedēļu laikā, aģentūrai LETA pastāstīja JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Paredzēts aicināt Prezidiju šo lēmuma projektu nodot izskatīšanai parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

LETA jau ziņoja, ka Ķezbere septembra pirmajā pusē lēma pašlaik neatkāpties no NEPLP vadītājas amata. Viņa skaidroja, ka nevar atļauties nenodrošināt NEPLP darbību situācijā, kad viens no padomes pārstāvjiem ir komandējumā, cits dosies komandējumā pēc nedēļas, tāpat ir NEPLP locekļi, kam būs jādodas atvaļinājumā.

Reizē NEPLP vadītāja norādīja, ka vēl nezina, kāda situācija būs novembrī un decembrī, skaidrojot, ka izmaiņas varētu ienest arī topošā sabiedrisko mediju likuma pieņemšana.

Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) aģentūrai LETA sacīja, ka Ķezberes lēmums ir nepatīkams pārsteigums, jo “viņa netur savu vārdu par to, ka viņa 9.septembrī rakstīs atlūgumu”.

Saistītie raksti

“Šis solījums nav izpildīts. Mēs komisijā ar sadarbības partneriem vēlējāmies šīs darba attiecības izbeigt pa labam, pa draugam. Šajā gadījumā nolēmu komisijai un sadarbības partneriem piedāvāt Ķezberes atstādināšanas procedūru, jo uzskatu, ka viņa nevar turpināt darbu NEPLP gan reputācijas, gan profesionalitātes risku dēļ,” sacīja Kaimiņš.

Jau vēstīts, ka JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau iepriekš nācis ar iniciatīvu no amata atbrīvot NEPLP priekšsēdētāju Ķezberi. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija iepriekš vērsās Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus.

LA.lv