×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Stubs: Igaunijas dalība NATO stiprina arī Somijas drošību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs atzinis, ka Igaunijas dalība NATO stiprina arī Somijas aizsardzību.

Stubs vakar Helsinkos tikās ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu, ar kuru spriedis par divpusējām attiecībām, notikumiem Ukrainā un Krievijas krīzi, kā arī par Grieķijas ekonomikas stāvokli.

Igaunijas premjerministrs Reivass tikšanās laikā apstiprinājis, ka Somija joprojām ir tuvākā Igaunijas partnere, jo īpaši tādās jomās kā ekonomika un digitālās tehnoloģijas. “Igaunijas un Somijas sadarbība daudzu gadu garumā notiek augstā līmenī un nepārtraukti attīstās. Ņemot vērā globālo situāciju ekonomikā pēckrīzes periodā, Igaunijai un Somijai ir jāsadarbojas vēl ciešāk, lai nostiprinātu savu ekonomiku un atrastu jaunus eksporta tirgus,” klāstījis Reivass.

Viņš teicis, ka divpusējā sadarbība informācijas tehnoloģiju un sakaru jomā Igaunijai ir viens no prioritārajiem virzieniem un liels darbs ieguldīts jau, lai, piemēram, abu valstu saziņā praktiski izmantotu elektroniskās tehnoloģijas. “Vienlaikus mums ir jāvirzās tālāk pārrobežu elektronisko pakalpojumu apvienošanā,” piebilda Reivass, norādot, ka Igaunijai un Somijai vienota digitālo pakalpojumu tirgus izveidē ir jāsadarbojas Eiropas Savienības līmenī.

Abu valstu premjerministri runāja arī par Krievijas rīcību Ukrainā, tās destabilizējošo ietekmi uz drošību Eiropā. Igaunija un Somija turpina cieši sadarboties aizsardzības jomā. Viens no projektiem šajā jomā ir Igaunijas Aizsardzības spēku apakšvienības piedalīšanās Somijas miera uzturētāju misijā UNIFIL Libānā. “Vēlos pateikties aizejošajai Somijas valdībai par sadarbību. Igaunijas un Somijas sadarbība vienmēr ir bijusi pirmšķirīga. Tā starptautiskā līmenī ir kalpojusi par piemēru informācijas tehnoloģiju un sakaru jomas uzturēšanā. Ceru, ka auglīgā sadarbība turpināsies arī ar jauno valdību pēc parlamenta vēlēšanām,” teica Reivass.

Stubs savukārt norādīja, ka Ukrainas krīzē vismaz pagaidām nekas nenorāda uz to, ka pret Krieviju vērstās sankcijas varētu mīkstināt pēc tam, kad jūlijā beigsies to termiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+