×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Štrombergs: aizstāvēt medaļu ir grūtāk nekā izcīnīt

foto: LETAfoto: LETA

Braukt un aizstāvēt medaļu ir grūtāk nekā braukt un medaļu izcīnīt, – tā par došanos uz šī gada olimpiskajām spēlēm Londonā saka BMX sportists, olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Štrombergs šodien kopā ar pārējiem Londonas olimpisko spēļu kandidātiem – BMX sportistiem Edžu Treimani, Rihardu Veidi -, kā arī viņu treneri Ivo Lakuču tikās ar Valmieras mēru Inesi Boķi (“Valmierai un Vidzemei”).

Štrombergs sacīja, ka pašlaik jūtas labi un arī savu fizisko formu vērtē kā labu. Pēc piedzīvotā kritiena, kura dēļ viņš nevarēja trenēties vairākus mēnešus, Māris ir atguvies pilnībā, lai arī sākums bijis grūts, par traumu viņš pašlaik vairs nedomā.

Pašlaik Štrombergs domā par startu pasaules čempionātā, tādēļ satraukuma par startu olimpiādē vēl nav. Kā vērtē sportists, pagaidām vēl ir par agru par to domāt, jo tas uzdzen lieku stresu. Štrombergs gan atzīst, ka izjūt lielāku cilvēku uzmanību, jūt, ka uz viņu tiek liktas cerības saistībā ar gaidāmo olimpiādi, taču mēģina par to nedomāt.

“Ir savi mērķi, mērķi jau vienmēr ir augsti, bet tai pašā laikā BMX ir neprognozējams sporta veids. Galvenais, kas jāizdara – jāaizbrauc uz turieni labā formā, ar labu sagatavotību, un pārējo tad jau redzēs,” par gaidāmo olimpiādi saka Štrombergs.

Pašlaik turpinās darbi Kocēnu novada Rubenē iekārtotajā BMX trasē, vēl tiek bruģētas virāžas, bet sportisti tajā jau brauc. Kā stāsta Štrombergs, šajā trasē tiks pavadīts ļoti daudz laika pirms olimpiādes, viss jūlijs. Trase, kura bija iecerēta kā Londonas olimpisko spēļu trases kopija, izdevusies pat sarežģītāka nekā olimpisko spēļu trase, taču tas treniņiem nākot tikai par labu.

Pagājušajā nedēļas nogalē treniņi notikuši arī olimpisko spēļu trasē Londonā, kur trīs dienas sportistiem bija atļauts trasi iemēģināt. Štrombergs pieļauj, ka šajā trasē līdz olimpiskajām spēlēm vēl var notikt kādas izmaiņas, taču kopumā vērtējot trase nav bijusi tik laba, kā iepriekš domāts. Tomēr sportistiem vēl esot pietiekami daudz laika, lai piestrādātu pie lietām, kurām būtu nepieciešama lielāka sagatavotība.

Valmieras mērs sportistiem pasniedza īpaši sagatavotu sveicienu ceļā uz olimpiādi – rupjmaizi ar Valmieras logo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+