Pasaulē
Eiropa

Strupceļš beidzies. Vācijas sociāldemokrāti atbalstījuši koalīciju ar Merkeles konservatīvajiem0

Foto EPA/LETA

Vācijas sociāldemokrāti (SPD) iekšējā referendumā atbalstījuši iesaistīšanos jaunā koalīcijā ar kancleres Angelas Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem, svētdien vēsta Vācijas mediji.

Atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem partijā, sabiedriskā raidorganizācija ZDF un laikraksts “Bild” ziņo, ka partijas ierindas biedri piekrituši koalīcijai. Paredzams, ka tuvākajā laikā par to paziņos arī partijas vadība.

Šāds balsojuma rezultāts faktiski izbeidz politisko strupceļu, kurā Vācija atradās kopš septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām, un paver Merkelei ceļu uz ceturto pilnvaru termiņu.

Koalīcijas sarunas starp Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU), to Bavārijas māsaspartiju Kristīgi sociālo savienību (CSU), liberālo Brīvo demokrātu partiju (FDP) un “zaļajiem”, kas tika uzsāktas pēc vēlēšanām, novembrī izgāzās, un Merkelei nācās vērsties pie SPD ar aicinājumu atjaunot līdzšinējo “lielo koalīciju”.

CDU/CSU un SPD februāra sākumā saskaņoja jauno koalīcijas līgumu, bet tas tika nodots apstiprināšanai sociāldemokrātu ierindas biedriem partijas iekšējā referendumā, kurā bija tiesīgi piedalīties vairāk nekā 460 000 partijas biedru.

LA.lv