×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Štrombergam 11. rezultāts, Veidem un Aleksejevai – 13.

bmx12

Pirmais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs trešdien Londonā kvalifikācijas jeb izsēšanas braucienā uz laiku trasi veica ar vienpadsmito labāko rezultātu, Rihards Veide bija trīspadsmitais, bet Edžus Treimanis piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta.

Labāko laiku trasē individuālajā braucienā uzrādīja holandietis Raimons van der Bīzens – 37,779 sekundes, liecina organizatoru informācija. Štrombergs viņam zaudēja 0,918 sekundes, lai gan acīmredzami piesardzīgi veica trases beigu daļu, kurā pirms tam kritienu piedzīvoja Treimanis.

Veide van der Bīzenam zaudēja 0,974 sekundes. Savukārt Treimanis ļoti ātri sāka braucienu, taču krita īsi pirms finiša un palika bez rezultāta. trasi viņš atstāja paša spēkiem. Tomēr braucēju uzrādītajiem laikiem ir tikai nozīme sarindojot tos rangā un vēlāk sadalot pa ceturtdaļfināliem, jo sacensības turpinās visi 32 un nevienam nav jāizstājas.

Otro rezultātu uzrādīja 2012. gada pasaules vicečempions un 2011. gada pasaules čempions francūzis Žoris Dodē, bet šāgada pasaules čempions austrālietis Sems Vilobijs bija sestais.

Ceturtdaļfināls vīriešiem notiks ceturtdien, pusfināli un fināli vīriešiem un sievietēm – piektdien. Jau ziņots, ka Sandra Aleksejeva trešdien kvalifikācijas sacensībās uzrādīja 13. rezultātu apli veicot 41,752 sekundēs. Viņa finišēja ātrāk par divām konkurentēm, bet vēl viena dalībniece kritiena dēļ trasi neveica. Ātrākā bija austrāliete Karolīna Bučanana, kura finišēja pēc 38,434 sekundēm.

Vīriešiem ceturtdaļfinālā vispirms tiks aizvadīti trīs braucieni un divi labākie braucēji no katra pēc punktu summas kvalificēsies pusfinālam. Pārējie dalībnieki startēs vēl divos ceturtdaļfināla braucienos, pēc kuriem vēl pa diviem dalībniekiem tiks pusfinālā. Sievietēm pēc kvalifikācijas uzreiz risinās pusfināli, kas notiks piektdien Pa četriem un četrām labākajām no katra pusfināla kvalificēsies finālam. BMX riteņbraukšanā vienā braucienā startē astoņi sportisti.

Edžus Treimanis, kurš trešdien kvalifikācijas jeb izsēšanas braucienā piedzīvoja kritienu, atgriezies olimpiskajā ciematā un nav pazīmju, ka viņam būtu smadzeņu satricinājums par ko baidījās treneris Ivo Lakučs.

Aģentūrai BNS to apstiprināja Latvijas olimpiskās komandas preses sekretāre Marita Vilciņa, kas apmeklēja sportistu. Viņam pārsists deguns, taču ne pārāk nopietni, sasisti abi ceļgali un elkonis. Vizuāli izskatoties kā nobrāzumi. Neesot ne slikta dūšas, ne arī.pazīmju, ka būtu smadzeņu satricinājuma. Sportists pats paudis, ka ceturtdien startēs.

Iepriekš Lakučs apšaubīja Treimaņa sekmīgu iespējamo tālāku dalību olimpiskajās spēlēs. ”Pēc tāda kritiena nekas labs nav. Nezinu vai viņu varēs saglābt. Viņam spēles pa nopietnam ir beigušās,” Latvijas Radio sacīja Lakučs. ”Vēl nerunīgs. Šoks un smadzeņu trīce viennozīmīgi.

Jau ziņots, ka Māris Štrombergs trasi veica ar vienpadsmito labāko rezultātu, Rihards Veide bija trīspadsmitais, bet Treimanis piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta. Trasi viņš atstāja paša spēkiem. Braucēju uzrādītajiem laikiem šajā braucienā ir tikai nozīme sarindojot tos rangā un vēlāk sadalot pa ceturtdaļfināliem, jo sacensības drīkst turpināt visi 32 un nevienam nav jāizstājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+