×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Štrombergs: Londonas olimpiskā trase sanākusi diezgan vienkārša

Foto: LETAFoto: LETA

Pekinas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombers ir apmierināts ar Londonas olimpisko BMX trasi, taču bija gaidījis lielāku sportisko izaicinājumu, sportists pastāstīja intervijā “Radio 101”.

Štrombergs ir viens no četriem BMX sportistiem, kuri Londonā pārstāvēs Latviju. Bez viņa uz starta dosies arī Rihards Veide un Edžus Treimanis, bet sieviešu konkurencē sacentīsies Sandra Aleksejeva.

Sportisti uz Londonu dosies 5.augustā, bet pēc tam pirmdien un otrdien ieplānoti treniņi, bet trešdien notiks kvalifikācija, kurai seko ceturtdaļfināls un vēl atsevišķā dienā arī pusfināls un fināls. Priekšsacīkstēs notiks sacensības uz laiku, vēlāk norisināsies četri ceturtdaļfināli, no kuriem pēc trim braucieniem tālākām cīņām kvalificējas pa diviem labākajiem, savukārt atlikušos divus braucienus brauks pārējie seši, kuriem skaita piecu braucienu summu. No šiem sportistiem vēl divi iekļūst pusfinālā.

Treniņus BMX braucēji aizvada Valmierā un Rubenes trasē, kura speciāli veidota, maksimāli atveidojot reljefu, pa kādu nāksies braukt Londonā.

“Rubenes trase ir izveidota ļoti tuvu tai, kāda uzbūvēta Londonā. Trases izlējums un konfigurācija ne ar ko neatšķiras, tomēr identisku trasi jau nekad neuztaisīt. Uzskatu, ka Rubenes trase ir sarežģītāka par Londonas, tāpēc tas mums varētu tikai palīdzēt, jo vienmēr vieglāk ir pāriet no sarežģītākas trases uz ne tik ļoti izaicinošu,” pastāstīja Štrombergs. “Cerēju, ka Londonas trases starts būs vēl garāks, tāpat gaidījām kaut ko ātrāku un niknāku. Trase sanākusi diezgan vienkārša, taču es esmu vairāk vai mazāk apmierināts. Galu galā vēl pavisam nesen plaši diskutēja par BMX drošības līmeni un trašu standartiem, tāpēc nekāda ekstrēma trase nebija gaidāma.”

Sportists atzīst, ka kopš uzvaras Pekinas olimpiskajās spēlēs daudz kas viņa dzīvē ir mainījies, bet ar augošo ažiotāžas līmeni sabiedrībā viņš cenšas sadzīvos pēc labākās sirdsapziņas.

“Iepriekš man neviens neprasīja, vai es izcīnīšu zeltu, bet tagad man uz šādiem jautājumiem jāatbild katru dienu, visu laiku kāds to atgādina. Tajā pašā laikā arī es esmu nobriedušāks un psiholoģiski noturīgāks. Cenšos tam pieiet ar humoru, jo neko daudz paredzēt šajā sporta veidā nevar,” uzskata Štrombergs.

Štrombergs atzīst, ka sacensībās viņš vairs nedomā par 2010.gada nogalē lauzto roku, izbauda izaugsmes iespējas ASV un cer Olimpiādē tikt galā ar saviem lielākajiem konkurentiem, kuri pa šiem četriem gadiem ir gandrīz pilnībā nomainījušies.

“ASV ir BMX augstākais punkts, kur daudzi sportisti ir spēcīgi attīstījuši savu pirmo taisni, tāpēc izvēlos savu meistarību slīpēt tieši tur. Sacensībās ASV uzvarēt ir ļoti grūti,” skaidro BMX braucējs. “Pa šiem četriem gadiem esmu palicis viens no retajiem, kurš turpina cīnīties augstākajā līmenī. Pa šo laiku teju visi mani konkurenti ir nomainījušies.”

Štrombergs uzskata, ka cerības uz labiem rezultātiem ir pilnīgi visiem Latvijas BMX pārstāvjiem Olimpiādē, uzsverot, ka galvenais ir nesasteigt notikumus un koncentrēties uz katru attiecīgo braucienu. “Ja kādam izdosies tikt līdz pusfinālam, tajā jau iespējams kļūs pilnīgi viss.”

Kā ziņots, Londonas olimpiskajās spēlēs Latvija pieteikusi 46 sportistus, tomēr jau tagad ir skaidrs, ka startēt varēs ne vairāk kā 45 no viņiem, jo Latvijas rekordistam 100 metru sprintā Ronaldam Arājam jūnija beigās tika veikta pārrautās Ahileja cīpslas operācija.

Londonas olimpiskās spēles ilgs no 27.jūlija līdz 12.augustam.

Atklāšanas ceremonijā piektdien Latvijas karogu nesīs pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+