Sports

Štrombergs no nākamā gada var nesaņemt LOV finansējumu 16

Foto – Juris Kalniņš

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs no nākamā gada var nesaņemt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) finansējumu, Latvijas Televīzijas raidījumā “Tiešā runa” sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Štrombergs, kā arī Edžus Treimanis Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensības beidza jau ceturtdaļfināla fāzē.
“Štrombergs šogad nav izpildījis LOV kritērijus. Domāju, ka viņam, tāpat kā visiem, kuri piedalījās olimpiskajās spēlēs un neiekļuva labāko sešpadsmitniekā, būs priekšā balta lapa un plāns uz nākotni, ko tu darīsi, – sportosi vai nē, tiksi vai nē,” raidījumā teica Vrubļevskis.

Atbildot uz žurnālista Gunta Bojāra jautājumu, vai balta lapa nozīmē arī tukšu kontu, Vrubļevskis atbildēja apstiprinoši. “Arī tukšs konts, sākot ar 1.janvāri. Tālāk tas ir sportista, federācijas un treneru sadarbības jautājums, kā turpmāk viņa darbību finansēt, ja viņš vēlas nodarboties ar sportu,” atbildēja LOK prezidents.

Latvijas olimpieši startus XXXI Olimpiādē Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro noslēdza, piecas reizes iekļūstot labāko astotniekā, tomēr pirmo reizi kopš valstiskās neatkarības atgūšanas Latvijas olimpiskā delegācija vasaras olimpiskajās spēlēs palika bez godalgas.

“Diemžēl bija atlēti, kuriem olimpiskās spēles nebija galvenais un svarīgākais starts šajā sezonā, kā mums šķita, kā tam vajadzētu būt. Manuprāt, dažām neveiksmēm vai nesasniegtiem personīgajiem rezultātiem vajadzēja vairāk iespaidot to pārdzīvojumu, kāds viņiem bija. Pārdzīvojums nebija pietiekami dziļš un adekvāts tam notikumam. Sportists aizbrauc uz svarīgākajām sacensībām, kur nodrošināts ir pilnīgi viss, bet sasniegtais rezultāts nav tuvu personīgā rekorda vai sezonas sasniegumu līmenī. Nepārdzīvošana par to liecina par attieksmi,” pauda Vrubļevskis.

LA.lv