×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2013
Drukāt

Štrombergam otrais Eiropas čempiona tituls

LETALETA

Latvijas BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs savai trofeju kolekcijai pievienojis otro Eiropas čempionu titulu.

Nedēļas nogalē devītajā un desmitajā Eiropas čempionāta posmā Mežaparka trasē Rīgā 26 gadus vecais valmierietis izcīnīja divas otrās vietas, kopvērtējumā kļūstot konkurentiem neizsniedzams vēl pirms diviem pēdējiem posmiem.

Mežaparkā savu varējumu ieradās apliecināt visa Eiropas BMX elite, taču tas netraucēja sestdien finālā iekļūt pieciem Latvijas BMX riteņbraucējiem. Uz pjedestāla gan tika vien divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, un arī otrā, nevis gandrīz vai privatizētā augstākā pakāpiena, jo finiša līniju par sprīža tiesu ātrāk šķērsoja francūzis Kventins Kaleirons. Edžus Treimanis bija piektais, tādējādi intriga par to, kurš iegūs otro vietu kopvērtējumā tikai pieauga. Čempiona titulam ar vienu roku jau bija pieķēries Štrombergs.

Vai bijušais cīņu biedrs Artūrs Matisons Mežaparka trasi uzprojektējis pārāk sarežģītu? „Negribu sūdzēties, bet pirmā pumpa šajā trasē ir atslēga. Daudzi netika galā un es nebiju izņēmums, turklāt tieši pirms mačiem to pārtaisīja un mums nebija nekādu priekšrocību. Tik āķīga vieta, ka tikai pusfinālā daudzmaz tiku galā, bet finālā atkal bija kļūdiņa, kas maksāja uzvaru,” sacīja Māris Štrombergs, atzīstot, ka neatceras, kad pēdējo reizi viņam bijis fotofinišs. Ar otro vietu valmierietis bija apmierināts, norādot, ka pēdējos posmos pa galvu maisoties domas par Eiropas čempionāta kopvērtējumu un nepieciešamo punktu daudzumu titula iegūšanai. „Gribas nobraukt droši un stabili, lai jūlijā nebūtu jālido uz finālposmiem Beļģijā. Protams, rīt par prieku skatītājiem jācenšas uzvarēt.”

Svētdien Māris jau ar uzvaru priekšbraucienā garantēja nepieciešamos punktus, lai iegūtu Eiropas čempionu titulu. Finālā šoreiz bija četri latvieši, Štrombergs atkal finišēja otrais, bet uzvarēja Edžus Treimanis, kurš nu mazliet drošāk var justies otrajā pozīcijā kopvērtējumā.

Tālāk Mašīnas ceļi ved pāri okeānam – jau otrdien viņš lido uz ASV. „Eiropā tuvākajā laikā neplāno piedalīties mačos, nākamgad jāķeras klāt ASV titulam. Nākamreiz droši vien Eiropā braukšu 2017. gadā, kad jau būšu vecs opis, bet nu sports ir sports un īsti paredzēt jau nekad nevar,” atklāja divkārtējais olimpiskais čempions.

Māris šosezon uzvarēja septiņos EČ posmos un trijos bija otrais, taču paslavēja arī konkurentus: „Francūži ir spēcīgi, ļoti tehniski. Pagājušajā nedēļā kopā patrenējāmies un redzu, ka viņiem ir iekšā. Rīgā, atbraucot uz jaunu trasi, rādīja brīnumus, ko mēs vēl nebijām darījuši. Uzskatu, ka Francijā BMX ir visprofesionālākajā līmenī pasaulē. No pārējiem holandieši ir labi, bet šogad viņi ļoti nepārliecinoši brauc un nezinu, ar kuru galu domā, ja godīgi. Edžus, protams, ir liels konkurents. Jo grūtāka trase, jo labāks viņš ir.”

Par Eiropas BMX čempioniem kļuvuši četri Latvijas sportisti – Štrombergs (2008. un 2013. gadā), Edžus Treimanis (2012.), Artūrs Matisons (2006.) un Ivo Lakučs (2002.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+