×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Strūžānu purva ezerā noslīkst zemledus makšķernieks

zemledus2

Rēzeknes novadā Strūžānu purva ezerā trešdien noslīcis zemledus makšķernieks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

Ugunsdzēsēji glābēji trešdien pēcpusdienā ezerā, blakus āliņģim atraduši vīrieša personīgās mantas un uzsākuši zemūdens meklēšanas darbus.  64 gadus vecais vīrietis  atrasts apmēram 300 metrus attālumā no krasta un izcelts no ūdens.

VUGD norāda, ka daudzviet Latvijā ūdenstilpes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām tās klāj trausls un plāns ledus. Tādēļ šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami, tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību, brīdina dienestā.

VUGD aicina zemledus makšķerniekus vairs nekāpt uz ledus. Tāpat dienests mudina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem, ja pa nedrošo ledu slidinās bērni vai pusaudži. “Brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112,” informē VUGD.

Ja kādam, neskatoties uz brīdinājumiem, tomēr gadās ielūzt ledū, tad šādos gadījumos:

  • Skaļi jāsauc palīgā un apkārtējiem nekavējoties ir jāzvana uz 112;
  • Jācenšas saglabāt mieru, nostabilizēt elpošanu;
  • Lai palīdzētu ielūzušajam, jātuvojas rāpus vai guļus. Ielūzušajam apmēram no 2 – 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 metru attālumā;
  • Izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+