×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Štrombergs un Radeviča nosaukti par Latvijas gada labākajiem sportistiem

stromradev

Par 2012.gada Latvijas labākajiem sportistiem “Gada balvas sportā 2012” ceremonijā piektdien, 21.decembrī, nosaukts BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs un tāllēcēja Ineta Radeviča.

Pekinas un Londonas olimpisko spēļu čempions Štrombergs tika nosaukts arī par gada populārāko sportistu, līdzjutēju balsojumā, kas noslēdzās ceturtdienas pusnaktī, apsteidzot skeletonistu Martinu Dukuru un pludmales volejbolistu Mārtiņu Pļaviņu. Par gada labāko un populārāko sportistu Štrombergs tika nosaukts arī 2008.gadā, kad Pekinā pirmoreiz kļuva par olimpisko čempionu.

Savukārt par valsts labāko sportisti jau trešo gadu pēc kārtas tika atzīta Radeviča, kura pēc balvas saņemšanas publiski paziņoja par karjeras beigām. Radeviča šogad izcīnīja sesto vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu Londonas olimpiskajās spēlēs, bet ceremonijā viņai tika pasniegta arī LTV 7.kanāla speciālbalva. 

Radeviča piektdien “Gada balvas sportā 2012” ceremonijas laikā paziņoja par sportistes karjeras beigām. “Olimpiskā medaļa vienmēr ir bijis mans sapnis. Tagad kļuvis skaidrs, ka es to nesasniegšu. Katram ir savs sapnis un tā beigas, tāpēc šoreiz visu priekšā paziņoju par savas karjeras beigām,” no skatuves vēstīja Radeviča. “Man bija uzvaras un zaudējumi, bet allaž centos saglabāt savu “es” – nekļūt skarba un nepārstāt brīnīties par to, ko esmu redzējusi jau simts reizes.”

Savukārt par aizejošā gada Latvijas labāko sporta spēļu komandu nosaukta Latvijas vīriešu volejbola izlase, kas šogad nokļuvusi viena soļa attālumā no iekļūšanas Eiropas čempionātā.

Par gada labāko treneri tika nosaukts Latvijas BMX braucēju sagatavotājs Ivo Lakučs, kura audzēknis Edžus Treimanis saņēma atjaunoto apbalvojumu “Par cīņas gribu”. To saņem sportists, kurš pārvarējis sevi, gūstot panākumus šķietami zaudētā situācijā.

Iepriekš Lakučs 2008.gadā saņēma balvu nominācijā “Paraugs sportā”, bet Treimanis pie savas balvas tika, pateicoties dalībai Londonas olimpisko spēļu izšķirošajos braucienos par spīti sacensību sākumā piedzīvotam smagam kritienam.

Tikmēr par labāko Latvijas komandu individuālajos sporta veidos nosaukts pludmales volejbola duets Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuri Londonas Olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu.

Nominācijā “Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists” laurus plūca Latvijas labākais motobraucējs Matīss Karro, par gada uzlecošo zvaigzni tika nosaukta septiņcīņniece Laura Ikauniece, bet par gada sporta notikumu Latvijā atzīta Latvijas III Olimpiāde.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma Londonas paraolimpisko spēļu zelta un sudraba medaļu ieguvējs Aigars Apinis, bet balva “Paraugs sportā” piešķirta Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenajam trenerim Raimondam Vildem.

Latvijas Sporta veterānu savienības speciālbalvu saņēma vieglatlēte Austra Reinberga, bet par gada sporta skolotāju nosaukta Iveta Daude no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas.

Apbalvošanas ceremonijas režisors bija Viesturs Kairišs, kura idejas pamatā bija parādīt, ka sports ir universāla cilvēces valoda, ko saprot visas tautas, neatkarīgi no tā, kādā mēlē tās ikdienā runā. Ar saviem priekšnesumiem skatītājus priecēja tādas zvaigznes kā Niks Matvejevs, instrumentālā grupa Ulda Marhilēviča vadībā, stīgu kvartets Raimonda Ozola vadībā, DJ “Monsta”, Edgars Saksons, “Latvian Voices a cappella”, VAK Latvija kora grupa un citi.

Šogad “Latvijas Gada balva sportā” tika pasniegta 16 nominācijās un speciālbalvās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) pārstāvji, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas locekļi, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs, sporta federācijas, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti.

Balvu ieguvējus noteica īpaši ceremonijai veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā. Žūrija šogad balsoja par desmit nominācijām, kā arī noteica mūža ieguldījuma balvas ieguvēju, kurai tika izvirzīta Latvijas Šķēpmetēju kluba dibinātāja un ilggadējā vadītāja Valija Drauga.

LOK un Igo Japiņa Sporta aģentūra nozīmīgo sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīkoja jau astoto reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+