×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Stross-Kāns iesniedz pretprasību miljona dolāru piedzīšanai no Ņujorkas istabenes

stross3

Bijušais Starptautiskā valūtas fonda (SVF) izpilddirektors Dominiks Stross-Kāns iesniedzis tiesā pretprasību par miljona dolāru piedzīšanu no viesnīcas istabenes Nafisatu Dialo, kura apgalvo, ka skandālā ierautais politiķis mēģinājis viņu izvarot.

Stross-Kāns apsūdz Dialo, ka viņa apzināti un ar nolūku sniegusi nepatiesas ziņas tiesībsargājošām iestādēm, atsaucoties uz tiesas dokumentiem, ziņo laikraksts “New York Post”. Bronksas Augstākajā tiesā iesniegtajā pretprasībā apgalvots, ka Dialo ļaunprātīgie un nepatiesie apgalvojumi kaitējuši Strosa-Kāna reputācijai un profesionālajām iespējām.

Līdz pagājušā gada maijam, kad Stross-Kāns tika arestēts Ņujorkā un apsūdzēts viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā, viņam kā sociālistu potenciālajam kandidātam tika prognozēta uzvara Francijas prezidenta vēlēšanās. Tomēr apsūdzības seksuāla rakstura uzbrukumā un izvarošanas mēģinājumā šīs cerības sagrāva. “New York Post” raksta, ka Stross-Kāns apsūdz Dialo arī saistībā ar “ļaunprātīgu apsūdzības izvirzīšanu, nepamatotu ieslodzījumu, apmelošanu un tīšu emocionālu ciešanu radīšanu”.

Pagājušajā gadā Strosa-Kāna advokātiem izdevās panākt, lai Ņujorkas tiesa atceļa pret viņu klientu uzsākto krimināllietu par seksuāla rakstura uzbrukumu un izvarošanas mēģinājumu, bet šomēnes viņi cieta neveiksmi Dialo civilprasības lietā, nespējot pārliecināt tiesnesi, ka minēto notikumu laikā toreizējam SVF izpilddirektoram bijusi diplomātiskā imunitāte. Tienesis paziņoja, ka Stross-Kāns diplomātisko imunitāti ir zaudējis, jo no SVF izpilddirektora amata atkāpies pirms civilprasības iesniegšanas. Dialo pieprasījusi kompensāciju, taču tās apmērs netiek atklāts.

Strosam-Kānam izvirzītas apsūdzības arī par dalību organizētās noziedzības tīklā, kas apgādājis ar prostitūtām augstas klases klientus. Strosa-Kāna vārds policijas uzmanības lokā nonāca, izmeklējot prostitūtu kontrabandu pāri Beļģijas robežai, lai tās piedalītos orģijās augstas klases viesnīcās Lillē un Parīzē. Stross-Kāns atzinis, ka piedalījies dažās no šīm ballītēm, bet noliedz, ka būtu zinājis, ka par šo eskortu tiek maksāts. Maksāt prostitūtai Francijā nav pretlikumīgi, bet peļņas gūšana no prostitūcijas un uzņēmuma līdzekļu izmantošana, lai norēķinātos par seksu, var novest pie apsūdzību izvirzīšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+