×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Strīķes vietā KNAB pagaidām iecelta Lienīte Šikore

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks par savas vietnieces korupcijas apkarošanas jautājumos pienākumu izpildītāju iecēlis biroja Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Lienīti Šikori, šovakar žurnālistiem apstiprināja pats Streļčenoks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Streļčenoks šodien nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Jutu Strīķi.

LETA arī ziņoja, ka Šikore bija viena no pieciem KNAB nodaļu vadītājiem, kuri oktobrī nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurā aicināja nekavējoties izveidot komisiju, kas izvērtētu iemeslus Streļčenoka atbrīvošanai no amata. Šie KNAB nodaļu vadītāji uzskata, ka Streļčenoks birojā nodarbojas ar mērķtiecīgu destruktīvu tirāniju.

Streļčenoks pret Strīķi šogad ierosināja divas disciplinārlietas. Viena tika izbeigta, jo iestājās noilgums, savukārt otrā disciplinārlietā Streļčenoks šonedēļ Strīķei kā sodu nolēma piemērot rājienu.

KNAB jau ilgāku laiku pastāv nesaskaņas starp Streļčenoku un vairākiem viņa padotajiem. Streļčenoku Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša vadītā komisija nesen novērtēja ar C līmeni, kas nozīmē, ka viņš var turpināt vadīt iestādi un viņa darbs novērtēts labi.

Savukārt Streļčenoks novembra beigās atkārtoti sāka Strīķes darba un tā rezultātu novērtēšanu. Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces pagājušā gada darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

KNAB priekšnieks šodien, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu (saņemot atkārtoti novērtējumu D) un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, tostarp nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus, tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, pieņēma lēmumu Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+