Sports
Citi sporta veidi

Štrobinders neaizmet 80 metrus un paliek bez fināla 1

Reuters/Scanpix

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders ceturtdien nespēja pārsniegt 80 metru atzīmi Londonā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā kvalifikācijas sacensībās un, visticamāk, paliks bez dalības finālā.

Štrobinders pirmajā metienā bija 78,22 metrus tāls, otrajā savu mēģinājumu uzlaboja līdz 79,68 metriem, bet trešais metiens tika nomērīts 79,22 metru attālumā.

Latvijas sportists savā kvalifikācijas grupā ieņēma desmito vietu, kas nozīmē, ka no otrās grupas, kurā vēlāk startēs 16 sportisti, viņu drīkst apsteigt vien divi atlēti, lai sasniegtu finālu, tomēr tas ir maz ticams.

Saistītie raksti

Šajā kvalifikācijas grupā kārtējo reizi ar lielisku rezultātu sasniedza vācietis Johanness Feters, kurš jau pirmajā mēģinājumā aizmeta 91,20 metrus. Kvalifikācijas normatīvs ir 83 metri, ko šajā grupā izpildīja pieci sportisti.
Štrobinders šosezon stabili metis pāri 80 metriem, taču pasaules čempionāta normatīvu izpildīja piecas dienas pirms termiņa, kad Jelgavā sasniedza 83,42 metrus, par pieciem centimetriem labojot personīgo rekordu.

Štrobinderam šīs ir otrās pasaules meistarsacīkstes – aizpērn viņš ar 79,11 metru tālu metienu ieņēma 19.vietu. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš ar 80,65 metriem izcīnīja 14.vietu.
Pērn Eiropas čempionātā Štrobinders palika bez rezultāta, bet vēl pirms diviem gadiem kontinenta meistarsacīkstēs ar 76,16 metriem ierindojās 16.pozīcijā.
Pasaules čempionātā nepiedalās pērnā gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš turpina atgūt formu pēc pleca operācijas. Uz ceļazīmi pretendēja arī kvalifikācijas normatīvu neizpildījušais Ansis Brūns, taču viņš nesaņēma ielūgumu uz čempionātu.

LA.lv