×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Štrombergs EČ paliek aiz pjedestāla

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs Eiropas čempionāta finālā Nīderlandē pēc sadursmes ar konkurentu zaudēja līdzsvaru un tempu, kā rezultātā bija spiests samierināties ar ceturto vietu, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.
Elites vīru grupas priekšbraucienus no mūsu valsts sportistiem lielajā konkurencē pārvarēja pieci sportisti – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide un Kristaps Vekša, finālā iekļūstot vienīgi Štrombergam. Edžus Treimanis pusfinālā cīņā par iekļūšanu četriniekā pēc kontakta ar konkurentiem zaudēja uzņemot tempu, kā rezultātā fināls Lviņam gāja secen.
Māris Štrombergs finālā izvēlējās astoto celiņu. Pirmajā taisnē mūsu sportists bija otrais, cieši sekojot mājiniekam Tvanam Van Gentam. Arī turpinājumā Māris bija otrais, tomēr vienā no taisnēm valmierietis zaudēja ātrumu, nonākot tuvu kritienam. Radušos situāciju izmantoja Nīderlandes un Francijas sportisti, kuri abi apsteidza Štrombergu. Par Eiropas čempionu kļuva Van Gendts, bet Māris turpināja cīnīties līdz galam un finālu trenera Ivo Lakuča audzēknis noslēdza ceturtajā pozīcijā.
Sieviešu elites grupā mūsu vienīgā pārstāve Sandra Aleksejeva aizkļuva līdz pusfinālam. Tajā Latvijas izlases sportiste labāko četriniekā gan šoreiz neiekļuva. Junioru vīru konkurencē atzīstamu rezultātu sasniedza Saldus kluba “Ozolēni” sportists Pēteris Kalniņš, kurš aizcīnījās līdz pusfinālam. Piedzīvotais kritiens ceturtdaļfināla barjeru pārvarēt liedza Latvijas junioru čempionam Helvijam Babrim.
Dienas pirmajā pusē Eiropas čempionātu aizvadīja vecāko grupu jaunieši, kā arī amatieru grupu sportisti. Līdzīgi kā vakar, arī šodien vairāki mūsu braucēji priecēja ar lieliskiem rezultātiem. G16 meiteņu grupā par uzvarētāju kļuva “MONUM” atbalstītās Latvijas jaunatnes izlases sportiste Vineta Pētersone. Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne jau pusfinālā bija pirmā un šo pozīciju izcīnīja arī dienas nozīmīgākajā braucienā.
Šajā pat vecuma grupā puišiem atzīstamu sniegumu demonstrēja vēl viens Latvijas jaunatnes izlases sportists Mikus Strazdiņš, kurš lielajā finālā finišēja trešajā vietā. Jāatzīmē, ka Strazdiņš ceturtdaļfinālā savā braucienā bija labākais, bet pusfinālā Olafa Lakuča audzēknis finišēja otrais. Jāizceļ vēl divu latviešu paveiktais finālā. Filips Krists Rozītis sīvā cīņā izcīnīja ceturto vietu B15 grupā, bet Kristaps Ozoliņš bija piektais M30+ grupā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+